Co je nového? Dubnové aktuality (2018)


Film A Quiet Place získal poslední trailer

Snímek A Quiet Place má světovou premiéru za sebou, v biografech se objevil na začátku dubna. Ale ještě před jeho promítáním byl vypuštěn poslední trailer, který měl a má diváky nalákat. Do českých kin taktéž dorazí, a to pod jménem Tiché místo už 3. května.

Film napsal John Krasinski, Scott Beck a Bryan Woods, režíroval ho John Krasinski, který ve filmu hraje jednu z hlavních rolích. Spolu s ním na plátně figuruje jeho manželka Emily Blunt, dále pak Noah Jupe, Millicent Simmonds, Cade Woodward a Leon Russom.

 

 

Zveřejněn trailer k celovečerní verzi filmu Cargo

V roce 2013 se na australském festivalu Australian Screen Editors objevil krátký snímek Cargo, který sice ve své kategorii nevyhrál, ale přesto vzbudil zájem, a to jak u producentů, tak i u diváků na internetu. Jeho tvůrci Ben Howling a Yolanda Ramke chytili příležitost za pačesy a v letošním roce uvádí celovečerní snímek se stejným názvem.

Do filmu obsadili Martina Freemana, v dalších rolích se pak představí Anthony Hayes, Susie Porter, Caren Pistorius Kris McQuade, Simon Landers či David Gulpilil. Cargo není určen pro kina, objeví se 18. května v nabídce stanice Netflix.

Zde se můžete podívat na původní snímek

Leigh Whannell uvádí svůj nový projekt

Leigh Whannell, úspěšný scénárista, herec a občasný režisér, který velmi často pracuje s Jamesem Wanem, uvádí svůj nejnovější počin nazvaný Upgrade. V tomto filmu si vzal na starosti scénář a režii. Sice se o čistokrevný horror nejedná, ale určité prvky sci-fi se v něm najdou.

Ve filmu hrají Logan Marshall Green, Betty Gabriel, Harrison Gilbertson, Simon Maiden či Benedict Hardie. Film, jenž patří pod hlavičku společnosti Blumhouse Productions, vyjde 1. června. Toto datum platí jen pro USA, takže kdy se objeví v ostatních zemích, a zda do těchto zemí bude patřit i Česko, v tuto chvíli není jasné.

Zveřejněn trailer k filmu The Toybox

Mysteriózní snímek The Toybox, ve kterém hlavní role ztvárňují Denise Richards a Mischa Barton, získal první trailer, nebo lépe řečeno teaser trailer. V dalších rolích se představí Katie Keene, Matt Mercer, Jeff Denton či Ryan Pilz. Scénář k filmu napsal Jeff Denton a režie se ujal Tom Nagel (ClownTown).

Film si odbije premiéru na květnovém festivalu Texas Frightmare Weekend, do vybraných (amerických) kin se dostane 19. června, od stejného data bude dostupný na VOD.

Jurský svět v dalším traileru

O dalším dílu série Jurassic World s podtitulem Fallen Kingdom jsme psali naposledy v únoru, kde si můžete přečíst více info. Tento měsíc společnost Universal Pictures uvolnila další trailer.

Nová Očista je za rohem

O filmu The Purge, v češtině Očista, resp. jeho čtvrtém pokračování jsme na horror.cz psali v minulosti několikrát, třeba loni v září či letos v lednu. Nyní se objevil první trailer. Další díl série se jmenuje The First Purge, název tedy odkazuje na to, co se stalo před první očistou, která se v kinech objevila v roce 2013.

Režii si vzal na starost Gerard McMurray, scénář pak James DeMonaco. Ve filmu se ukáží Lauren Vélez, Melonie Diaz, Mo McRae, Lex Scott David či Chyna Layne. Film si odbije premiéru v amerických kinech na Den nezávislosti, tedy 4. července, a k nám dorazí hned o den později, tedy 5. 7.

Přečtěte si recenze na předchozí díly:

Očista (2013)
Očista: Anarchie (2014)
Očista: Volební rok (2016)

Byl zveřejněn trailer k filmu Meg

První trailer k filmu Meg, v českém překladu Meg: Monstrum z hlubin, je na světě! V Česku jej uvidíme 9. srpna. Více si o filmu můžete přečíst v loňských březnových aktualitách.

Zveřejněn trailer k filmu The Farm

Hans Stjernswärd přichází s nezávislým snímkem nazvaným The Farm, ve kterém hrají prim lidé se zvířecími maskami. Ve filmu se představí Nora Yessayan, Alec Gaylord nebo Ken Volok. Kdy konkrétně a na jaké platformě film vyjde, zatím nebylo oznámeno.

Juraj Herz 4. 9. 1934 – 8. 4. 2018 

V neděli 8. dubna média zaplavila smutná zpráva o úmrtí režiséra, scénáristy a herce Juraje Herze.  Zemřel ve věku 83 let. Jeho dílo tu bude ale napořád.

Pojďme si ho připomenout některými jeho filmy:

Spalovač mrtvol (1968)
Morgiana (1972)
Deváté srdce (1978)
Panna a netvor (1978)
Upír z Feratu (1982)
T.M.A. (2009)

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář