Bordello of Blood (1996)


Český název: Povídky ze záhrobí: Upíří nevěstinec
Režie: Gilbert Adler
Rok: 1996
Délka: 87 min
Země: USA
Další název: Tales from the Crypt Presents: Bordello of Blood

Hrají:
John Kassir … (hlas strážce krypty)
Dennis Miller … (Rafe Guttman)
Erika Eleniak … (Katherine Verdoux)
Angie Everhart … (Lillith)
Chris Sarandon … (reverend J. C. Current)
Phil Fondacaro … (Vincent Prather)
Whoopi Goldberg … (pacientka v nemocnici)
…a další

 

Výprava s pidimužíčkem v čele právě objevila hrobku mocné upírky Lillith. Malý vůdce ji přivede zpět k životu. Po nutně nastalém masakru je děj přerušen a začne do něj kecat jakási vlasatá kostra. Pokud se domníváte, že tou kostrou je Cryptkeeper, postava uvádějící všechny Příběhy ze záhrobí, jste bystří. Právě totiž začal druhý celovečerní film z tohoto cyklu. Jeho ústřední myšlenkou je existence upířího nevěstince, ukrytého pod pohřebním ústavem. Mezi spoře oděnými kněžkami lásky, jimž vládne rusovlasá Lillith, se ztratí i Caleb, bratr pobožné dívenky Katherine. Ta si najme nepříliš dobře působící soukromé očko Guttmana, aby bratra našel. Tak se skutečně stane, ovšem bez krveprolití, nahoty, hlášek a snahy vymazat nevěstinec z povrchu zemského se to neobejde.

Na kraťoučkých příbězích ze záhrobí mě bavilo hned několik věcí. Tou nejzásadnější je jednoznačně humorný podtext. Ten je přítomen i v tomto filmu. Již v úvodní scéně dostává divákova bránice možnost se rozechvět. V průběhu filmu je poté těchto příležitostí více než dost. Ať už v podobě komediálních scén, či hlášek, které se na poměry záhrobních příběhů mimořádně vyvedly. Zvláště v podání postavy stále šibalsky vysmátého detektiva. Na druhé straně je pravda, že některé scény působí krkolomně a po stránce komediální nepovedeně až trapně.

Vesměs povedené jsou i vizuální efekty. Masky nelze nijak zásadněji zkritizovat. Rovněž krvavé scény. Obojí je provedeno precizně, na poměry béčkových filmů ale až moc. To je od určitého bodu opět nedostatek. Efekty plné krve jsou místy tak čisté, že ztrácí na věrohodnosti. V jiných momentech zase vypadají moc uměle, hlavně tehdy, kdy je vůbec nečekáte. Jste jimi doslova udeřeni mezi oči. Je to okázalé, po několika opakováních značně nezáživné.

Samostatnou kapitolou je erotická stránka filmu. Nahých upírek je zde plno, to ano, ale to, po čem celou dobu lačný mužský divák touží, nespatří. Hovořím zejména o hlavní upírce v podání Angie Everhart a její protivnici, již ztvárnila někdejší záchranářka (Baywatch) Erika Eleniak. Obě děvy již v minulosti ukázaly, že to před kamerou bez oděvu umí, zde na to však zapomněly.

 

Hodnocení6
Bordello of blood je až moc čistě natočený horor s prvky standardní komedie. Je velice zábavný, Cryptkeeper se za něj stydět nemusí, ovšem není to nic světoborného. Pouze další z Příběhů ze záhrobí, bez šance mezi ostatními zásadněji vyčnívat.
60%

Sdílejte článek

  1. Solo 25 prosince 2018 v 19:24

    Tento druhý celovečerní film jinak čistě povídkového seriálu Tales from the Crypt jsem viděl již několikrát a pořád mě nepřestal bavit. Není to sice nic světoborného, nýbrž klasická průměrná upíří podívaná, ale líbilo se mi na tom hlavně propojení humoru, akce a upíří tématiky. Samozřejmě nesmím opomenout ani dvě ústřední krásky Angie Everhart a Eriku Eleniak, pro které jsem měl svého času velkou slabost. Hlavně tedy coby teenager. Samozřejmě ani zde nesmí chybět úvodní průpovídky a morbidní humor v podání našeho známého (Crypt Keeper). Následně se podíváme na trampoty Coreyho Feldmana, který nám už značně povyrostl a samozřejmě nebudou chybět ani polonahá děvčata. Však se taky většina děje odehrává v nevěstinci. Příběh samotný sice zrovna moc originality nepobral, ale nechybí zde slušná dávka černého humoru a lehce morbidních situací. Což se mi samozřejmě líbilo nejvíc. Úchylný správce pohřebního ústavu – noční můra pro všechny potencionální nové zákazníky ještě předtím, než je „klepne“… Samotné speciální efekty a gore taky nebyli zrovna nejhorší, což si samozřejmě zaslouží rovněž pochvalu. Až na to vybuchování a hoření upírek, můžeme vidět vcelku povedené triky a lehce morbidní situace. Upíří nevěstinec však v sobě skrýval i několik pasáží, které zrovna moc záživné nebyly a to byla opravdu škoda. No a v neposlední řadě bych chtěl pochválit herecký výkon Dennise Millera, který společně s uhrančivou a hlavně zatraceně sexy Angie Everhart zcela dominovali celému tomuto příběhu. Takže i v tomto případě to vidím stejně jako u Rytíře Démona na lepší průměr. 60%

  2. Jino 3 ledna 2010 v 10:53

     Dennis Miller jako detektiv a Chris Sarandon coby kněz jsou výborní a táhnou toto solidní béčko až do zdárného konce. Trošku mě mrzí, že neukázala svoje přednosti Erika Eleniak, ale jinak jsem byl s Upířím nevěstincem vcelku spokojený. Upírky byly leckdy pěkně namaskované a efekty nebyly také k zahození. Takže když to shrnu 60% stejně jako u Rytíře démona.

Nový komentář