Child’s Play 2 (1990)


Český název: Dětská hra 2
Režie: John Lafia
Rok výroby: 1990
Délka: 84 min
Země: USA

Hrají:
Alex Vincent … (Andy Barclay)
Jenny Agutter … (Joanne Simpson)
Gerrit Graham … (Phil Simpson)
Christine Elise … (Kyle)
Brad Dourif … (Chuckyho hlas)
Grace Zabriskie … (Grace Poole)
Beth Grant … (Miss Kettlewell)
…a další

 

Dětská hra 2 byla natočená v roce 1990, to znamená o dva roky později než první díl. Moc se toho ale nezměnilo.

Děj:
Andyho máma je v psychiatrické léčebně a on v sirotčinci. Adoptuje ho jedna rodina, provede ho po domě a seznámí s další dívkou ze sirotčince. Když si jde pro hračky, spadne na něho jedna panenka od firmy Good Guys jménem Tommy. Firma mezitím našla ostatky Chuckyho a vytvořila z nich novou panenku. Po zabití dvou pracovníků elektřinou se Chucky rozhodne dostat k Andymu. Když se dostane do domu, kde Andy žije, zakope Tommyho pod houpačku a usedne na jeho místo. Když Chucky poprvé napadene Andyho, tak jej adoptivní otec hodí do sklepa. Andy se rozhodne ho zabít a vydá se do sklepa, kde otec mezitím umírá. Nikdo Andymu nevěří, že to byla panenka, ani jeho nevlastní sestra. Tak je vrácen zpátky do sirotčince. Ale když se té noci houpe sestra na houpačce, najde jinou panenku. Z okna uslyší křik. Když najde mrtvou mámu, začne Andymu věřit. Chucky ji vezme jako rukojmí, aby Andyho dostala ze sirotčince a odvezla do firmy Good Guys, kde se chce Chucky převtělit zpátky do člověka. Přijde ale pozdě protože se už mění na člověka uvnitř panenky, což se mu vůbec nelíbí, takže se rozhodne Andyho i jeho novou sestru zabít.

Dětská hra 2 je asi nejlepším dílem série. Finální bitva mezi Chuckym a Andym nemá chybu. Bohužel o hereckých výkonech hlavních protagonistů to říci nemohu. Je vidět, že se moc nesnažili. Určitě je to ale nejlepší film Johna Lafia, který má na kontě blbosti typu Podivná realita a Babylon 5. Oproti jedničce je tu i nějaký ten krvavý efekt, např. když ochrance vypíchne stroj na přidávaní očí panenkám jeho vlastní oči a nahradí je umělými. A opět je tu hodně černého humoru.

 

Hodnocení8
Verdikt: Skvělé pokračování skvělého filmu, co víc si přát?
80%

Sdílejte článek

 1. násoska 2 září 2011 v 15:46

  tahle panenka s nasraným Ch. L. R. uvnitř je jeden z mých nejoblíbenějších zabijáků, přestože Chuckyho body count proti takovému např. Jasonovi značně zaostává. Dvojka je moc dobrá, vždycky se u ní pobavím, finále super. Když Chuckyho viděla ještě jako malé robě má sestra, svázala panenky, co jsme měli doma provazem a zavřela je do skříně..   

 2. Solo 18 července 2011 v 09:14

  Celkem povedené pokračování. Chucky se ani zde s nikým
  nesere a i když mu trvá trochu déle, než se rozehřeje na provozní teplotu, je
  na co se dívat. Opět zde máme šanci slyšet několik trefných hlášek, které jsou
  hlavní ozdobou této dlouhé série. Panenka je tentokrát mnohem agresivnější a
  svým způsobem i více krvelačnější. Už se nespokojí jen se zabíjením ze zálohy,
  ale chce vám vidět pěkně do ksichtu. Jistě děj je místy zbytečně moc vláčný a
  není z něj cítit už taková hustější atmosféra jako tomu bylo v jedničce.
  Já jsem byl docela spokojený a i proto dám nadprůměrné hodnocení. 70%.

 3. Eraserhead 4 ledna 2010 v 23:02

   Au, tak tohle docela zabolelo. Po výborné jedničce mám sto chutí tomuhle fláknout čistý odpad. Tvůrci se ve snaze překonat jedničku a být akčnější rozhodli dát Chuckymu mnohem více prostoru (což by nijak nevadilo) a udělat ho dokonalejším, a tak tady Chucky normálně chodí a hýbe se (a to už mi vadilo). Tím totiž Chucky ztratil na své děsivosti. Pokaždé, když se objevil na scéně, myslel jsem spíše na to, jak dobře ten trik udělali, než na to – ty vole, to by mě fakt vyděsilo. Chucky tu je tak jen obyčejnou animáckou panenkou, která sice sem tam někoho zabije, ale vůbec jsem z něj neměl ten respekt, jako v jedničce, kde když se najednou pohnul, cítil jsem se nepříjemně. Tady to působilo trochu komicky. Detailní záběry na pohybujícího se Chuckyho fungují v pětce a šetce, které mají komediální nádech a kde je Chucky alfou a omegou, tady tomu ještě není, a tak je tento fakt spíše na škodu, než k užitku. Scénář je navíc hodně slabý a dost často průhledný, během 10-15 minut jsem dokázal odhadnout celý děj a každá další uplynulá minuta filmu mé domněnce jen dávala za pravdu. Kdybych měl vyjmenovat trojici nejhorších sequelů, Child´s play 2 by tam určitě patřila. Hodnocení nad odpad částečně i za hlavně seriálovou herečku Christine Elise, kterou ve filmu vidíme málokdy a kterou jsem si zamiloval již od dob Beverly Hills 902 10. 

Nový komentář