Pumpkinhead


Pumpkinhead, jinak též Halloween Monster, je legendou v blíže nespecifikované lesní oblasti na západní straně světa, nejspíš někde v Jižní Americe. Je to Démon pomsty. Může za vás vyřešit mnohé problémy. Využitím jeho služeb však získáte navíc jeden malý bonus v podobě prokletí.

Stala-li se vám křivda a nikdo není schopen postarat se o naplnění spravedlnosti, máte možnost vzít ji nepřímo do vlastních rukou. Tedy nepřímo. Abych byl přesnější, vraždit budete vy, ale nikoli svýma rukama. Budou to dlaně strašlivého monstra z babských povídaček. Pumpkinheada. Stačí pouze navštívit starou lesní čarodějnici, přesvědčit ji o tom, že to myslíte vážně a nezaleknout se stanovené podmínky. Tou není nic menšího než vaše duše. Jakmile budete opatřeni potřebným symbolem a krev z rány, jež vám čarodějnice udělá, nakape za odříkání toho, co chcete po pekelném stvoření, v potřebném množství do přichystané nádoby, můžete jít domů. Babizna vše ostatní obstará sama.

Po magickém rituálu čarodějnice se země otevře a vydá svůj poklad. Přes 2 metry vysokou obludu, která umí šplhat po stromech, hrůzně chroptět, ale hlavně nemilosrdně zabíjet. Soustředí se hlavně na vámi označené jedince, ale nehodlá ty, jež se mu postaví do cesty, nijak obcházet. Rozhodující je pro něj smlouva, kterou jste prostřednictvím čarodějnice uzavřeli s peklem. Plní ji vždy minimálně na 100%. Nelze od ní ustoupit. Každý to nakonec chce, když vidí spoušť, kterou způsobil. Co však bylo jednou sepsáno krví, nelze zrušit.

Dá se monstrum zastavit dříve, než dokončí svůj úkol? Dá. To je vám jasné už při jeho první vraždě. To totiž zjistíte, že cítíte vše, co jeho oběti. Důležitější je však fakt, že jste přímo propojeni se samotným Pumpkinheadem. On a vy představujete jednotu. Cokoli se stane jemu, to pocítíte na vlastním těle. On vše samozřejmě přežije a vy také, jedná-li se o útok na jeho tělo. Na druhé straně zase on cítí vše, co se stane vám. Rozdíl zde je ve skutečnosti, že tato zranění již pociťuje daleko razantněji. Zastavit ho tak můžete jen zastavením sebe sama, tj. svou smrtí.

Po ní však nenásleduje klidný odpočinek. Naopak. Jste prokleti a navždy odsouzeni k bloudění mezi živými lidmi. Nikdy se nesetkáte s duší těch, kvůli jejichž smrti jste démona vyvolali. O tom ví svoje Ed Harley. Původně obchodník, který démona vyvolal poté, co jeho malého syna zabila parta mladých lidí na motorkách. On byl prvním odvážlivcem. Bohužel ne posledním. Od doby svého strašného provinění bloudí světem a snaží se všechny, kdo by chtěli služeb Pumpkinheada využít, varovat.

Tvůrcem tohoto monstra je maskér Stan Winston. Poprvé jej vypustil do světa v roce 1989 ve svém snímku „Pumpkinhead”. Hlavní roli ztvárnil Lance Henriksen. Od té doby vzniklo několik pokračování. „Pumpkinhead II: Blood Wings” v roce 1994, v roce 2006 pak třetí a čtvrté. „Pumpkinhead: Ashes to Ashes”, kde se vedle Henriksena objevil Doug Bradley, a „Pumpkinhead: Blood Feud”, kde si Henriksen rovněž zahrál. Původně se měl stát třetím pokračováním „P3: The Original Sin” z pera scénáristy Reddicka.

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Profilový obrázek
    Prasoid 1 března 2008 v 14:24

    Zbynek: že se ti chce reagovat, takových kecálků, co ani nedovedou popsat to, co se jim přesně nelíbí (v tomto případě nelze z pojmů “hrůza” a “lepsiho” nic poznat, z několikanásobně zvětšeného smajlíka, který v tomto případě jen zdůrazňuje ubohost pisatele, jakbysmet), je všude plno. Jinak ale díky za obranu

Nový komentář