Co je nového? Říjnové aktuality (2022)


Šílená noc se šíleným Santou

Kdybychom letos vydali článek s tipy na horory či hororové komedie s vánoční tematikou, kousek Šílená noc bychom do něj jistojistě zařadili (mimochodem, ony tipy si můžete přečíst tadytady). Šílená noc, v originále Violent Night, totiž vypadá opravdu zajímavě.

Oficiální synopse hovoří takto: Tým elitních žoldáků se na Štědrý den vloupe do bohatého rodinného sídla a všechny vezme jako rukojmí. Ale padouši nejsou připraveni na nečekaného bojovníka: Santa Claus je na tady a připravený jim to nandat.

Šílenou noc natočil Tommy Wirkola. Pokud je vám toto jméno povědomé, vězte, že jste od tohoto Fina mohli vidět filmy jako Mrtvý sníh, Mrtvý sníh: Rudý vs. Mrtvý či Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Scénář dodalo duo Patrick Casey a Josh Miller, kteří už zkušenosti s hororovými komediemi mají (např. Transylmania). V Šílené noci se objeví David Harbour, John Leguizamo, Cam Gigandet, Alex Hassell či Alexis Louder.

Fanoušci hororových komedií dostanou film jako předčasný dárek k Vánocům – promítat se bude od 8. prosince.

M3GAN – první horor v novém roce

Pomalu, ale jistě se blížíme do závěru roku 2022 a mnozí již vyhlížejí, co se na nás chystá v novém roce. Nejspíš prvním hororem, který dorazí do tuzemských biografů, je M3GAN. Stane se tak 12. ledna.

Jak uvádí společnost CinemArt, jež film uvede v Česku: M3GAN je zázrakem umělé inteligence, panenka jako živá a naprogramovaná tak, aby byla dokonalým společníkem dítěte a největším spojencem rodičů. Tohoto generativního androida navrhla Gemma, geniální tvůrkyně robotů z hračkářské společnosti. M3GAN dokáže naslouchat, sledovat, učit se a především se stát dokonalou přítelkyní, učitelkou, parťačkou a ochránkyní dítěte, ke kterému je připoutána. Gemma se však nečekaně stává pěstounkou své osiřelé malé neteře Cady. V této nečekané situaci znejistí, není připravená být pro ni náhradním rodičem. Pod silným tlakem v práci se tedy rozhodne spojit Cady se svým prototypem panenky M3GAN ve snaze vyřešit oba problémy. Toto rozhodnutí má nepředstavitelné následky.

M3GAN zrežíroval Gerard Johnstone, pro něho jde o druhý celovečerní film, a scénář napsala Akela Cooper, jež má o něco víc zkušeností – napsala scénáře pro filmy Hell Fest: Park hrůzy (2018) a Zhoubné zlo, mimoto je podepsaná pod filmy The Nun 2 a The Boogeyman, které jsou ještě ve výrobě.

Ve filmu se objeví Allison Williams, Violet McGraw, Ronny Chieng, Brian Jordan Alvarez, Jen Van Epps nebo Lori Dungey.

Found footage na pokračování

Lake Mungo, Zlo, Hangman, Host nebo asi nejznámější Záhada Blair Witch. Found footage je žánr, který táhne. Možná znáte sérii V/H/S. Tato hororová found footage antologie se poprvé objevila před deseti lety a od té doby bylo natočeno několik dílů. Aktuálně je ke zhlédnutí páté pokračování nazvané V/H/S/99. První projekce proběhly 20. října na stanici Shudder a hodnocení je zatím průměrné.

Mezi scenáristy a režiséry příběhů patří Flying Lotus, Maggie Levin, Tyler MacIntyre, Johannes Roberts, Joseph Winter a Vanessa Winter. V páté skládačce se setkáme se Veronou Blue, Tybee Diskin, Jacksonem Kellym či Tylerem Loftonem.

Neil Marshall představuje nový film

Režisér a scenárista filmů jako Pád do tmy, Psí vojáci nebo Soudný denNeil Marshall – představuje svůj nejnovější snímek, akční horor The Lair!

Děj filmu se točí kolem pilotky Kate, která je sestřelena nad Afghánistánem a která najde útočiště v opuštěném podzemním bunkru. Jenomže tam dole se probudí něco smrtícího….

V The Lair hrají Charlotte Kirk, Jamie Bamber, Jonathan Howard či Kibong Tanji. Premiéra se odehrála 28. října a zatím to vypadá, že se kvalita snímku ani zdaleka nepřiblíží například již zmíněnému Pádu do tmy.

Vúdú a duchové

Americký herec William Mark McCullough, který se objevuje především v epizodních rolích více či méně úspěšných seriálů, si po šesti letech odskočil za kameru a natočil svůj třetí celovečerní film, v němž si samozřejmě i zahrál.

Ve filmu A Savannah Haunting se setkáme s rodinou, jež při tragickém utonutí přijde o malou dceru. Rozhodne se přestěhovat do města Savannah, ale v novém domově klid rozhodně nenajdou…

Ve filmu dále hrají Tommi Rose, Simbi Kali nebo Gena Shaw. Premiéra snímku, který nabízí vúdú a duchy, proběhla 28. října. Ač se tento kousek chlubí nejrůznějšími nominacemi i oceněními z různých festivalů hororových filmů, jeho hodnocení napříč internetem nejsou moc příznivá.

Jaume Balagueró uvádí nový kousek

Španělský filmař Jaume Balagueró má na svém kontě známou sérii Rec, konkrétně zrežíroval REC, REC 2REC 4, nebo mrazivý kousek Zatímco spíš. Nyní představuje nejnovější snímek Venus, který dorazí 2. prosince.

Ve filmu se setkáme s tanečnicí Lucíou, která se rozhodne ukrást hromadu drog. Mafiáni jsou jí samozřejmě v patách, a co teď? Lucía se rozhodne schovat u své sestry, jenomže kromě rozzuřených týpků na ni v úkrytu čeká i něco mnohem mocnějšího, co není z tohoto světa…

Venus je inspirovaný povídkou Sny v čarodějnickém domě od H.P. Lovecrafta. Ve snímku hrají Ester Expósito, Ángela Cremonte, Magüi Mira, Fernando Valdivieso a Federico Aguado.

 

Zdroj fotky: CinemArt
Zdroje: Horror.cz, Bloody-disgusting.com, iHorror.com, En.Wikipedia.org, csfd.cz, imdb.com, CinemArt

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář