Co je nového? Dubnové aktuality (2020)


Jihokorejští zombíci se vracejí

Jihokorejský film Vlak do Pusanu (Boosanhaeng/Train to Busan), který napsal a zrežíroval Sang-ho Yeon, byl jedním z velkých překvapení roku 2016. A tato lahůdka pro zombie maniaky dostala pokračování!

Další “kapitolu” nazvanou Train to Busan 2, jihokorejsky Bando, ale objevuje se i název Train to Busan Presents: Peninsula, opět zrežíroval a napsal Sang-ho Yeon, kterému na scénáři pomáhal Joo-Suk Park. Ve filmu se objeví Dong-won Gang, Jung-hyun Lee nebo Re Lee.

Film by měl jít do kin letos v srpnu. Co se týče české distribuce, nejsou o ní žádné zmínky. Je ale možné, že se film objeví na nějakém lokálním filmovém festivalu (jako to bylo právě v případě jedničky, kdy se Vlak do Pusanu promítal na pražském festivalu Filmasia).

Podle traileru to vypadá, že diváky čeká pořádná řežba se sakra rychlými zombíky…

Dewey se vrací!

Herec, producent, režisér a scénárista David Arquette, který se proslavil rolí policisty Deweyho Rileyeho ze série Vřískot, pořád natáčí, ač filmy, v nichž se objevuje či je produkuje, nepatří mezi kasovní trháky. Nejnovější kousek, do kterého přispěl právě jako herec a producent, se jmenuje 12 Hour Shift a jeho režisérkou a scénáristkou je mladá filmařka a herečka Brea Grant.

12 Hour Shift by měla být horororvá komedie, ačkoliv se na filmových databázích objevuje i jako thriller. Film sleduje skupinu sester, která krade orgány a prodává je na černém trhu.

Ve snímku kromě Arquetta hrají Angela Bettis, Chloe Farnworth, Mick Foley či Tara Perry.

Film měl být slavnostně uveden na filmovém festivalu Tribeca Film Festival, který byl ale vlivem korony odložen. Náhradní datum premiéry 12 Hour Shift nebylo oznámeno.

Zbytečný remake?

Mysterizoní snímek Ti druzí (The Others, Alejandro Amenábar, 2001) je jeden z nejúspěšnějcíh horrorů 21. století. Získal množství nominací, vítězství, byl hojně navštěvován v kinech, a i kritici ho vychválili. Devatenáct let od jeho celosvětové premiéry se nyní do světa rozšířily zprávy o remaku.. Tato informace rozdělila filmové nadšence na dva tábory, zatímco jedni se k tomuto záměru staví odmítavě, jiní říkají, proč novou verzi nenatočit.

Příběh by měl být pozměněný, zasazený do moderní doby. Jestli v něm budou hrát roli nová média, se neví. Obecně je k tomuto projektu velice málo informací. Producentka Renee Tab pro magazín Deadline vyjádřila svoji vděčnost být součastí nové podoby jednoho z nejpopulárnějších hororů všech dob. Těší se, až ho představí novému publiku. Dále prohlásila, že je děsivé, jak jsou témata filmu aktuální dnešní realitě (izolace, paranoia, strach a toucha chránit děti).

Hellraiser opět na scéně

Hellraiser se nedočká remaku, zato se znovu nastartuje. A objeví se hned dvakrát. Jednou jako filmový reboot a podruhé jako seriál. Tyto dva projekty jsou na sobě nezávislé, ničím nejsou propojené. Jak film, tak i seriál jsou zatím v plenkách.

Reboot natočí David Bruckner a scénář dodají Ben Collins a Luke Piotrowski podle příběhu Davida Goyera. Za filmem bude stát společnost Spyglass Media, která aktuálně stojí za novým Vřískotem.

Hellraiser vznikne i jako seriál pro stanici HBO. Na tomto projektu se sešla zajímavá jména, pilotní díl a pár dalších epizod zrežíruje David Gordon Green a scénář napíší Michael Dougherty a Mark Verheiden.

Co asi na tyto novinky říká sám stvořitel literární předlohy Clive Barker?

Mistr hororu přichází s novou knížkou!

Ač je mu 72 let, je stále produktivní a píše jako o život! Když vám řekneme, že se podle jeho děl točí v posledních letech velké množství filmů a seriálů, určitě budete vědět. Ano, jedná se o Stephena Kinga.

Novodobý král hororu se pochlubil novým počinem. Kingova nová kniha nese název If It Bleeds a skládá se ze čtyř novel. Knížka vyšla 21. dubna, a i když zprávy o českém překladu nemáme, jistě se přeložené verze v blízké budoucnosti dočkáme, protože King má velkou fanouškovskou základnu i u nás.

A jako překvapení pro fanoušky a čtenáře si King pár dní před vydáním přichystal video, v němž čte úryvek z knihy.

Knihu If It Bleeds si můžete koupit na Amazonu.

Dieter Laser 17. 2. 1942 – 29. 2. 2020

Dieter Laser a Tom Six

V nedožitých osmdesáti letech zemřel německý herec Dieter Laser. Svoji kariéru započal na konci šedesátých let, ale hrál vesměs v nepříliš známých filmech. Díky tomu, že hovořil plynně anglicky, se dostal i k zahraničním produkcím.

Až v roce 2009, kdy mu bylo šedesát sedm let se dostal do širokého podvědomí, když si ho vybral režisér, scénárista a producent Tom Six do svého kontroverzního filmu Lidská stonožka (The Human Centipede (First Sequence), 2009). Objevil se i ve třetím pokračování stonožky (The Human Centipede III (Final Sequence), 2015).

Ač Laser zemřel na konci února, zpráva o jeho skonu se objevila až na začátku dubna. Na svém twitterovém účtu mu vysekl poklonu i již zmíněný Six, který o něm mj. prohlásil, že byl skvělým mužem a ikonickým hercem.

Když se filmaři v karanténě nudí…

Jak to dopadne, když se v karanténě nudí filmaři? Ze sociálních sítí víme, že se buď probírají starými věcmi a ukazují například scénáře ke svým dřívějším projektům, jako to udělal třeba Leigh Whannell, anebo natočí nějaký krátký film.

Na závěr dubnových aktualit vám přináší dva kraťase, které si můžete pustit na YouTube.

První krátkometrážák pochází od režiséra, scénáristy, kameramana a animátora Davida F. Sandberga, od kterého jste mohli vidět filmy jako Zhasni a zemřeš (Lights Out, 2016) nebo Annabelle 2: Zrození zla (Annabelle: Creation, 2017). Jeho tříminutový snímek se jmenuje Shadowed a opět do něj angažoval svoji manželku Lottu Losten. Původem švédský filmař na svůj kanál následně umístil i video o tom, jak tento počin vznikal.


S druhým snímkem přišel režisér, scénárista a střihač Mike Mendez, od něhož jste mohli vidět filmy Monstrpavouk (Big Ass Spider!, 2013) či Lovec démonů (Don’t Kill It, 2016). Mendez natočil osmiminutový film, do kterého dosadil figurku filmaře Guillerma del Tora. Kraťas There Can Be Only One není čistokrevným hororem jako spíš bizarním filmem, který má pobavit.

Zdroje: Horror.cz, Bloody-disgusting.com, Deadline.com, En.wikipedia.org, Csfd.cz, Twitter/tom_six
Zdroje fotek: Imdb.com, Twitter/tom_six

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář