Co je nového? Červnové aktuality (2021)


Candyman už načuhuje

Candyman je postava, kterou vytvořil spisovatel Clive Barker v povídce The Forbidden (1986). Později byla převedena na plátna hned ve třech filmech. Stejnojmenný Candyman (1992), Candyman 2: Sbohem masu (1995) a Candyman 3: Den smrti (1999). A nyní přišel čas obléknout Candymana do nového hávu!

Režisérkou filmu Candyman se stala mladičká Nia DaCosta, scénář dodali Jordan Peele a Win Rosenfeld. Ve filmu, který má být přímým sequelem prvního filmu, hrají Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Colman Domingo, Nathan Stewart-Jarrett a ikonickou roli si zopakuje Tony Todd!

Původně si měl Candyman celosvětovou premiéru odbýt 11. června 2020, vlivem covidu-19 se Candyman odsunul na letošek. Do kin vstoupí v srpnu, u nás se bude promítat od 26. 8.

Distribuční společnost Forum Film CZ o filmu:

Jeho jméno znají všichni, ale vyslovit si ho netroufne nikdo. Kultovní hrdina všech strašidelných historek, jehož poznávacím znakem je zlověstný hák natřený medem a roj včel. Kdo vysloví jeho jméno 5-krát po sobě do zrcadla, přivolá na sebe monstrum bažící po sladké krvi. Tentokrát legenda povstane v galerii moderního umění.
Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potřebuje nový impuls, aby mohl pokračovat v tvorbě. Jednoho dne mu kamarád povypráví tragický příběh o tom, jak se zrodil muž s hákem a proč začal vraždit. Anthony je tou legendou zcela fascinován a začne pátrat po dalších okolnostech. Jeho obrazy najednou získávají temný nádech a postupně se na nich začíná objevovat jediná tvář…

Odložený Halloween je za rohem

V roce 2018 na scénu vstoupil zbrusu nový Halloween, který byl přímým pokračováním původního snímku z roku 1978. Záhy tvůrci oznámili další dvě pokračování, kterými bychom se měli s postavou Michaela Myerse rozloučit.

Halloween Kills, tedy Halloween zabíjí, měl být původně promítán již loni a poslední snímek Halloween Ends, který zatím nemá český překlad, v tomto roce. Kvůli covidu-19 se však termíny posunuly, v tomto případě tedy uvidíme, jak Halloween zabíjí letos a jak končí za rok.

Film opět režisérsky ošéfoval David Gordon Green, který je zároveň spoluautorem scénáře, a to společně s Dannym McBridem a Scottem Teemsem. V nadcházejícím pokračování uvidíme Jamie Lee Curtis, A. M. Halla, Judy Greer nebo Kyle Richards.

Halloween zabíjí vstoupí do kin v říjnu, v tuzemsku se bude promítat od 14. října.

Režisér Banjong Pisanthanakun se vrací

Thajský režisér a scénárista Banjong Pisanthanakun, který se výrazně zapsal už svým debutem Shutter z roku 2004, který se o čtyři roky později dočkal remaku Clona, se po osmi letech hlásí o slovo s dalším hororem. Nejnovější kousek nese jméno Rang Zong a byl k němu zveřejněn první trailer. A nutno říct, že na nás dýchá úzkostnou atmosférou.

Ve filmu Rang Zong, který můžete ve filmových databázích najít i pod jménem The Medium, hrají Naruphol Chokanapitak či Yosawat Sitiwong. Premiéru si film odbyde na jihokorejském festivalu Bucheon International Fantastic Film Festival, který startuje už 8. července. Do kin, tedy alespoň těch asijských, se podívá týž měsíc.

Mezi další Pisanthanakunovi horory patří Pee Mak, Ha phraeng, See prang nebo Smrtící spojení.

Tajemný rituál

An Unquiet Grave je film, který má svou chvilku slávy za sebou – premiéru si odbyl 24. června na stanici Shudder. Ale ještě před jeho vydáním tvůrci sdíleli lákadlo v podobě minutového traileru.

Snímek vypráví o muži, který ztratí ženu při autonehodě, a sestře zesnulé. Ti dva se společně vydávají k místu tragédie, kde se muž snaží o jakýsi podivný rituál. Jak už to tak bývá, nastane zvrat.

Za filmem režisérsky stojí Terence Krey, který usedl i za psací stroj při psaní scénáře, s nímž mu pomáhala Christine Nyland, pro niž to byl scénáristický a producentský debut. Ústřední dvojici An Unquiet Grave tvoří Jacob A. Ware a již zmíněná Nyland.

An Unquiet Grave si prozatím (k 27. červnu t.r.) vede průměrně. Na filmové databázi IMDB v tuto chvíli drží 4,9 bodů/10 b, přičemž hlasovalo 144 uživatelů. Na stránce Rotten Tomatoes má zatím 77 % s tím, že snímek hodnotilo 22 uživatelů.

Eko horor

Věřte, nebo ne, ale přesně takové označení použila některá média při hodnocení filmu Gaia. Film zrežíroval Jaco Bouwer a napsal Tertius Kapp a hrají v něm například Monique Rockman, Carel Nel, Anthony Oseyemi nebo Alex van Dyk.

I když si film Gaia odnesl jednu z cen udělených na festivalu South by Southwest Film Festival 2021, jeho hodnocení je prozatím (k 30. červnu t.r.) vlažné. Na filmové databázi IMDB má aktuálně 5,5 b z 10, film hodnotilo 861 uživatelů. Na stránce Rotten Tomatoes má zatím 53 % a hodnotilo méně jak padesát uživatelů. Film zhlédlo i 147 registrovaných uživatelů na ČSFD, kde ho ohodnotili na 59 %.

Ulice strachu se představuje

S trilogií Fear Street neboli Ulicí strachu se už za pár dní vytasí stanice Netflix. Na trojici filmů se tak můžeme těšit i u nás. Fear Street Part One: 1994/Ulice strachu – 1. část: 1994 (2. července), Fear Street Part Two: 1978/Ulice strachu – 2. část: 1978 (9. července) a Fear Street Part Three: 1666/Ulice strachu – 3. část: 1666 (16. července).

Filmy vycházejí z literární předlohy, za níž stojí R.L. Stine. Filmy si vzala na starost mladá režisérka Leigh Janiak. Mezi hereckým ansámblem najdeme jména jako Gillian Jacobs, Kiana Madeira, Ashley Zukerman nebo Charlene Amoia.

Drsný kousek

Herečka Scout Taylor-Compton a herci Kane Hodder a Michael Berryman, kteří se často objevují v hororových snímcích, se sešli na společném projektu, a to filmu Room 9, který vznikl pod taktovkou scenáristy, režiséra, producenta a herce Thomase Waltona. A nepůjde jen o vybranou společnost protagonistů, ale i o krutost, v USA totiž film získal rating R, což znamená, že nebude nouze o násilné scény a hrubý jazyk. Navíc děcka do 17 let na film můžou pouze v doprovodu dospělé osoby.

Room 9 se v kinech objeví v polovině července, k nám nedorazí.

Démoni, démoni

Šest let od svého zatím posledního filmu představuje režisér a scénárista Neill Blomkamp nový kousek ve své filmografii. Je jím mrazivý Demonic. Premiéra je naplánovaná na 20. srpen, do českých kin se nicméně nechystá. V Demonic hrají Carly Pope Chris, William Martin, Andrea Agur nebo Michael Rogers.

Zlo číhá všude

A číhá i v hororové antologii The Devil’s Tail, která je unikátní tím, že na ní režisérsky pracovalo hned šest žen – režisérek. Taz Pereyra, Carlota Martínez Pereda, Samantha Timms, Nicole Goode, Erica Scoggins a Laurel Vail film pojaly z ženského úhlu pohledu.  Scénář pochází z per Taz Pereyry a Maura. Crocha.

Ve snímku hrají Florencia Antonucci, Bruno Giacobbe, María Eugenia Rigón, Raymond E. Lee či Juan María Onetti. Datum premiéry zatím nebylo stanoveno.

 

Zdroje: Bloody-Disgusting, iHorror, Česko-Slovenská filmová databáze, Internet Movie Database, Wikipedia, Forum Film CZ, Youtube
Zdroj fotky: Universal Pictures

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář