Co je nového? Prosincové aktuality (2018)


Uspěje Jordan Peele s dalším snímkem?

Jordan Peele byl donedávna „jen“ hercem, který hraje především v seriálech. Loni však doslova rozvířil vody filmem Get Out, který i přes velice nízký rozpočet vydělal doslova majlant, a stal se tak jedním z největších překvapení roku (a to nejen v horrorovém žánru). Rozpočet necelých pět milionů dolarů a zisk téměř dvě stě šedesát dolarů, to je zkrátka úspěch. Za filmem stály produkční společnosti Blumhouse Production, Monkeypaw Production a QC Entertainment a právě tyto firmy stojí i za jeho dalším snímkem, který se momentálně nachází v postprodukci.

Budget na film Us byl tentokrát vyšší, film získal necelých dvacet pět milionů dolarů. Kolik peněz vydělá, na to si počkáme ještě několik měsíců. Premiéra je naplánovaná na 15. března 2019, v České republice se bude pod názvem My promítat od 28. března. Jordan Peele se opět chopil scénáře a režie. Ve filmu hrají například Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss či Tim Heidecker.

K filmu byl vydán první trailer.

Všechno nejhorší podruhé!

Snímek Happy Death Day z roku 2017 se zařadil po bok výše zmíněného Get Out. I tento film z produkce Blumhouse měl malý rozpočet, ale zisk neskutečný. Letos na jaře vyplavaly na povrch informace ohledně jeho pokračování. Spekulace se následně potvrdily a na podzim jsme dostaly první ucelené zprávy o druhém dílu.

Režisérský post zůstal nezměněn, opět je pod ním podepsán Christopher Landon, jenž si vzal na starost i scénář, a na tomto postu tak vystřídal Scotta Lobdella. Ve filmu si opět připomeneme herce z jedničky jako například Jessicu Rothe, Ruby Modine či Israela Broussarda. Premiéra Happy Death Day 2U se odehraje na Valentýna, v tuzemských kinech bude pod názvem Všechno nejhorší 2 uveden 28. února 2019.

Horrorový superhrdina?

Diváci, kteří mají rádi filmy se superhrdiny a horrory, si možná přijdou na své díky filmu BrightBurn. Film pochází z per Briana Gunna a Marka Gunna a zrežíroval ho David Yarovesky. Celosvětová premiéra je naplánovaná na květen, například v České republice se bude promítat od 23. května 2019. Ve filmu se objeví například Elizabeth Banks, David Denman, Meredit Hagner či Matt Jones.

Král příšer získal další trailer

Produkční společnost Legendary Pictures a distribuční společnost Warner Bros. Pictures v čele s režisérem Michaelem Doughertym uvolnily druhý trailer k nadcházejícímu snímku Godzilla: King of the Monsters. Film se bude promítat od 6. června i v Česku.

Více informací si můžete přečíst v červencových aktualitách.

Když duch potká zombie

Pro milovníky horrorových komedií máme dobrou zprávu. Na obzoru se objevil snímek z asijské produkce, který si už svou premiéru odbil v půlce měsíce. Film Nu gui ai shang shi, v angličtině pak When Ghost Meets Zombie, se v českých kinech promítat nebude, ale kdoví, třeba jej někdy která z televizí nasadí do vysílání.

Za filmem stojí Yew Kwang Han a mezi herecký ansámbl se zařadili například Nathan Hartono, Ferlyn Ng, Jesseca Liu nebo Jeremy Chan.

The Demonologist se k nám nepodívá

A výběr měsíčních aktualit zakončíme filmem The Demonologist, v němž hlavní roli ztvárnil Brian Krause, jehož největší rolí zřejmě zůstane postava Lea Wyatta ze seriálu Charmed (Čarodějky, 1998–2006). Za snímkem The Demonologist stojí J. M. Stelly a krom Krause v něm hraje například Lara Grice či Jared Bankens. Film vychází již zítra prostřednictvím VOD.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář