Co je nového? Prosincové aktuality (2020)


Pach krve (konečně) na scéně!

V říjnu 2018 se do éteru dostala zpráva o novém Pachu krve. Natáčení se rozběhlo na plné obrátky a v listopadu 2019 už tvůrci snímku hlásili dotočeno. A právě nyní, v prosinci 2020, nám naservírovali první trailer.

Novinka dlouholeté značky bude rebootem prvního dílu, zároveň se bude jednat o sedmý díl série.

Pach krve, v originálním znění Wrong Turn, režisérsky kočíroval Mike P. Nelson, který moc zkušeností s hororovým žánrem nemá. Na scénáři pracoval Alan B. McElroy, který má na svém kontě víc jak filmů, tak i hororů, ba co víc. Tento chlápek napsal scénář k tomu úplně prvnímu Pachu krve (2003).

Ve filmu se představí Charlotte Vega, Bill Sage, Emma Dumont, Daisy Head nebo Matthew Modine.

Pach krve měl jít do kin v tomto roce, ale kvůli koronaviru se premiéra odsunula. Snímek vstoupí do kin 26. ledna, bude se ale jednat o limitované jednodenní promítání, které se navíc odehraje ve Spojených státech, kde koronavirová opatření nejsou příliš tvrdá. Poté zřejmě poputuje na internet.

Neil Marshall s dalším hororem

Tvůrce filmů Psí vojáci (2002) nebo Pád do tmy (2005) a režisér několika dílů seriálů Constantine (2014-15) či Hannibal (2013-15), Neil Marshall, uvádí svůj nejnovější kousek pojmenovaný The Reckoning.

Děj filmu je zasazen do Londýna do období Velkého moru, odehrává se tak v 17. století. Ve snímku se promítne i téma honů na čarodějnice.

Poté, co Grace ztratí svého manžela, je nespravedlivě odsouzena za čarodějnici a  umístěna do vazby, kde čeká na verdikt jednoho z nejnemilosrdnějších soudců Moorcrofta. Grace se snaží očistit, bohužel ale prochází fyzickou i psychickou torturou. Musí tak čelit všem svým vnitřním démonům a navíc Démonu, který se jí vkrádá do mysli…

The Reckoning napsali Ed Evers-Swindell, Charlotte Kirk a Neil Marshall a již zmíněný Marshall film i zrežíroval. Ve snímku se objeví Charlotte Kirk, Joe Anderson nebo Steven Waddington. The Reckoning zamíří 5. února nadcházejícího roku na stanici Shudder.

Podívejte se na ukázku z filmu:

Zvláštní filmový zážitek

Tak právě tento prožitek slibují tvůrci filmu Climate of the Hunter. Mysteriozní horor byl zařazen do výběru letošního ročníku filmového festivalu Fantastic Fest and Fantasia, který proběhl v on-line podobě. 18. prosince se objevil ve vybraných kinech, no a 12. ledna vejde na VOD.

Film vypráví příběh dvou sester, které se po dvaceti letech setkají s dávným kamarádem. Jedna ze sester je rozvedená, druhá je workoholička a Wesley žije v Evropě, kde se stará o ženu, která prochází těžkou nemocí. Když se tato trojice setká, nastává klasická konverzace o jejich životech, ovšem do doby, než se vynoří otázka – Wesley by mohl být upír…

Climate of the Hunter napsal Mickey Reece, který film i režíroval, a John Selvidge. Ve filmu hrají Ginger Gilmartin, Mary Buss nebo Ben Hall.

Řezníci

Rodinka sadistických řezníků kdesi v zapadákově střeží svoje území a každý, kdo zkříží jejich teritorium, za to krutě zaplatí… Tak zní v kostce zápletka filmu s výmluvným názvem Butchers.

Snímek plný vyšinutých jedinců napsal Daniel Weissenberger a Adrian Langley, jenž i Butchers zrežíroval. V hereckých rolích se představí Simon Phillips, Michael Swatton, Julie Mainville nebo Anne-Carolyne Binette. Butchers vstoupí do vybraných kin a na VOD 12. ledna.

Červená karkulka trochu jinak!

Mladá žena Eve se v baru seznámí s na první pohled okouzlujícím mužem. Jenže brzy zjistí, že vše není tak, jak vypadá, a ona má co dočinění s nebezpečným psychopatem… Honička může začít. Takový je ve stručnosti děj filmu s názvem Hunted.

Tento survival kousek má na svědomí Vincent Paronnaud, napsal k němu scénář a film posléze režíroval. Ve variaci na Červenou Karkulku se představí Lucie Debay a Arieh Worthalter. Hunted bude dostupný od 14. ledna na stanici Shudder.

Slasher z osmdesátek

Pátek třináctého (1980), Vrah Rosemary (1981) nebo Valentýnská pomsta (1981). Filmů s maskovaným zabijákem se v osmdesátých letech točilo požehnaně a nyní se do té doby podíváme znovu s filmem s všeříkajícím názvem – Bloody Summer Camp. Právě děj tohoto snímku se odehrává v roce 1986 a na scéně se objeví skupina mladých lidí, které začne terorizovat šílenec v masce…

Bloody Summer Camp napsal a zrežíroval David Kerr a v hereckých rolích se objeví Felissa Rose, Dave Sheridan nebo Julie Anne Prescott. Film bude mít premiéru na jaře nadcházejícího roku.

Foto z pátého Vřískotu!

V listopadu loňského roku jsme vás informovali o novém Vřískotu. Letos v březnu jsme přinesli bližší zprávy o očekávané novince. A nejnověji se můžete podívat na snímek z natáčení!

Na fotce sice není zobrazena žádná z postav ani samotný zabiják, nicméně hromada krve mluví za vše! Pokud půjde vše podle plánu, můžeme se na krvavý snímek těšit za dva roky.

Vřískot 5, v originále Scream 5, napsali James Vanderbilt a Guy Busick, režisérskou štafetu po zesnulém Wesu Cravenovi převzali Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett a ve filmu se znovu objeví ústřední trio v podání Neve Campbell, Davida Arquetta a Courteney Cox. Snímek se v kinech objeví v lednu 2022, u nás by se měl do kinodistribuce 13. ledna.

Mlčení jehňátek v seriálové podobě

Máte rádi snímek Mlčení jehňátek (1991)? A zvláště postavu Clarice Starlingové? Pak vás možná zaujme zpráva týkající se seriálové podoby tohoto úspěšného snímku ze začátku devadesátých let!

11. února nového roku bude mít na stanici CBS premiéru seriál Clarice. Zatím je na pořadu dne jedna řada, která nabídne deset epizod. Hlavní roli Clarice Starlingové ztvární Rebecca Breeds. Seriál se bude odehrávat v devadesátých letech a bude se točit okolo právě zmíněné postavy. Tvůrci seriálu jsou Alex Kurtzman a Jenny Lumet.

 

Zdroj: Bloody-disgusting.com, Dailydead.com, ihorror.com, en.wikipedia.org, horror.cz, csfd.cz, imdb.com
Zdroj fotek: Saban Films, twitter.com/ScreamMovies

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář