Co je nového? Prosincové aktuality (2022)


Kdo klepe na dveře?

Šestý smysl, Znamení, Vesnice, Stalo se, Rozpolcený nebo zatím poslední Čas (2021). Asi nemusíme pokládat otázku, co nebo spíš koho mají tyto filmy společného. Ano, jejich tvůrce M. Night Shyamalan, režisér, scenárista a producent, který zanedlouho uvede zbrusu nový mysteriózní horor Někdo klepe na dveře, v originále Knock at the Cabin.

Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. Nechtějí po nich vlastně nic složitého. Stačí, aby se mezi nimi našel dobrovolník, který pro spásu planety ochotně udělá to, co by nikdo dobrovolně neudělal…

Někdo klepe na dveře vychází z literárního bestselleru The Cabin at the End of the World amerického spisovatele Paula Tremblaye. V českém překladu u nás vyšly pouze dvě knihy, ale třeba se po uvedení snímku dočká českého vydání i jeho aktuálně zfilmovaný román z roku 2018.

Na scénáři spolupracovali Steve Desmond a Michael Sherman. Ve filmu se představí Dave Bautista, Rupert Grint, Nikki Amuka-Bird, Ben Aldridge nebo Jonathan Groff.

Premiéra se odehraje 3. února, ovšem v tuzemsku vstoupí do kin již 2. února.

Vřískot 6 získává první upoutávku!

To byla ale rychlost! Je to teprve rok, co se na plátnech kin odehrála premiéra dalšího Vřískotu (v Česku 13. 1. 2022) a nyní tu máme první obrazovou ukázku nadcházející šestky, v originále jako Scream VI.

Vřískot pokračuje se čtveřicí přeživších, kteří opouštějí Woodsboro a začínají novou kapitolu ve městě, které nikdy nespí, v New Yorku.

Za pokračováním stojí režiséři poslední skládačky – Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett. Ve filmu se opět setkáme s Melissou Barrero či Jennou Ortego, z původní trojice se vrátí jen Courteney Cox, ze čtyřky zavítá Hayden Panettiere, ale představí se i nové tváře jako Samara Weaving nebo Henry Czerny.

Premiéra je stanovena na 9. března.

Hvězdně nabitý kousek

Christian Bale, Gillian Anderson, Robert Duvall, Toby Jones nebo Charlotte Gainsbourg. Co mají tato herecká esa společného? Účast ve filmu Bledé modré oko, v originále The Pale Blue Eye, jež dorazí již 6. ledna na Netflix!

Během jedné říjnové noci je v Akademii West Point objeveno tělo mladého kadeta visícího na laně. Mrtvole chybí srdce. Augustus Landor, vysoce uznávaný detektiv newyorské policie, je povolán, aby případ diskrétně vyřešil.

Film vychází z literární předlohy The Pale Blue Eye (2003) spisovatele Louise Bayarda, která do češtiny přeložena nebyla, ale kdoví, třeba se po lednové premiéře snímku pohnou překladatelské ledy. O režii a scénář se postaral Scott Cooper, jenž si publikum i kritiki získal svým celovečerním debutem Crazy Heart (2009). Z hororového žánru jste od něj mohli zhlédnout loňský kousek Paroží.

Děsivé síly a entity

Mladý a ambiciózní režisér, scenárista, střihač a producent Braden Swope měl dosud na svém kontě šest krátkometrážních snímků a jednu seriálovou zkušenost. Svoji filmografii ovšem rozšiřuje a aktuálně představuje svůj celovečerní debut Human Resources.

Zápletka se točí kolem Sama Colemana, nováčka, který právě nastoupí do děsuplného železářství. Podaří se mu odhalit šokující záhadu týkající se zmizelého předchůdce. S pomocí cynické spolupracovnice Sarah se Sam ponoří do temných zákoutí obchodu a tváří v tvář stojí děsivým silám, které se skrývají hned za zdmi…

V hlavních rolích se představí Hugh McCrae, Jr. a Sarah José, dálepak Anthony Candell, Tim Misuradze nebo Michael Kammerer.

