Biohazard: Vendetta (2017)


Český název: Resident Evil: Vendeta
Režie: Takanori Tsujimoto
Rok výroby: 2017
Délka: 97 min
Země: Japonsko
Alternativní název: Resident Evil: Vendetta

Hrají (hlasy):
Kevin Dorman … (Chris Redfield)
Matthew Mercer … (Leon S. Kennedy)
Erin Cahill … (Rebecca Chambers)
John DeMita … (Glenn Arias)
Fred Tatasciore … (Diego Gomez)
Cristina Valenzuela … (Maria Gomez)
… a další

 

Chris Redfield a speciální komando odletí do Mexika na nebezpečnou misi. Jejich úkolem je dopadnout nebezpečného obchodníka s biologickými zbraněmi Glenna Ariase, který na černém trhu prodává i smrtící A-virus. V jeho sídle však padnou do pasti a jediný Chris jen zázrakem přežije útok zmutovaných nemrtvých, které Arias díky A-viru stvořil. Jeho protivník však prchne a začne se soustředit na další cíl. Tím se má stát město New York, které hodlá zamořit smrtícím plynem a z jeho obyvatel udělat nemrtvou armádu. Chris se proto spojí s agentem Leonem S. Kennedym a doktorkou Rebeccou Chambers, která se snaží vyrobit protilátku na T-virus i nový A-virus. Jenže ještě než stačí cokoliv udělat, jejich protivník udeří jako první. Vypustí plyn, unese Rebeccu a Chris s Leonem mají jen velmi krátký čas na to, aby svou kamarádku osvobodili a našli protilátku…

Capcom si stejně jako Anderson dali se svým dalším přírůstkem pěkně na čas, ale u nich se to dá prominout, protože se převážně věnovali tvorbě dalších dílů v herní sérii. Navíc se mnohem intenzivněji věnují svým vytvořeným postavám, které jen tak ledabyle neodsunují na druhou kolej, jako tomu bylo u filmové série Resident Evil. Tentokrát se diváci kromě Leona dočkají i další důležité postavy – Chrise Redfielda. Ten se sice objevil i ve filmu Resident Evil – Afterlife (2010), kde jej ztvárnil můj oblíbenec Wentworth Miller, ale zde ho Paul W. S. Anderson nedokázal nějak efektivně využít. Hlavní postava her: Resident Evil Code: Veronica, Resident Evil: The Umbrella Chronicles, Resident Evil 5, Resident Evil: Revelations, Resident Evil 6 a objevil se i v jedné z kampaní Resident Evil 7: Biohazard.

Japonci, stejně jako u předchozích dílů Biohazard: Degeneration (2008)Biohazard: Damnation (2012), dokázali kromě zajímavého příběhu vytvořit i slušnou dávku atmosféry, která sebou kromě porce napětí přináší i velice zdařilou animaci. Osobně jsem větším fandou animované série než té filmové. I díky ní jsem se rozhodl, že se přece jenom pokusím získat většinu her Resident Evil, přestože žádný velký hráč nejsem a nemám na to ani moc čas. Tentokrát jsem si dokázal užít příběh hned od první minuty, protože se na nás valí jedna akce za druhou. Nemrtví i nejrůznější mutanti na sebe nenechají dlouho čekat, a hlavně to pěkně odsýpá.

Vzhledem k probíhajícímu ději však musí lehce zkritizovat závěr, protože ten už mě tolik neokouzlil. Přemrštěný finální souboj a kupící se nelogičnosti zřejmě neuniknou vaší pozornosti stejně jako té mé. Přestřelka mezi Chrisem a Ariasem na střeše mrakodrapu byla spíše než zábavnou akční jízdou pěkně trapná a i z toho důvodu budu strhávat nějaké ty bodíky.

Hodnocení6
I tak však pro mne Biohazard: Vendetta zůstává lehce nadprůměrnou podívanou, kterou jsem určitě neviděl naposledy, a už teď se těším na další díl.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář