Black Phone, The (2021)


Český název: Černý telefon
Režie: Scott Derrickson
Rok výroby: 2021
Délka: 103 min
Země: USA
Alternativní název: Static

Hrají:
Mason Thames … (Finney)
Madaleine McGraw … (Gwen)
Ethan Hawke … (Grabber/Drapák)
Jeremy Davies … (Terrence)
E. Roger Mitchell … (Detektiv Wright)
Troy Rudeseal … (Detektiv Miller)
… a další

 

Americké městečko North Denver, rok 1978. Finney Shaw je dospívající chlapec, který žije ve společnosti přísného otce, milující sestry Gwen trpící podivnými vizemi a šikanujících spolužáků. K tomu všemu řádí v městečku sériový únosce dětí, který si říká Drapák. Zatímco se seznam pohřešovaných zvětšuje, Finney se jednoho dne ocitne zavřený v jakémsi suterénu. Dokáže utéct, nebo bude dalším na řadě?

Zvláštním vybavením v suterénu je černý telefon, který nefunguje. Tedy zdánlivě. Černý telefon je totiž povídkou Joe Hilla, což je syn Stephena Kinga. A po tátovi má zjevně i zálibu v dětech s nadpřirozenými schopnostmi. Gwen má sny, s nimiž se snaží bratra najít a Finney má černý telefon, který mu umožňuje kontakt s podsvětím. Dospělí tvoří samozřejmě racionální vložku. Jednoduché, efektní.

Bohužel velkým nedostatkem je banálnost celé story. Jestliže jste s tímto námětem a s režií Scotta Derricksona čekali hutnou žánrovku, budete možná rozčarováni. V tom filmu není nic špatně, ale v zásadě jede v hladkých thrillerových kolejích, projíždí umírněními hororovými zastávkami a jakmile vystoupíte, vyvolá ve vás odjezd tohoto vlaku jen minimální emoce. Řemeslně sice fajn, ale hodno tak začínajícího filmaře na Netflixu.

Největší hvězdou snímku je oscarový Ethan Hawke, zde je ale většinu stopáže pod maskou, kterou jistě znáte z plakátu. Největší sympatie si získala prostořeká Gwen.

Stejně jako ve většině filmů, které se vrací do minulosti, ani tady nechybí nějaký ten odkaz. Co se brutality týče, opět nevybočuje ze standardu, eRkovému ratingu navzdory.

Hodnocení6
Černý telefon není zklamání, to by bylo snad až příliš příkré hodnocení. Jen místo jednoho z hororů roku dorazila neškodná adaptace bez velkého dopadu.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Nový komentář