Human Resources vstupuje 10. ledna na VOD.

Krvavá hrůza

Americkou herečku Michelle Monaghan můžete znát především z romantických komedií, případně z nejrůznějších akčňáků, ovšem v posledních letech vstoupila i do světa pokleslého žánru. V roce 2020 se představila v chladně přijatém snímku The Craft: Mladé čarodějky (The Craft: Legacy, r. Zoe Lister Jones) a letos se objevila ve filmu Vychovatelka (Nanny, r. Nikyatu Jusu). Zkraje příštího roku bude jako matka v novém hororu Blood bojovat o život svého synka!

Film Blood sleduje Jess, zdravotní sestru a matku, která se nedávno rozešla se svým manželem a která se s dcerou Tyler a malým synem Owenem přestěhuje zpět na starou farmu, kde vyrůstala. Krátce po zabydlení uteče Owenův pes do lesa a po několika dnech se vrátí celý od krve a vzteklý. Pes Owena napadne a kousne a následná infekce se jeho tělem šíří jako lavina a spolu s ní se mění i jeho chování. Záhy se ukáže, že jediný lék, který by hošíka udržel naživu, je smrtelně nebezpečný..

V rolích dětiček se představí Finlay Wojtak-Hissong a Skylar Morgan Jones, odloučeného manžela hraje Skeet Ulrich, kterého znáte jako Billyho Loomise z filmu Vřískot, dále se na plátně ukáží Rodrigo Beilfuss, Erik Athavale nebo June B. Wilde.

Film zrežíroval Brad Anderson (Session 9, Mechanik) a scénář napsal Will Honley.

Premiéra Blood je naplánovaná na 27. ledna.

Vlkodlaci nejen pro teenagery

Pokud jste viděli Školáka vlkodlaka a jeho pokračování nebo spíše seriál Vlčí mládě (Teen Wolf, tvůrce Jeff Davis), který se vysílal v letech 2011 až 2017, pak vás dost možná zaujme tento televizní počin. Volné pokračování zmíněného seriálu Teen Wolf: The Movie bylo natočeno pro televizi Paramount+ a premiéra už klepe na dveře! Na obrazovky vtrhne 26. ledna.

Film napsal otec úspěšné série Jeff Davis, režie připadla Russellovi Mulcahymu, který na seriálové podobě v minulosti pracoval.

V Teen Wolf: The Movie se objeví staré známé tváře, jako jsou Tyler Posey, Seth Gilliam, Crystal Reed, Tyler Hoechlin či Holland Roden.

Povídkový film podruhé 

Stanice Shudder uvedla 22. prosince pokračování povídkového filmu Scare Package s názvem Scare Package II: Rad Chad’s Revenge. Ale ještě před premiérou vyslala trailer. A pokud vás trailer zaujal, raději nečtěte dál.

Ptáte se proč? Kousek režírovaný pěti filmaři si totiž nevede zrovna nejlépe. Hodnocení napříč internetem a různými filmovými stránkami je těžce průměrné, snad jen s výjimkou Rotten Tomatoes. Ale sto lidí sto chutí, i to nejlepší dílko se nelíbí všem, pokud jste tedy byli na film natěšení, směle do toho!

Když se pohřeb hororového gurua Rada Chada Buckleyho změní v promyšlenou sérii zábavných smrtících pastí, musí se hosté spojit a použít pravidla hororu, aby přežili krvavou hru…

Snímek nabízí pět segmentů a každý z příběhů si vzal na triko jiný režisér*ka – Aaron B. Koontz, Alexandra Barreto, Anthony Cousins, Jed Shepherd a Rachele Wiggins. Ve filmu hrají Jeremy King, Zoe Graham, Rich Sommer, Kelli Maroney, Shakira Ja’nai Paye nebo Graham Skipper.

Zdroj fotky: Universal Pictures
Zdroje: Horror.cz, Bloody-disgusting.com, iHorror.com, En.Wikipedia.org, csfd.cz, imdb.com, CinemArt

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář