Co je nového? Srpnové aktuality (2022)


Paranormální hitchcockovský thriller

Zatímco někteří herci si za svoji kariéru nezahrají ani v jednom hororu, teprve třináctiletá Madeleine McGraw se zanedlouho představí ve své druhé hororové roli. Po snímku Černý telefon, který stále běží v kinech a jehož recenzi si můžete přečíst na tady, v němž ztvárnila roli Gwen, se ukáže ve snímku The Harbinger. Jeho tvůrci film označují jako paranormální hitchcockovský thriller. O čem je?

V naději, že uniknou své minulosti, se Daniel a Theresa Snyderovi přestěhují se svou problémovou dcerou Rosalií (McGraw) do malebného městečka na Středozápadě, ale zlo, které se snažili opustit, je pronásleduje. Když začnou umírat místní obyvatelé, obrátí se Snyderovi na indiánského věštce a odhalí legendu, která může být klíčem k záchraně jejich rodiny, nebo cestou k hroznému konci pro ně i pro vše, co je jim drahé…

Ve filmu The Harbinger dále hrají Amanda MacDonald, Will Klipstine, Irene Bedard, Teal Redmann, Rick Mora či Jeremy Gauna. Klipstine film i zrežíroval a spolu s Amy Mills napsali scénář.

The Harbinger vpluje do kin a na VOD 2. září. Česká kinodistribuce se nechystá.

Kdo je pozval?

Režisér a scenárista Duncan Birmingham představuje hororovou komedii Who Invited Them, která se 1. září objeví na stanici Shudder.

Kolaudačka páru Adama a Margo proběhne vcelku dobře… Všichni hosté – až na jeden pár – odejdou. Záhadný páreček Tom a Sasha vypadá na první pohled pohodově, ale po pár skleničkách začínají mít hostitelé dojem, že nově příchozí, kteří se vydávají za sousedy, jsou ve skutečnosti podrazáčtí cizinci s temným tajemstvím…

V hlavních rolích se jako hostitelé představí Ryan Hansen a Melissa Tang, v roli cizinců pak Timothy Granaderos a Perry Mattfeld.

Podivné historky

Tak tu po nějaké době máme hororovou antologii. V téměř hodinu a půl trvajícím snímku Tiny Cinema záhadný cizinec vypráví spletitý příběh zdánlivě nesouvisejících cizích lidí, jejichž životy se navždy změní neuvěřitelným a bizarním způsobem. Jak se realita rozplétá, musí každý z nich bojovat s neuvěřitelnými výzvami z multiverza, které hledá odpovědi na základní životní otázky, smrti, lásky a osudu naší budoucnosti…

Tiny Cinema zrežíroval Tyler Cornack, který se podílel i na scénáři, a to spolu s Ryanem Kochem a Williamem Moreanem. V kinech (nikoliv však českých) a na VOD se snímek objeví 2., resp. 6. září.

Vraždící dům

Moderní technologie jsou všude kolem nás. Chytrá domácnost je zkrátka něco, co spoustě lidem ulehčuje žití. Jenže co když se v softwaru něco pošramotí a on pak zaútočí? Právě o tom pojednává kousek Margaux.

Skupina kamarádů z vysoké školy si pronajme chytrý dům s vysoce vyspělým systémem umělé inteligence Margaux. Kamarádi si užívají víkend plný zábavy, jenže Margaux začíná zlobit. Nálada se kazí a Margaux rozehrává smrtící partii, má totiž v plánu své nájemníky za každou cenu zlikvidovat.

Snímek zrežíroval Steven C. Miller, který má na svém kontě průměrné horory Under the Bed (2012), Experiment: Zombie (2006) Scream of the Banshee (2011) a Silent Night (2012). Scénář napsal trojlístek Chris Beyrooty, Chris Sivertson a Nick Waters.

V Margaux hrají Madison Pettis, Vanessa Morgan, Richard Harmon, Lochlyn Munro či Jedidiah Goodacre. Film zamíří 9. září na VOD.

Justing Long a Kate Bosworth v novém hororu

Americký herec Justing Long se sice nejčastěji objevuje v komediích, ale jeho tvář vám bude jistě povědomá i z hororů. Představil se v prvním Jeepers Creepers, Stáhni mě do pekla, Po životě, ve filmech Kevina Smitha Mroží mužYoga Hosers. Už zanedlouho se objeví rovnou ve dvou hororech, Barbarian režiséra Zacha Creggera a House of Darkness filmaře Neila LaButa. A právě na druhý zmiňovaný kousek přinášíme trailer. Kromě Longa vse v něm objeví jeho partnerka, americká herečka Kate Bosworth, která je na tom žánrově podobně – romantické komedie jsou jí nejblíž, ale ukázala se i v pár hororech (Zlo nikdy nespí, Black Rock, 2012, Amnesiac, 2015, The Domestics, 2018).

Ve filmu House of Darkness se tejpek (Long) spustí s tajemnou ženou (Bosworth). Jenže pobyt na jejím odlehlém panství se zvrhne a mladý muž pozná, že ho štěstí právě opustilo…

Film napsal a zrežíroval Neil LaBute, který má na svém kontě remake Rituálu, thriller Dům na špatné adrese (2008) nebo komedii Mezi námi muži (1997). Ve snímku se dále objeví Gia Crovatin a Lucy Walters. House of Darkness má za sebou promítání na festivalech, od 9. září bude promítán v kinech a 13. září míří na VOD.

Hororová kanibalská romance

Šestadvacetiletý americký herec Timothée Chalamet jde z role do role. Zanedlouho se představí v hororově laděném snímku Bones & All, k němuž byl vydán teaser trailer. Po jeho boku se ukáže Taylor Russell, již jste mohli zaznamenat v Únikové hřejejím pokračování.

Bones & All vypráví příběh dvou outsiderů, kteří se vydávají na pouť Amerikou. Když zjistí, že nemohou uniknout své děsivé minulosti, dvojice musí zjistit, zda jejich láska dokáže přežít jejich jinakost.

Snímek vychází ze stejnojmenného literárního románu spisovatelky Camille DeAngelis z roku 2015 (v češtině nevyšel).  Scénář napsal David Kajganich (Invaze, Krvavý potok, Suspiria) a zrežíroval jej Luca Guadagnino (Suspiria).

Bones & All bude mít premiéru na nadcházejícím festivalu v Benátkách a do běžné kinodistribuce zamíří v listopadu. Datum tuzemské premiéry zatím není uvedeno.

Tajemný hlas na odpočívadle

Režisérka Rebekah McKendry, která má za sebou hororové filmy Tales of Halloween (2015) a All the Creatures Were Stirring (2017), příchází s novým kouskem Glorious, který natočila pro stanici Shudder. Scénář napsali Joshua Hull, David Ian McKendry a Todd Rigney.

Ve filmu se setkáme s mladým mužem jménem Wes, který se po špatném rozchodu vymkne kontrole. Jeho situace se zhorší poté, co se ocitne zamčený na toaletě odpočívadla, kde k němu z vedlejší kabinky promlouvá tajemný hlas s ještě tajemnější postavou. Když se snaží uniknout, uvědomí si, že je nedobrovolným aktérem situace, která je větší, než si dokázal představit…

Roli Wese si střihl Ryan Kwanten, tajemný hlas namluvil J.K. Simmons, v dalších rolích pak Sylvia Grace Crim, Tordy Clark a André Lamar.

Snímek Glorious se premiéry dočkal 18. srpna.

Guillermo del Toro na Netflixu

Guillerma del Tora asi není třeba nějak blíže představovat. I kdybyste neviděli žádný z jeho filmů, filmy jako Faunův labyrint, Purpurový vrch, Devil nebo Tvář vody vám určitě něco říkají. Teď jeden z velikánů našeho žánru představuje hororovou antologii nazvanou Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities tedy Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora, kterou uvede na Netflixu 25. října.

V seriálu se objeví Andrew Lincoln, Crispin Glover, Ben Barnes, Sofia Boutella, Rupert Grint nebo Kate Micucci.

Insidious 5 – novinky v natáčení 

Před půlrokem koloval internetem trailer k další části skládačky Insidious. Jak se zakrátko ukázalo, šlo o výtvor nadšeného fanouška. Zároveň však vyšla zpráva, že se Insidious 5 skutečně bude natáčet. V únoru probíhaly přípravy na natáčení a nyní přichází další novinky.

Do hereckého ansámblu naskočí omladina Sinclair Daniel a Peter Dager a zkušená Hiam Abbass. Aktuální premiéra snímku je naplánovaná na 6., resp. 7. červenec 2023.

Mezi již známé informace patří režisér filmu, jímž se stal Patrick Wilson, který se zároveň vrací jako Josh Lambert, a sekundovat mu bude Ty Simpkins jakožto syn Dalton. V roli manželky a matky Renai se opět představí Rose Byrne. Za scénářem stojí Scott Teems.

A o čem bude nadcházející pokračování pojednávat? Vzhledem k návratu Lambertovic, které všichni dobře známe z prvních dvou dílů, se bude děj točit právě kolem nich. Josh se vydává na východ, aby doprovodil syna Daltona na univerzitu. Daltonův vysokoškolský sen se však změní v noční můru, když se náhle vrátí potlačovaní démoni jeho minulosti, aby otce se synem pronásledovali.

Saw 10… bude!

„Naslouchali jsme tomu, co si fanoušci přáli, a usilovně pracujeme na filmu, který si zamilují jak milovníci Saw, tak fanoušci hororu,“ tak odůvodnili návrat Saw producenti Mark Burg a Oren Koules. Řekli to pro magazín Variety, kterému svěřili i výběr režiséra. Režie připadne Kevinu Greutertovi, který na franšíze pracoval jako střihač prvních pěti dílů a jako režisér šestéhosedmého dílu. A dokonce jsme se dočkali předběžného data vydání! Tím má být 27. říjen 2023. Děj a herci jsou drženi pod pokličkou, takže si na další informace musíme počkat.

Anne Heche
25. května 1969 – 12. srpna 2022

Ve věku pouhých 53 let zemřela americká herečka Anne Heche. Byla odpojena od přístrojů několik dní po autonehodě, kdy utrpěla mozkovou smrt. Anne zazářila v celé řadě filmových a seriálových rolí a stopu zanechala i v hororovém žánru. Zahrála si ve filmech Tajemství loňského léta, Psycho, Duch spisovatele, Nothing Left to Fear, Armed Response a My Friend Dahmer (2017). Jejím posledním hororem se stal snímek Chasing Nightmares, který se aktuálně nachází v postprodukci.

Z výčtu její filmografie dále uvádíme komedie Vrtěti psem (1997) a Šest dní, sedm nocí (1998), dramata Poprava (1998) a John Q. (2002) nebo katastrofickou Sopku (1997). Ze seriálů pak Muži na stromech (2006-2008), Policie Chicago (2014-2022) nebo Save Me (2013).

Clu Gulager
16. listopadu 1928 – 5. srpna 2022

https://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/clu_gulager.jpg

Ve věku 93 let nás na začátku srpna opustil americký herec Clu Gulager. Za svoji dlouhou kariéru vdechl život celé řadě postav. Znát ho můžete jako Burta z hororové komedie Návrat oživlých mrtvol, jako pana Walshe z filmu Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta, dále si zahrál ve filmech Zasvěcení, Tajemné zlo, Krvavá hostina 1, 2, 3 nebo Piraňa 3DD.

 

Zdroj fotky: Screen Media Films
Zdroje: Bloody-disgusting.com, iHorror.com, Deadline.com, Variety.com, En.Wikipedia.org, csfd.cz, imdb.com

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář