Co je nového? Prosincové aktuality (2016)


I v prosinci se na nás vyvalila řada nových zpráv. Pojďme si zrekapitulovat některé z nich.

 

 

Novinka čtvrtého dílu Insidious

První oficiální fotka z natáčení Insidious: Chapter 4 zveřejněna! Foto zachycuje Lin Shaye v roli Elise Rainier a novou postavu jménem Aubrey, kterou ztvárnila herečka Tessa Ferrer, jejíž nejvýraznější role byla prozatím v seriálu Grey’s Anatomy. Co se dějové linky týče, Lin Shaye prozradila, že se diváci setkají s Elise v nejrůznějších etapách jejího života, ve středu dění bude také tajemná entita, která ji pronásleduje. Doufejme, že v novém roce nám tvůrci prozradí víc. Insidious: Chapter 4 si vzali pod producentská křídla Jason Blum, Oren Peli a James Wan, režie se ujal Adam Robitel a scénáře pak Leigh Whannell, představitel Specse, jednoho z Elisiných pomocníků. Film do kin zavítá příští rok v říjnu.

Další detaily nového Vetřelce

O pokračování Vetřelce jsme psali již v listopadových aktualitách. V prosinci však na světlo prosákly nové informace, které potěšily řadu fanoušků po celém světě. Vezmeme-li to pěkně popořádku, první informace se týkala herce Jamese Franca, který se měl připojit k herecké výpravě filmu s celým názvem Alien: Covenant. A skutečně se připojil. Dále byl zveřejněn první oficiální snímek z filmu, za kterým následovaly další, nicméně ten první patří herečce Katherine Waterson. A to nejlepší nakonec – ven se dostal i první oficiální trailer.

Zveřejněn trailer a fotky k filmu The Mummy v hlavní roli s Tomem Cruisem

Společnost Universal Pictures se pochlubila trailerem a taky fotografiemi z filmu The Mummy. Nová mumie bude přicházet do kin od června roku 2017. Film je remakem originálního filmu The Mummy z roku 1932. Ve filmu hrají Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis, Jake Johnson nebo Courtney B. Vance. Scénář si vzali na starost Billy Ray a Jon Spaihts, režie se chopil Alex Kurtzman, který se zároveň stal i producentem snímku spolu s Chrisem Morganem. Filmová společnost má v plánu oživit všechna klasická monstra a převést je do moderní (po)doby, a právě nová mumie má být prvním snímkem, který dostane tu čest.

Gore Verbinski přináší nové trailery a plakáty k filmu A Cure for Wellness

Společnost 20th Century Fox uvede v únoru příštího roku do kin film A Cure for Wellness, který režíroval Gore Verbinski. Film se může pochlubit velmi zajímavým plakátem, ten je totiž pohyblivý! Kouknout se na něj můžete na naší facebookové stránce. Mimo tohoto originálního plakátu byly odhaleny i klasické postery, a co je důležitější – i trailery. Ano, je jich skutečně víc, ale my si ukážeme ten nejdelší, který má bezmála tři minuty.
Scénář napsal Justin Haythe a do filmu byli obsazeni například Dane DeHaan, Jason Isaacs, and Mia Goth. Horrorový thriller s psychologickými prvky se do kin, včetně těch českých, dostane v únoru 2017. Film vypráví o mladém a ambiciózním pracovníkovi, který je poslán do idylického, ale zároveň mystikou opředeného ‘wellness centra’. Brzy začíná přicházet věcem na kloub – to, co je zázračné, ve skutečnosti tak zázračné být opravdu nemusí. A co víc, když začne rozplétat záhadu opředenou kolem centra, možná se i on sám stane obětí něčeho zvláštního.

Datum premiéry nového filmu Cloverfield má nové datum
Trilogii Cloverfield uzavírá film s údajným názvem God Particle. Ten se měl původně objevit v kinech v únoru, ale z plánů nakonec sešlo – snímek se dostane do kin o několik měsíců později, první diváci ho konkrétně uvidí 27. října 2017. Film režíroval Julius Onah, scénář pochází z pera Orena Uziela a Douga Junga. V titulních rolích se představí David Oyelowo, Gugu Mbatha-Raw, Daniel Brühl, Chris O’Dowd nebo Elizabeth Debicki. Připomeňme, že první Cloverfield přišel do kin v roce 2008, druhý s názvem 10 Cloverfield Lane letos.

Nejnovější Amityville – premiéra ZNOVU odsunuta. A to dokonce dvakrát
Amityville – slovo, které na jedné straně evokuje tajemno, na straně druhé je ale synonymem pro ždímačku peněz, obzvlášť ve filmovém průmyslu. Jistě jste zaznamenali nový snímek s názvem Amityville: The Awakening. O nejnovějším počinu režiséra a scénáristy Francka Khalfouna, který stojí za filmy jako P2 (2007) nebo Maniac (remake, 2012), se poprvé začalo mluvit před čtyřmi lety a časem film nabýval reálnější podoby. Premiéra filmu byla několikrát odložena, naposledy se měl film promítnout v biografech 6. ledna 2017, ale nyní společnost Dimension Films datum premiéry posunula na 1. duben 2017. ALE – v prosinci přišla ještě jedna zpráva – premiéra znovu změnila své datum. Do kin v USA má nově přijít 30. června. Jestli se film promítne v kinech i u nás, to se zatím neví. Amityville: The Awakening je o svobodné matce a jejich dětech, kteří se přestěhují do domu a šetří, kde se dá. Jedno z děcek prodělává nákladnou léčbu, jenže najednou se začíná zázračně uzdravovat a jedna ze sester zjišťuje, že s jeho zázračným uzdravováním má něco společného dům. Ve filmu hrají Bella Thorne, Jennifer Jason Leigh, Cameron Monaghan, Thomas Mann nebo Taylor Spreitler.

Zveřejněn trailer k filmu The Autopsy of Jane Doe
Tým koronerů, který tvoří otec se synem, čelí velké výzvě – na pitevnu jim přivezou mrtvolu neidentifikované krásné mladé ženy bez zjevné příčiny smrti. Čím hlouběji ale do pitvy jdou, tím víc se vynořují nejrůznější podivné a děsivé věci. Předtím, než šel film norského režiséra Andrého Øvredala a scénáristy Iana B. Goldberga do kin, což se stalo ke konci tohoto měsíce, byl vydán trailer, který můžete zhlédnout níže. U nás film v kinech premiéru zatím stanovenou nemá. Ve filmu hrají Brian Cox, Emile Hirsch, Ophelia Lovibond nebo Michael McElhatton.

Zveřejněn trailer k filmu Pitchfork
V roce 2017 vstoupí do kin film režiséra Glenna Douglase Packarda s názvem Pitchfork. Zápletka je v zásadě velmi jednoduchá, tak se ji pojďme představit ve stručnosti. Kluk vezme svoje kamarády z New Yorku do svého domova – na jakousi farmu uprostřed michiganské přírody, vzápětí se však plíživě vynořuje staré, tajemné a nebezpečné zlo. Koukněte na trailer.

Zveřejněn trailer hry The Last of Us Part II
Společnost Sony hostila první prosincový víkend v jižní Kalifornii výroční akci Playstation Experience, což je takový svátek pro všechny videohráče. Samozřejmě nesměly chybět ani novinky, které si společnost připravila. Jednou z nich bylo potvrzení sequelu The Last of Us, o němž se do té doby jen spekulovalo. Sony více než úspěšný post-apokalyptický survival horrror představil a rovnou ukázal trailer. Těšíte se na návrat Joela a Ellie? The Last of Us je videohra amerického studia Naughty Dog pro Playstation 3, kterou publikovala společnost Sony Computer Entertainment poprvé před třemi lety.

Zveřejněn trailer hry Resident Evil 7 biohazard a další novinky
Již sedmý díl videohry Resident Evil se na pulty dostaví příští měsíc, konkrétně 24. ledna 2017, a společnost Capcom, která hru vyvíjí a vydává již od roku 1996, zveřejnila nové informace a nový trailer. Resident Evil 7: Biohazard je survival horrorová videohra, kterou si můžete zahrát na Microsoft Windows, Playstation 4 a Xbox One.

Zveřejněn nový trailer ke hře The Walking Dead: A New Frontier
Od 20. prosince mohou pařmeni hrát další díl herní série The Walking Dead, ale ještě před vydáním hry společnost Telltale Games uvolnila do světa další trailer, kterým se snažila příznivce zombie a videoher nalákat. Více o hře si můžete přečíst v listopadovém článku o novinkách.

R. L. Stine si odskočí ke komiksu
Americký spisovatel R. L. Stine, kterého mnozí z vás máte jistě spojeného se seriálem Fear Street z edice Stopy Hrůzy či ze série Goosebumps, nebo její filmové podoby, si splní svůj dávný sen! Začne pracovat na komiksové sérii, která bude vycházet od března příštího roku – a k životu přivede postavu jménem Man-Thing, což je fiktivní monstrum, které se poprvé objevilo v komiksu společnosti Marvel Comics a nevymyslel ho nikdo jiný než Stan Lee, dále Roy Thomas, Gerry Conway a Gray Morrow. Poprvé se objevil v roce 1971. Podle R. L. Stina do komiksové série přinese nějaké prvky z Goosebumps.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář