Edgar Frog


Ti z vás jenž ještě neviděli ani jeden díl z trilogie The Lost Boys asi nebudou vědět o kom je řeč, ale to by jste měli hned napravit. Edgar se po boku Van Helsinga, Buffy a Bladea řadí k nejúspěšnějším lovcům upírů, jaké kdy hororový žánr poznal. A rozhodně je to právě on, kdo vám přinese zároveň i nejvíc legrace, protože co slovo – to perla. V prvním díle sice hraje až čtvrté housle, ale postupem času se vypracoval v opravdovou ‘‘extratřídu‘‘.

Říká se, že své největší vášni se začínáme věnovat již od útlého věku a Edgar není výjimkou. V existenci nočních tvorů (upírů) věřil již odmala a za pomoci komiksů se o nich pokoušel zjistit co možná nejvíce informací. Společně se svým bratrem Alanem přísahali, že pokud někdy na nějakého narazí, tak udělají všechno proto, aby jej zlikvidovali. V teenagerském věku začali pracovat jako prodavači komiksů v jednom malém krámu uprostřed zábavního parku ve městě Santa Clara. Společným úsilím se však začali potají vyzbrojovat na svou válku s upíry, protože si byli stoprocentně jistí, že na zdejší zločinnosti a zmizení několika lidí mají velký podíl především sami upíři. Obrovská příležitost jít do své první akce se jim naskytne v momentě, kdy se seznámí s mladým klukem Samem, který je přesvědčený, že se z jeho staršího bratra Michaela stává upír. Proto požádá oba bratry o přátelskou pomoc a ti mu rádi vyhoví. Rozhodující bitva, která se rozhoří u Emersonů v domě však nepůjde zcela podle jejich představ, protože přece jenom i komiksy někdy lžou. Nakonec však všechno dobře dopadne, ale jen na chvíli.

Během následujících let totiž Edgara potká několik nepříjemností, které navždy ovlivní jeho život a díky kterým začne upíry nesnášet a pronásledovat po celý zbytek svého života. Vše začne roztržkou s bratry Emersonovými, kteří se odstěhují pryč a začnou nové životy daleko od všech upírů. Michael založí rodinu, ale mladý Sam se nejprve protlouká životem, aby následně nečekaně zemřel. Když je navíc Edgarův jediný bratr Alan kousnut upírem a on sám se promění v jednoho z nich, je Edgarův život doslova v troskách. Jelikož nechtěl zabít svého bratra uzavřel s ním dohodu a stáhl se do ústraní. Přestěhoval se do Luna Bay v Kalifornii a otevřel si opravnu surfových prken. Navíc si přes internet zaplatí zkoušky a stane se z něj on-line kněz (kazatel). Nyní si může bez problémů dělat domácí svěcenou vodu, vynalézat důmyslné zbraně, které mu pomůžou v boji s upíry a vyrábět vlastní pálenku. Pojmenoval jí Frogovice a jde o smíchání svěcené vody, rozdrceného česneku a vaječného žloutku. Jednoho dne ho vyruší sourozenecká dvojice (jak jinak jiných Emersonů), kdy mladík Chris hledá u něho práci. Edgar ho nejprve ignoruje, ale když se ho rozhodne nalézt, zjistí že se jeho sestra Nicole napila upíří krve a pokud jí nepomůže, stane se z ní další krvežíznivá upírka. Nabídne tedy Chrisovi svou pomoc a oba se vydávají na další bitku s upíry v nich může vyhrát jen jedna strana. Edgar je jako vždy velice dobře vyzbrojen nejen svou army výbavou, ale i trefnými hláškami, které jsou ozdobou všech dílů.

Ve třetím díle nás Edgar ochromí svým vzhledem, protože se z něj pomalu stává lidská troska. Už jen ve svých vzpomínkách je stále tím hrdinou, který kosil jednoho upíra za druhým. Nyní dluží peníze kde se dá, hrozí mu vystěhování, nemá žádné přátelé – tedy kromě pohledné prodavačky z knihkupectví Zoe. Náhle se mu však jako anděl z čistého nebe zjeví známá autorka hororových knížek Gwen, která mu nabídne práci pokud jí pomůže zachránit bratra ze spárů upírů. Edgar nejprve odmítá, protože si již tolik nevěří, ale když se dozví o možnosti zabít Alfa samce (hlavního vůdce upírů) nakonec přikývne. Musí se však smířit s tím, že na tuhle nebezpečnou misi nepůjde sám. Parťáka mu má dělat hvězda televizních reality show Lars Van Goetz a jeho kameraman. Přes vzájemnou nesnášenlivost musí všichni spolupracovat, jinak se z této záchranné mise nikdo nevrátí živý. No a právě tento třetí díl již zcela vybočuje z řady a od svých předchůdců se v mnohém liší. Jde totiž především o parodii na upíří filmy, plnou nejrůznějších humorných scének a kvalitních hlášek. Ty Edgar vypouští opravdu ve velkém stylu a nejen on. O zábavu je tentokrát postaráno dokonale. Navíc nás čeká hodně slušný finální souboj a závěrečné rozuzlení příběhu bratrů Frogových.

Do role Edgara Froga byl ve všech třech filmech obsazen známý herec Corey Feldman, kdysi idol všech dívčích srdcí. Tento herec se proslavil již v mládí svým obrovským hereckým talentem a mimo jiné se objevil například ve filmech Gremlins, Puppet Master vs. Demonic Toys, nebo hned čtyřech dílech Friday the 13th, kde si zahrál hlavní postavu Tommyho Jarvise. Postupem času však začala jeho sláva pomalu upadat a on se stále častěji začal objevovat v průměrných a často až podprůměrných filmech. Teprve díky dvěma nejnovějším pokračováním The Lost Boys se začíná opět vracet do širšího podvědomí diváků a snad opět nastartuje svou kariéru k lepším zítřkům.

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář