Cannibal Holocaust (1980)


Český název: Kanibalové
Režie: Ruggero Deodato
Scénář: Gianfranco Clerici
Rok výroby: 1980
Délka: 95 min
Země: Italie / Kolumbie

Hrají:
Robert Kerman … (professor Harold Monroe)
Francesca Ciardi … (Faye Daniels)
Perry Pirkanen … (Jack Anders)
Luca Barbareschi … (Mark Tommaso)
Salvatore Basile … (Jacko Losojos)
Ricardo Fuentes … (Miguel Lujan)
Gabriel Yorke … (Alan Yates)
…a další

 

Čtyřčlenná skupina mladých filmařů – tři muži a jedna dívka – odjíždějí do pralesů v Jižní Amazonii, aby natočili dokument o setkání s místními domorodci. Z této výpravy se však nikdy nevrátili.

Po jejich stopách se vydá profesor Moore se dvěma průvodci. Během postupování hlouběji do džungle nakonec najdou kmen primitivních lidí a u nich také najdou nejen pozůstatky všech čtyř filmařů, ale také materiály, které během své cesty stihli natočit. Nahrávky přivezou zpět do New Yorku, kde dojde k jejich promítnutí….

…Alan s přítelkyní Fay, Jak a Mark, čtyři mladí studenti-filmaři odcestovali s cílem natočit unikátní záběry kanibalských divochů. Při své cestě džunglí nejprve narazili na kmen údajných lidojedů, který však o bílé cizince nejevil přílišný zájem. Studenti proto narušili jejich poklidný život např. vypálením chýší.
Poté postupovali dále hlouběji do džungle a teprve tam našli ten správný cíl své výpravy. Toto setkání se jim však stane osudným.

Film obsahuje velmi brutální záběry, z nichž asi nejznámějším je chycení mořské želvy a její následné vykuchání za živa. Nebo v závěru filmu zmasakrování samotných filmařů. Nejprve to schytá jeden z chlapců, který je přivázán ke stromu a příjde o penis, pak je záběr na křičící Fay, což její přítel Alan s chutí filmuje místo toho, aby se ji pokusil zachránit, pak se divoši vrhnou i na něj a kamera stále běží…

Režisér Deodato zobrazil nechutné snuff scény v “plné parádě” a nejednomu divákovi se při nich zvedne žaludek. O to víc, když víte, že zvířata ve filmu umírají opravdu, např. ona mořská želva vykuchaná zaživa byla skutečně vykuchaná zaživa a režisér měl díky těmto scénám několik předvolání k soudu.

Hodnocení9
Cannibal Holocaust je bez pochyby nejlepší film ve svém oboru. Slabším povahám však doporučuju se mu raději vyhnout!!!
90%

Sdílejte článek

65 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. misho8723 14 srpna 2012 v 00:49

  hmmm…tak film má myšielnku, ale bohužiaľ tá myšlienka bola podaná fakt veľmi lacne a skratkovito.. to, že v skutočnosti obidva kmene nie sú medzi sebou nepriateľmi a že nepraktizujú kanibalizmus, to sa dá istým spôsobom prepáčiť, ale zabíjanie živých zvierat len kvôli filmu, tak to už nie.. inak ako celok film možno šokoval, alebo znechutil niekomu na chvíľu obed, to hej, to sa podarilo.. takisto zaujímavé spojenie krutých scén a romantických melódií je zaujímavé, inak herecké výkony hercov ničím zaujímavé, možno s výnimkou herca Robert Kerman, ktorý v tom čase hrával väčšinou v porno filmoch, tak zahral svoju rolu vcelku dosť dobre, efekty samozrejme na vysokej úrovni, o tom sa vie, ale fakt, nedá to v podstate dej, myšlienka je utopená v prvoplánovanej brutalite, atď.. na viac ako na 50 % to fakt nie je

 2. Vlk 12 července 2012 v 17:48

  Krvavý a nechutný, ale velmi dobrý film o kanibalech. Nemám žádných námitek – kromě skutečnému vraždění zvířat, za což ovšem následoval trest. Film na první dojem připomíná přírodopisný a cestovatelský dokument a tak může neznalé i nemile překvapit. Navíc je podkreslen jemnou melodií. Celkový dojem byl na vysoké úrovni – je však důležité mít silný žaludek.

 3. Vlk 12 července 2012 v 17:47

  Krvavý a nechutný, ale velmi dobrý film o kanibalech. Nemám žádných námitek – kromě skutečnému vraždění zvířat, za což ovšem následoval trest. Film na první dojem připomíná přírodopisný a cestovatelský dokument a tak může neznalé i nemile překvapit. Navíc je podkreslen jemnou melodií. Celkový dojem byl na vysoké úrovni – je však důležité mít silný žaludek.

 4. Solo 27 října 2009 v 11:25

  Můj TOP v kategorii kanibalských filmů. Jsem z něj naprosto fascinován
  a pouštěl jsem si ho snad už padesátkrát. Mám rád ”sekání živých
  zvířátek, napichování na kůl, znásilňování” a hlavně kvalitní gore
  efekty….Nenajdu tady skoro nic co bych mohl vytknout snad jen tu
  fámu, že je to natočené podle skutečné události, těmhle kecům nikdy
  nevěřím…90%

 5. Prasoid 14 ledna 2008 v 19:46

  Wipschka: Řešíme (ceklem zbytečně- to kvůli nechápavcům a reklamě důvěřivým duším) tento konkrétní případ, kde je ke všemu chvástání o tom, že ve filmu JSOU autentické záběry. Pokud jde o nálepku “podle skutečné události”, tak to bych zase tak ochotně žádnému druhému snímku nežral.

 6. Prasoid 17 prosince 2007 v 18:45

  No spíš jinak: kdo věří, že se to fakt stalo, ať si věří. Kdo to viděl a má alespoň trochu soudnosti, tak pozná, že je to (až na zabíjení zvířat) nahraný, někdy až moc amatérsky. Nápis “podle skutečné události” se čte dobře a propaganda v podobě knih taky, ale chce to se na to podívat. Autenticita záběrů je dána použitím více kamer. Stačí mrknout na film o filmu, kde to režisér rozebírá.

 7. gebls 17 prosince 2007 v 18:37

  cetl sem o tom knihu…..v tomto filmu je hodně autentických záběřů,ale  jsou sestřihany a spojeny s filmem………jelikož se jim kousek filmu zničil……tim padem to nahradily jinymi zaběry……..jinak je to brutalita………ten co nevěři že je to opravdobe tak at si nevěři…….je to jeho věc………jinak Peace těm co tam chciply…..blbci si byli jistí že to přežijou,ale neví co je čekalo…….prý je ještě pár dokumentu o tom jmenuje se to Zelene Peklo….

 8. Enfersillen 27 července 2007 v 20:29

  On ten film neni tolik hrozivy.. popisuje celkem “pochopitelne”
  ritualy domorodych kmenu a vlastne pro zavrazdeni te party filmaru se
  najde vysvetleni – takze v zasade nejde o nejake nesnasenlive kanibaly

  vrazdeni zvirat je ovsem skutecne spatne – to nevim co si tim autori
  filmu chteli dokazat, nechat zvire trpet pro takovy stupidni zaber je
  odporne – nulova tolerance

Nový komentář