Boo (2005)


Český název: Ozvěna smrti
Režie: Anthony C. Ferrante
Rok výroby: 2005
Délka: 94 min
Země: USA

Hrají:
Trish Coren … (Jessie Holden)
Rachel Harland … (Cindy)
Jilon Ghai … (Kevin)
Happy Mahaney … (Emmett)
Shirlene Quigley … (Honey)
Algie Hamilton … (Count Pimpula)
Dig Wayne … (Arlo Ray Baines/Dynamite Jones)
Rosamaria Juarez … (Louise)
…a další

 

Napínavý horor, jehož děj se odehrává v prostředí opuštěné nemocnice. Do ní vniká skupinka mladých lidí, kteří si tu na svátek Halloween chtějí užít trochu zábavy. Místo toho ale odkrývají zdejší děsivá tajemství. Aby odtud unikli, musí spolupracovat… A to nebude snadné. Mezi živé se totiž připletli i duchové.

Nevěřte tomuto sloganu uvedenému na jedné straně obalu DVD. Nejedná se o napínavý film, ba naopak, kopíruje snad všechny žánrové klišé duchařských hororů a někdy je tak stupidní a vážný, že se mu zasmějete. Opravdu jsem hodinu a půl čuměl na obrazovku a doufal v nějaký zázrak, nějaký náznak překvapujícího zvratu, nějaký lepší trik, drsnější záběr nebo prostě něco. A čeho jsem se dočkal? Příběh se odehrává ve třetím patře jedné nemocnice, kde ještě před lety léčili ty největší blázny pod sluncem. Stala se nehoda, budovu zavřeli a tradovalo se, že tam straší. A najednou máme Halloween a parta přátel se rozhodne, že uspořádá pro své holky malé překvapení právě v tomto poschodí. Baf! Překvapení se zvrtne a vládu nad třetím patrem převezmou duchové zdejších zemřelých pacientů… A pak už je hrůza film sledovat.

Tak a co vlastně kopíruje? Před vstupem do budovy se hlavní hrdinka obává vstoupit a všechny odrazuje, všichni jí označí za strašpytle a ona pod náporem povoluje (a to ještě sleduje v okně nějakého ducha!!!). Pak se dozvíme, že hlavní hrdinka mívá občas vidiny (opravdu originální) a duchové se jí jednou za čas objevují. Stupiditu režiséra a ostatních potvrzuje například scéna, kdy máme záběr na dvojici lidí, kteří stojí uprostřed křižujících se chodeb a zaútočí na ně duch. Oni se následovně snaží uprchnout přes zabarikádované dveře i přesto, že mají mnoho jiných únikových cest. Vše je strašně fádní a nudné. Dostane se vám mnoho laciných lekaček a sledovat, jak skupinka lidí stále někam chodí po jednom patře je velice unavující. Navíc se vše odehrává přesně tak, jak očekáváte a po skončení se můžete radovat, že jste zase uhodli, kdo přežije a kdo nikoliv.

Hodnocení1
Tato recenze je pro mě stejným utrpením jako film samotný. Toto jsem napsal jen proto, abych vás ušetřil a varoval vás, aby jste se podobným titulům vyhnuli. Počkáme si raději na Pokoj 1408, no ne?
10%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

11 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář