Co je nového? Srpnové aktuality (2019)


47 Meters Down: Uncaged získal druhý trailer

Žraločí filmy jsou věčné a vděčné. Někdy si najdou řadu diváků, jindy zas zmizí v propadlišti kinematografie. Film 47 metrů (47 Meters Down, 2017) režiséra Johannese Robertse a scénáristy Ernesta Riery sice nepatří mezi skvosty a budoucí legendy, ve světle zvířecích, resp. žraločích filmů natočených za poslední dekádu však jistě patří mezi ty lepší snímky. Není proto divu, že se tvůrci odhodlali k pokračování.

Sequel nazvaný 47 Meters Down: Uncaged si světovou premiéru odbyl v polovině tohoto měsíce (recenze i divácké ohlasy nejsou příliš příznivé), ještě před prvním promítáním byl ale zveřejněn další trailer. Ve filmu se objeví Brec Bassinger, John Corbett, Nia Long či Sophie Nelisse.

V tuzemských kinech je a bude tento žraločí kousek vynechán.

Seann Williams Scott v netradiční roli

Američan Seann William Scott je klasickým představitelem herce, jemuž jsou velmi často nabízeny bláznivé role ve více či méně ztřeštěných komediích. Proslavil se na konci devadesátých let filmem American Pie (Prci, prci, prcičky, 1999), a i když v jeho filmografii najdeme Final Destination (Nezvratný osud, 2000), stejně jeho tvář budeme mít spojenou s komediemi.

Změní to nový snímek?

Scott přijal hlavní roli ve filmu Bloodline, který slibuje krvavou podívanou. Film zrežíroval Henry Jacobson, za scénářem stojí též Jacobson a kromě něj i Avra Fox-Lerner a Will Honley. A aby toho nebylo málo, jedním z producentů je Jason Blum. Stane se z tohoto filmu další pecka Blumhouse production?

Ve filmu se dále objeví Mariela Garriga, Dale Dickey nebo Kevin Carroll.

Bloodline se prvního promítání dočká 22. září na americkém festivalu Fantastic Fest, poté poputuje do kin a na VOD. Do českých kin se ovšem nepodívá.

Scénáristé Tichého místa představují další snímek

Scott Beck a Bryan Woods, scénáristé lahůdky A Quiet Place (Tiché místo, 2018), přináší nový film. Snímeček Haunt nejen napsali, ale i zrežírovali. A stejně jako předchozí film, i Hunt má zajímavého producenta. Stal se jím Eli Roth, tak uvidíme, jestli se jeho víra v tento projekt vyplatila.

V hereckém ansámblu uvidíme například Katie Stevens, Willa Brittaina, Lauryn Alisu McClain nebo Andrewa Caldwella.

Film Hunt si svou premiéru odbyl na festivalu Popcorn Frights Film Festival, který se odehrál v půlce srpna na Floridě, 13. září pak vyjde na VOD a bude se promítat v některých kinech v USA. K nám se nechystá.

Z papíru na plátna

Nadcházející počin Antlers patří k filmům, které vycházejí z literární předlohy. Americký autor Nick Antosca, který je mimo jiné tvůrce seriálu Channel Zero (2016-2018), napsal povídku The Quiet Boy, která zaujala i režiséra, scénáristu a producenta Guillerma del Tora. Díky spolupráci několika filmařů a studia Fox tak vzniknul snímek Antlers.

Režie se ujal Scott Cooper, scénáře C. Henry Chaisson, Scott Cooper i autor předlohy Nick Antosca. Již zmíněný Guillermo del Toro figuruje jako jeden z producentů.

Ve filmu hrají Keri Russell, Jesse Plemons, Jeremy T. Thomas, Graham Greene či Scott Haze.

Premiéra filmu je naplánovaná na rok 2020, přesná data nejsou známa. A my jsme pozitivně naladění a věříme, že se Antlers objeví i v tuzemských kinech.

Týpek zblázněný (nejen) do komiksů

Sériový vrah posedlý komiksy. I tak by se ve stručnosti dala popsat hlavní zápletka nezávislého snímku Artik, k němuž byl vydán trailer. Film pochází z pera Toma B. Skowronskiho, jenž usedl i do režisérského křesla. V Artik se objeví Chase Williamson, Jerry G. Angelo, Lauren Ashley Carter a Matt Mercer.

Snímek si svou premiéru odbyl na fesťáku Popcorn Frights. Do běžných kin se však nedostane, zato přijde 10. září na VOD a Blu-ray. Do běžných kin se však nedostane, zato přijde 10. září na VOD a Blu-ray.

Jatka ve filmu The Furies

Tak tady se chystají řádná jatka! Film The Furies si nejvíce užijí příznivci slasherů a krve. The Furies napsal a zrežíroval Tony D’Aquino, který do filmu obsadil například Lindu Ngo, Danielle Horvat, Toma O’Sullivan či Kaitlyn Boyé.

Snímek byl promítán na několika festivalech (Popcorn Frights Film Festival či Frightfest), do běžné kinodistribuce se chystá pouze v Austrálii a Bulharsku, u nás se tedy zařadí mezi řadu dalších počinů, které si diváci na velkém plátně neužijí.

Klauni všude!

Klaun. Další z nevyčerpatelných témat. Postava, která umí nahnat strach i mimo plátna. My ale zůstaneme u fikčního světa a představujeme snímek Gags the Clown. Jedná se o režijní celovečerní debut Adama Krause, který vychází z krátkometrážního snímku Gags, který natočil v roce 2016. Na scénáři s Krausem spolupracoval John Pata.

Ve filmu hrají třeba Lauren Ashley Carter, Tracy Perez, Evan Gamble a Robyn Coffin.

Gags the Clown se bude promítat ve vybraných zámořských kinech, ano, v Česku vůbec nebude k vidění, a 3. září vyjde na VOD.

Stephen King opět na scéně

V posledních letech se doslova roztrhl pytel se zfilmovanými dílky románů nebo povídek jednoho z nejúspěšnějších spisovatelů Stephena Kinga. Tedy abychom byli přesní – „obrazové“ adaptace jeho děl se točí již od konce sedmdesátých let, ale ta frekvence se každým rokem zvyšuje.

Tentokrát si filmaři vypůjčili knihu Lisey’s Story z roku 2006, která byla vydaná i u nás, a to pod názvem Lisey a její příběh.

Nový hráč na poli streamovacích platforem – Apple TV+ – jej natočí do seriálové podoby, vznikne osm epizod. Hlavní roli si zahraje Julianne Moore. Nyní bylo zveřejněno jméno režiséra, stal se jím chilský režisér Pablo Larraín.

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář