Co je nového? Dubnové aktuality (2019)


Hvězdně obsazený zombie film v prvním traileru

Režiséru a scénáristovi Jimu Jarmuschovi se podařil majstrštyk! Do svého nejnovějšího snímku The Dead Don’t Die obsadil celou řádku zajímavých herců a hereček, mezi kterými se objevují jména, která bychom v horrorové komedii upřímně nečekali. K filmu byl zveřejněn první trailer.

Ve filmu hrají například Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Iggy Pop, RZA či Selena Gomez.

Film si odbude celosvětovou premiéru na filmovém festivalu v Cannes, poté bude nasazen do běžné kinodistribuce. V České republice se bude promítat též – pokud se vám trailer zalíbí, nezapomeňte si v kalendářích zakroužkovat datum 4. 7., právě v ten den pod názvem Mrtví neumírají proběhne jeho premiéra.

Godzilla nabízí TV spoty a finální trailer

Godzilla se znovu utká nejen s lidmi, ale i s dalšími monstry, a to v novém filmu Godzilla: King of the Monsters nebo taky Godzilla II Král monster. Ten do kin přijde už za měsíc, v Česku se tak stane 30. května (namísto původně avizovaného 6. června).

Už v červenci byl vydán první trailer, před koncem roku přišla druhá ochutnávka. A měsíc před premiérou byl uveřejněn finální trailer. Kromě něj bylo nasazeno do vysílání i několik krátkých televizních spotů (sdílíme některé z nich). Nalákají diváky do kin?

Režisérem nového snímku je Michael Dougherty, scénář si vzali na starost Dougherty, Max Borenstein a Zach Shields. V Godzille hrají například Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins, Bradley Whitford nebo Kyle Chandler.

Nový trailer k Chuckymu

listopadu filmový svět zaplavila zpráva o remaku filmu Child’s Play, u nás uváděného jako Dětská hra. V únoru byl zveřejněn první trailer. Minulý měsíc bylo konečně prozrazeno, kdo bude namlouvat panenku Chucky. A tento měsíc byl ukázán další trailer.

Film zrežíroval Lars Klevberg, scénář opatřil Tyler Burton Smith a hrají v něm například Aubrey Plaza, Brian Tyree Henry, Gabriel Bateman nebo Mark Hamill. Celosvětová premiéra snímku je naplánovaná na červen, u nás se odehraje 25. července.

Netflix představil Thriller

Stanice Netflix nám stále servíruje nové a nové snímky – včetně těch horrorových. Spoustu z nich oceňují jak diváci, tak kritici. Čas od času se objeví filmy, které opěvované nejsou, a to je i případ filmu Thriller.

Na začátku měsíce byl zveřejněn trailer, přičemž film samotný byl dostupný od 14. dubna. Za tři týdny nenasbíral moc kladných ohlasů, naopak. Na filmové databázi IMDb k datu 23. dubna získal 4,2 bodů z 10 a na serveru Rotten Tomatoes získal k tomu samému dni 41 %.

Ale zpět k filmu. Thriller se pyšní označením slasher a sleduje bandu teenagerů, která v dětství udělala něco špatného, což se jim o pár let později vrací. Za režií stojí Dallas Jackson, který opatřil spolu s Kenem Rancem i scénář. Ve snímku hrají Jessica Allain, Mykelti Williamson, Luke Tennie nebo Paige Hurd.

Klub 27 v horrorovém kabátu

V hudební historii je tzv. Klub 27 znám jako skupina hudebníků, kde každý muzikant zemřel ve věku 27 let. Do tohoto kruhu patří například Brian Jones, Jimi Hendrix, Jim Morrison nebo Amy Winehouse. Úmrtí byla vždy nějak vysvětlena. Režisér a scénárista v jedné osobě Patrick Fogarty ovšem přišel s nápadem, jak tuto neveselou stránku vysvětlit nějakým nadpřirozeným způsobem.

V jeho novém filmu The 27 Club začínající zpěvačka a studentka žurnalistiky Lily pátrá po odpovědích, které vedly ke zmíněným úmrtím. Přichází na to, že se jedná o jakési prokletí, kdy démonické síly chtějí životy hudebníků jako daň za jejich věčnou slávu.

Film napsal Fogarty, Joe Flanders a Michael Lynn a hrají v něm například Maddisyn Carter, John Hennigan, Eugene Henderson nebo Todd Rundgren, americký multiinstrumentalista. The 27 Club měl premiéru 23. dubna na VOD.

Vánoce na jaře

Filmy s vánoční tematikou se nemusí promítat jen na Vánoce. Příkladem za všechny je nový film I Trapped the Devil. Je navíc dalším z filmů, které uvolnily na začátku měsíce trailer a rovnou v ten samý měsíc vyšly ven.

I Trapped the Devil je psychologický horror, který se zaměřuje na hlavní postavu, která trpí paranoiou. Celý film je umístěn právě do období Vánoc.

Za režií a scénářem stojí Josh Lob a ve filmu se objeví například AJ Bowen, Jocelin Donahue, Chris Sullivan nebo Scott Poythress. Film se bude promítat ve vybraných kinech v USA a jak jsme zmínili, od 26. dubna je k dispozici na VOD.

The Conjuring Universe potvrzuje další dva snímky

The Conjuring Universe se letos rozroste o dva filmy – tím prvním je The Curse of La Llorona, který byl v českých kinech nasazen pod názvem La Llorona: Prokletá žena 18. dubna, a Annabelle Comes Home, film, který do českých kin vstoupí 27. června jako Annabelle 3.

V příštích letech se fanoušci této franšízy mohou těšit na minimálně další dva filmy.

Bylo potvrzeno natáčení pokračování filmu The Conjuring, u nás překládaného jako V zajetí démonů. Třetí díl se v kinech ukáže 11. září 2020. Toto datum se sice může změnit, nicméně počítat opravdu můžeme s příštím rokem. Film naváže na předchozí dva (2013, 2016), a těšit se tak můžeme opět na manžele Warrenovi, které i tentokrát ztávrní Vera Farmiga a Patrick Wilson. Režie se ujme Michael Chaves a scénáře David Leslie Johnson-McGoldrick. Chaves režíroval již zmíněnou La Lloronu a Johnson-McGoldrick napsal scénář například k filmu Orphan (Sirotek, 2009) nebo několika epizodám The Walking Dead (Živí mrtví, od 2010).

Druhým potvrzeným filmem se stalo pokračování The Nun. V České republice byl snímek promítán loni na podzim pod názvem Sestra. Pro magazín Entertainment Weekly sequel potvrdil jeden z producentů Peter Safran. Natočit další díl je podle něj „nevyhnutelnost“. Do projektu je krom Safrana zapojen i režisér a scénárista James Wan, oba se podepíší pod produkci, a scénáristka Akela Cooper. Roli démona Valaka si zopakuje Bonnie Aarons.

The Boy 2 získal oficiální název

V březnových aktualitách jsme psali o pokračování filmu The Boy. Zmínili jsme režiséra, herce nebo datum premiéry. Nyní byl zveřejněn oficiální název – z pracovního The Boy II se stal Brahms: The Boy II.

Nepovedená transplantace

O tom, že ne vždy se transplantace vyvede, vypráví nový seriál z produkce Netflixu. Chambers měl premiéru 26. dubna, ale ještě před prvním uvedením jej stanice ukázala v traileru.

Seriál nabízí deset epizod, přičemž každá z nich trvá zhruba čtyřicet pět minut. Scénář k nim napsala Leah Rachel a na pozici režisérů se vystřídali Sydney Freeland, Alfonso Gomez-Rejon, Dana Gonzales a Geeta Patel. V seriálu pak hrají Uma Thurman, Tony Goldwyn, Sivan Alyra Rose, Lilliya Reid, Nicholas Galitzine či Nicholas Galitzine.

American Horror Story podeváté

Seriál American Horror Story si poprvé získal fanoušky v roce 2011. A protože jeho popularita neupadá, letos se mohou fanoušci těšit již na devátou řadu.

První informace se na veřejnost dostaly letos v únoru, kdy byla zveřejněna první jména herců, tím prvním se stala herečka Emma Roberts, která si v seriálu zahrála už několikrát, a tím druhým Gus Kenworthy, pro něhož to bude první pořádná role, původní profesí je totiž lyžař. Kdo se naopak v nové sezóně neobjeví, je Evan Peters, který jinak patří k hereckým stálicím AHS.

V tomto měsíci jeden ze spolutvůrců série Ryan Murphy na svém instagramovém účtu zveřejnil další novinku. Podtitul deváté řady zní 1984, celým jménem tedy American Horror Story: 1984, a díky přiloženému teaseru to vypadá na sezónu laděnou do slasherového subžánru.

Nová série obsáhne deset epizod, které opět poběží na stanici FX. Přesné datum premiéry stanoveno nebylo, co je však jasné, bude se promítat na podzim.

The Walking Dead universe získá nový přírůstek

The Walking Dead nebo taky Živí mrtví je značka, která začínala na komiksech (autor Robert Kirkman), pokračovala přes televizi a dostala se až ke hrám. A protože je to značka úspěšná, není divu, že vznikají stále další a další pokračování.

Stanice AMC potvrdila příchod “třetího” seriálu z tohoto universa. Po The Walking Dead a Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) se tak diváci setkají se zatím nepojmenovaným třetím seriálem, který nabídne deset epizod a v němž hlavní role ztvární ženské představitelky. Na obrazovky by se měl seriál dostat v příštím roce.

Lorraine Warren 31. ledna 1927 – 18. dubna 2019

V polovině měsíce obletěla svět smutná zpráva o skonu Lorraine Warren. Zemřela ve věku úctyhodných 92 let. Svého manžela Eda, s nímž tvořila duo vyšetřující nejrůznější paranormální jevy, přežila o třináct let.

Mezi případy, které vyšetřovali, patřily například posednutí panenky Annabelle, rodina Perronova, vraždy v Amityville nebo poltergeist z Enfieldu.

Jejich vyšetřování se objevila i ve filmu. V poslední době jsme se s dvojicí mohli setkat například ve filmech V zajetí démonů 1, 2 nebo Sestra. V tomto a dalším roce je v rámci The Conjuring universe uvidíme i v Annabelle 3 a V zajetí démonů 3.

Na fotkách níže: manželé Warrenovi, Lorraine s herečkou Verou Farmigou a Lorraine s filmařem Jamesem Wanem.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář