Co je nového? Dubnové aktuality (2017)


Akta X se vrací na obrazovky

Společnost Fox oznámila návrat agentů Muldera a Scullyové. Oblíbený seriál The X-Files, neboli Akta X, zahájí svoji jedenáctou řadu, která bude obsahovat celkem deset epizod, v televizní sezóně 2017-2018. Natáčení se rozběhne začátkem srpna. Ještě připomeneme, že tento kultovní seroš běžel v letech 1993 až 2002, roku 1998 a 2008 se dočkal celovečerních snímků a oblíbená dvojice v podání Davida Duchovnyho a Gillian Anderson se vrátila na televizní plátna v šestidílné řadě minulý rok. Zdá se, že tvůce Chris Carter má skutečně stále dost nápadů 🙂

Zveřejněny snímky ze zákulisí pokračování filmu Hellraiser

Hellraiser: Judgment, tak se jmenuje nadcházející, již desáté pokračování franšízy Hellraiser. Film, který se dostane do kin letos, napsal a režíroval Gary J. Tunnincliffe, který se věnuje také herectví a jeho parketou je i tvůrce masek, tzv. special make-up artista. Ve filmu se představí Paul T. Taylor, Heather Langenkamp, Damon Carney, Randy Wayne nebo Alexandra Harris.Zveřejněn trailer a fotky z natáčení druhého dílu Annabelle

Byl zveřejněn trailer k druhému dílu filmu Annabelle, jehož celý název zní Annabelle: Creation. Snímek režiséra Davida F. Sandberga (Lights Out) a scénáristy Garyho Dabubermana (Annabelle) se do kin dostane v srpnu. Producenty filmu se opět stali Peter Safran a James Wan a ve filmu hrají Stephanie Sigman, Talitha Bateman, Lulu Wilson nebo Philippa A. Coulthrd. Bylo zveřejněno i několik fotek z natáčení, na dvě z nich se můžete podívat pod trailerem.

Zveřejněn další trailer k nové Mumii

O novém zpracování Mumie jsme psali před koncem roku. Nyní studio Universal Pictures vydalo další trailer, kterým lákají návštěvníky do kin. Nejnovější snímek Alexe Kurtzmana se  začne promítat na začátku června.

Zveřejněn další trailer k filmu Nails

Hororový snímek režiséra Dennise Bartoka si svoji světovou premiéru odbyl v únoru na irském Audi Dublin International Film Festivalu a další promítání se chystá na začátek srpna v rámci Brussels International Fantastic Film Festivalu. Co se týče data vstupu filmu do kin, ať už u nás nebo v cizině, nic není známo. Zato byl ale vydán další trailer, který má nalákat návštěvníky alespoň na bruselský fesťák. Ve filmu Nails si hlavní roli střihla Shauna Macdonald, která už s horrory zkušenosti má, hrála například ve filmech The Descent, The Descent: Part 2, The Hike, Howl, dále se ve filmu mihnou Steve Wall a Ross Noble.

Zveřejněn trailer k filmu Deimosimine

Film režiséra Chada Armstronga a Andrewa Thompsona Deimosimine prošel všemožnými problémy, kterými film může projít – ať už se jedná o herecké obsazení nebo odložené termíny jakýchkoliv úkolů. Nyní však přišel čas, kdy se tvůrci konečně mohli pochlubit trailerem. Kdy však přijde film do kin, jestli vůbec přijde, se neví. Role ve snímku ztvárnili Cassidy Balkcom, Alex Zuko, Jim O’Rear nebo Portia Chellelynn.

Zveřejněn trailer k novému seriálu založenému na knize Stephena Kinga

S obrazovým zpracováním děl Stephena Kinga se v poslední době doslova roztrhl pytel. Po filmech Gerald’s Game (Geraldova hra, režie Mike Flanagan), It (To, film, režie Andres Muschietti) a The Dark Tower (Temná věž, film, režie Nikolaj Arcel) a seriálech Castle Rock (seriál, režie není známa, zato jeden z producentů ano, je jím J. J. Abrams) se začíná mluvit o dalším seriálovém zpracování, tentokrát se jedná o dílo The Mist, tedy Mlha, které bylo vydáno v roce 1980.

Před deseti lety knihu do filmové podoby převedl režisér a scénárista Frank Darabont a letos se nadšenci dočkají seriálové podoby. Do režisérského křesla se posadilo hned několik tvůrců – Adam Bernstein, Guy Ferland, Richard Laxton, Nick Murphy, Matthew Penn, Christian Torpe a James Hawes. Scénář vznikal pery Ch. Torpa a Amandy Segel Marksové.  Premiéry se desetidílný seriál dočká 22. června na stanici Spike TV. V seriálu hrají například Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Isiah Whitlock Jr., Danica Curcic, Gus Birney, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Frances Conroy nebo Greg Hovanessian.

Zveřejněn trailer a plakát filmu American Satan

Byl zveřejněn trailer a plakát k filmu American Satan, který vejde do kin ještě letos.  Film pojednává o partě mlaďochů-muzikantů, kteří opustí školu a vydávají se žít svůj sen. Potkají tajemného cizince, který v nich vidí potenciál. Jenže nic není tak, jak na první pohled vypadá. Režisérem filmu je Ash Avildsen, zakladatel hudebního vydavatelství Sumerian Records, který film napsal spolu s Mattym Beckermanem. Ve filmu si zahráli skuteční hudebníci Andy Biersack (Black Veil Brides) a Ben Bruce (Asking Alexandria), dále Malcolm McDowell, John Bradley, BooBoo Stewart, Mark Boone Jr., Denise Richards či Drake Bell.

 

 

Zveřejněn trailer k filmu Pool Party Massacre

První trailer, i když jen půlminutový, k filmu Pool Party Massacre vzbudil docela velké rozpaky – je to pokus o horror, nebo parodie? Další zveřejněná upoutávka ale většině dává uspokojivou odpověď. Pool Party Massacre je nízkorozpočtovým debutem Drewa Marvicka, který se inspiroval slashery 80. let a jeho premiéra se odehraje letos. Hrají v něm například Kristin N. McKusick, Margaux Neme nebo Destiny F. Nelson.

Zveřejněn první oficiální plakát k film Countrycide

Takhle vypadá první oficiální plakát k filmu Countrycide, který spoustu z vás zaujal na našem Facebooku, kde jsme ho sdíleli. Film Bretta Kellyho je momentálně v post-produkci a v létě by měl být venku, a hrají v něm například Andrew Galligan, Robin Hodge, Trevor Payer nebo Lee Cyr.

Zveřejněno datum premiéry Sharknado 5

Dobrá zpráva pro všechny milovníky filmů stanice SyFy. Již páté pokračování Sharkando připluje na obrazovky v neděli 6. srpna. Jako vždy se diváci mohou těšit na Taru Reid a Iana Zieringa. Do režisérského křesla opět usedl Anthony C. Ferrante a scénář napsat Scotty Mullen.

Spánková paralýza v kinech

Film pojednávající o spánkové paralýze – Dead Awake – si svoji premiéru odbyl na několika filmových festivalech. Nyní bylo oznámeno datum vstupu do kin, stane se tak 12. května v New Yorku. O české premiéře se zatím neví. Film Dead Awake režíroval Phillip Guzman a pochází z pera Jeffreyho Reddicka (Final Destination, Tamara, Day of the Dead, 2008). Ve filmu hrají například Jocelin Donahue, Jesse Bradford, Jesse Borrego, Brea Grant nebo Lori Petty.

Stanice AMC ohlásila další řadu seriálu Fear the Walking Dead

3. řada seriálu Fear The Walking Dead, spin-offu seriálu The Walking Dead, ještě nevstoupila na obrazovky a už jeho domovská stanice AMC hlásí příchod čtvrté řady, která by se měla začít vysílat na konci jara 2018. A protože tvůrce série Dave Erickson odchází, jeho místa se nově ujmou Andrew Chambliss (Dollhouse, Once Upon a Time) a Ian B. Goldberg (Once Upon a Time). Do seriálu dále naskočí jako jeden z producentů Scott M. Gimple (Chase, TWD). Třetí série seriálu startuje 4. června.

Očista se dostává na televizní obrazovky

Příznivci série The Purge se mohou těšit na její pokračování ve formě televizního seriálu, který uvede stanice SyFy. Uvedl to tvůrce celé franšízy James DeMonaco. Žádné další informace zatím sděleny nebyly, ale jistojistě brzy přijdou. Připomínáme, že série, jež zní v českém překladu Očista, má za sebou tři díly.

The Walking Dead Monopoly

A na závěr tip na dárek pro všechny milovníky seriálu The Walking Dead, jehož sedmá sezóna skončila na začátku dubna. V polovině dubna se na trhu objevila hra Monopoly s tématem tohoto oblíbeného zombie seriálu. Cena se pohybuje okolo $45 a koupit ji můžete na ofiko obchodu TWD nebo Amazonu.

 

 

 

Jonathan Demme 22. 2. 1944 – 26. 4. 2017

Ve středu 26. dubna zemřel ve věku 73 let scénárista, producent a režisér Jonathan Demme, který stojí za Oscary ověnčeným filmem The Silence of the Lambs. Příčinou byly komplikace plynoucí z nemoci srdce a rakoviny jícnu. J. Demme byl uznávaným režisérem, mezi jeho další filmy patří například Fighting Mad (1976), Married to the Mob (1988), Philadelphia (1993) nebo Rachel Getting Married (2008).

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

  1. Co je nového? Lednové aktuality (2018) - Horror.cz 9 srpna 2019 v 19:14

    […] Minulý rok na jaře jsme přinesli zprávu ohledně natáčení dalšího filmu s Pinheadem coby hlavní postavou. Nový Hellraiser s podtitulem Judgment se měl dostat do kin tentýž rok, plány se však, jak se dost často stává i velkým produkcím, změnily. Film se do kin nedostal, a co víc – ani nedostane. Diváci ho tak budou moct vidět doma z gauče, kdy 18. února vyjde na klasických platformách DVD či Blu-R a v digitální podobě. […]

Nový komentář