7 Below (2012)


Český název: 7 pod nulou
Režie: Kevin Carraway
Rok výroby: 2012
Délka: 90 min
Země: USA
Alternativní název: Seven Below

Hrají:
Matt Barr … (Adam)
Luke Goss … (Issac)
Rebecca Da Costa … (Courtney)
Bonnie Somerville … (Brooklyn)
Val Kilmer … (Bill McCormick)
Ving Rhames … (Jack)
… a další

 

Dojde k nehodě, kterou nepřežije řidič dodávky. Skupina lidí, které převážel, sice vyvázne bez vážnějších zranění, ale k nejbližšímu městu či benzínové pumpě je to kus cesty a navíc se začne rapidně zhoršovat počasí. Naštěstí se objeví pomoc v podobě jistého Jacka, který je odveze do svého domu. Během následující noci se však začnou dít podivné věci. Vypadá to, že s tímto domem není všechno v pořádku a přestože se dosud vzájemně neznali, jsou nuceni začít všichni spolupracovat. Pan Jack se jim totiž zapomněl zmínit o děsivé minulosti tohoto místa, které si nyní po sto letech žádá čerstvou krev…

Když jsem poprvé uviděl herecké obsazení a letmo si přečetl krátký obsah filmu, doufal jsem, že půjde alespoň o průměrnou duchařinu. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se několik známých tváří propůjčí k něčemu, co je snad lepší ani nevidět. Nerad bych vás připravil o vaše iluze (někdo v tom možná najde zalíbení), ale já při náběhu závěrečných titulek jen nevěřícně kroutil hlavou. Samotný příběh vskutku není vyloženě katastrofální, ale to provedení – proboha.

Režisér a scénárista v jedné osobě Kevin Carraway byl pro mne velkou neznámou, ale jak vidno kradl, kde se dalo. Ten šestimilionový rozpočet zřejmě padl hlavně na pokrytí hereckých honorářů a několika speciálních efektů, protože jinak se tu doslova třela nuda s nouzí. Přitom samotný začátek a vyvraždění nebohé rodinky nevypadalo zas až tak hrozně. Jenže poté naklusal na scénu Val Kilmer, který už má své nejlepší roky viditelně za sebou, a já se stal svědkem přehlídky totálně vypatlaných dialogů, které tvůrce zřejmě vypotil na kus papíru po prokalené noci. Jediné co filmu zachránilo alespoň trochu kredit, byla přítomnost Vinga Rhamese a Luke Gosse. Oba pánové tu viditelně nebyli jen do počtu a hlavně díky nim jsem se na tento film dodíval až do samotného konce.

Navíc se zhruba v polovině filmu mírně zlepšila i atmosféra, což mi samozřejmě rovněž zvedlo náladu. Jakmile totiž začaly postavy postupně umírat, dostavila se i dávka mysteriózna, které zápletka potřebovala jako koza drbání. Nečekejte však žádné dechberoucí zvraty, gore efekty lahodící oku či snad lekačky, kvůli kterým zalezete pod peřinu. Nicméně čas začal rychleji ubíhat a já se konečně přestal nudit. Každopádně bych ocenil mnohem více originality a neokoukatelnosti.

Hodnocení3
Tento film s dosti pochybným a zavádějícím českým názvem však rozhodně mezi moje oblíbené kousky patřit nebude. Kevin Carraway by měl však pro příště přenechat napsání scénáře někomu zkušenějšímu.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář