Co je nového? Červencové aktuality (2019)


Oslava Zombielandu po deseti letech

Loni v září jsme přinesli zprávu o natáčení dvojky úspěšného snímku Zombieland (2009). Po několikaměsíční práci hlásí tvůrci dotočeno a sestříháno, a tak se dozvídáme bližší info. Celý název snímku zní Zombieland: Double Tap, v tuzemsku se bude promítat pod jménem Zombieland 2: Rána jistoty.

Sequel bude sledovat hrdiny, kteří budou muset čelit nejen novým druhům zombie, ale i přeživším. Navíc po tolika letech, kdy spolu kvarteto tráví veškerý čas, si tak začínají lézt na nervy, a to se uvnitř jejich “rodiny” promítne.

Stejně jako se stalo před deseti lety, i nyní se do režisérského křesílka posadil Ruben Fleischer a scénáře se opět chopili Rhett Reese, Paul Wernick a nově se přidal Dave Callaham. Ústřední čtveřici si střihne původní osazenstvo – Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone a Abigail Breslin, za což tvůrcům náležitě patří dík, ne vždy se totiž podaří do filmu dosadit prvotní herce, a zvlášť po tak dlouhé době. V dalších rolích se představí Zoey Deutch, Rosario Dawson nebo Luke Wilson.

Celosvětová premiéra je naplánovaná na 10. října, v České republice se druhého Zombielandu dočkáme 24. října.

 

Rob Zombie se vrátil

V minulém přehledu jsme představili  Roba Zombieho – 3 From Hell. Věřili jsme, že populární filmař a muzikant přijde s plnohodnotným trailerem, a tak se také stalo! Kromě traileru také vyšly nové plakáty a v neposlední řadě datum premiéry, či spíše v tomto případě data premiér.

3 From Hell

3 From Hell

Celosvětová premiéra proběhne v Zombieho domovině, tedy USA. Bude se promítat 16., 17. a 18. září, přičemž každá projekce bude okořeněná něčím speciálním. První den premiéry diváci uvidí zvláštní, blíže nekonkretizované video od Zombieho a prvních padesát návštěvníků dostane plakát, další den se bude promítat téměř třicetiminutový dokument o vzniku filmu a poslední den se mohou návštěvníci těšit nejen na 3 From hell, ale též na The Devil’s Rejects (Vyvrženci pekla, 2005).

O tom, jestli se bude snímek promítat i v Česku, zatím nejsou zprávy.

To končí

Pokračování dosud nejvýdělečnějšího horroru historie It (To, 2017) režiséra Andyho Muschiettiho konečně odhalil plnohonotný trailer! Již v květnu tvůrci zveřejnili k It: Chapter Two/To Kapitola 2 teaser trailer, který se primárně soustředil na postavu Beverly, v nové ukázce pak blíže potkáme zbývající členy party. A bude to jízda.

Osudy malých kamarádů z městečka Derry se rozešly, ale po dvaceti sedmi letech nastal čas se znovu sejít a spojit síly. Děj bude přepínat i do minulosti, setkáme se tak i s původním ansámblem.

Beverly Marsh: Jessica Chastain/Sophia Lillis
Bill Denbrough: James McAvoy/Jaeden Lieberher
Mike Hanlon: Isaiah Mustafa/Chosen Jacobs
Ben Hanscom: Jay Ryan/Jeremy Ray Taylor
Eddie Kaspbrak: James Ransone/Jack Dylan Grazer
Richie Tozier: Bill Hader/Finn Wolfhard
Stanley Uris: Andy Bean/Wyatt Oleff

V roli klauna Pennywise se opět ukáže Bill Skarsgård.

Režii stějně jako před dvěma lety obstaral Andy Muschietti, scénář tentokrát zvládl Gary Dauberman sám. Celý film samozřejmě vychází ze stejnojmenné knihy Stephena Kinga.

Sequel s názvem It: Chapter Two se do kin dostane na začátku září, v České republice se pod názvem To Kapitola 2 bude promítat od 5. září.

Rabid v novém

V roce 1977 natočil David Cronenberg film Rabid. Ten se nyní dočkal znovunatočení, kterého se chopily sestry Jen a Sylvia Soskovy, které si ve filmu i zahrály. Podle nich však přicházejí s novou verzí, předpokládáme tedy, že si vzaly jádro filmu, ale rozpracovaly vlastní příběh či detaily.

Ve filmu dále hrají například Laura Vandervoort, Greg Bryk, Stephen McHattie či Tristan Risk.

Rabid bude mít premiéru na londýnském festivalu FrightFest, který se odehraje ve dnech 22. až 26. sprna. Na kinodistribuci v Čechách to zatím nevypadá.

 

I Jakubův žebřík se dočkal remaku

A aby těch remaků nebylo málo, dáme si ještě novinku režiséra Davida M. Rosenthala. Ten vzal původní příběh, resp. jádro příběhu scénáristy Bruce Joela Rubina a režiséra Adriana Lynea a jejich filmu Jacob’s Ladder, jenž je v Česku znám pod názvem Jakubův žebřík (1990), a spolu se svým týmem ho opatřil pozměněným dějem.

Jak již bylo zmíněno, režie se chopil David M. Rosenthal, scénáře pak Jeff Buhler a Sarah Thorpe. Ve filmu hrají třeba Guy Burnet, Jesse Williams, Karla Souza, Michael Ealy nebo Nicole Beharie.

Celosvětová premiéra snímku je naplánovaná na 23. srpna. Datum české premiéry nebylo zveřejněno a těžko říct, zda se u nás bude promítat.

Zlo od vedle

Na začátku července vyšel trailer k filmu The Wretched a ještě týž měsíc si odbyl premiéru. Ta se odehrála na festivalu Fantasia International Film Festival v Montréalu, jenž začal 11. července a končí zítra 1. srpna.

The Wretched vypráví příběh teenagera, který zjistí, že žije vedle nestárnoucího a nehynoucí zla, které se převtělí do sousedky od vedle. Film je plný čarodějnic a démonů.

Prozatímní hodnocení filmu jsou celkem dobré, např. recenze na webech bloody-disgusting.com a dailydead.com se shodly a film získal 4,5/5 b, v recenzi na dreadcentral.com získal 3,5/5 b, na stránkách heavenofhorror.com ho ohodnotili na 4/5 b.

Za filmem stojí bratři Brett a Drew T. Piercovi a ve filmu hrají John-Paul Howard, Piper Curda, Azie Tesfai či Kevin Bigley.

Data nasazení The Wretched do kin nejsou známa.

Michael Mayers se vrátí

Michael Myers toho nemá dost. V dalších letech se totiž vrátí hned dvakrát. Jakto? Tvůrci, kteří stojí za nejnovějším kouskem Halloween (2018), který přímo navazuje na původní Halloween (1978), totiž prozradili, že chystají další dvě pokračování. Jejich záměrem je totiž natočit trilogii. Pak se (údajně) celý příběh uzavře. Ale asi všichni víme, jak to chodí 🙂

Nicméně již teď víme pár informací.

Loňský Halloween zrežíroval David Gordon Green, scénář dodali Jeff Fradley, Danny McBride a spolupracoval na něm i Green, hudbu složil sám John Carpenter. V nadcházejících filmech bude složení víceméně stejné.

Hallooween Kills (2020) bude režírovat Green, scénář napíší McBride, Green a nově Scott Teems, hudbu složí opět Carpenter.

Halloween Ends (2021) bude znovu režírovat Green a na scénáři budou spolupracovat McBride, Green, Paul Brad Logan a Chris Bernier. Hudbu si nevezme nikdo jiný než Carpenter.

V obou filmech se opět setkáme s Jamie Lee Curtis, dále s Judy Greer a Andi Matichak.

Konkrétní data premiér v tuzemských kinech jsou 15. října 2020 a 14. října 2021.

Rick Grimes nakonec v kinech

Postava Ricka Grimese ze seriálu založeném na stejnojmenném komiksu The Walking Dead, v Česku známém i jako Živí mrtví, se dočká nejméně tří filmů, které nakonec poběží v kinech! Původně přitom mělo jít o dva televizní projekty stanice AMC, kde se seriál vysílá, ale na červencovém Comic-Conu v San Diegu bylo oznámeno, že se chystají celovečerní snímky do kin. Může za to jistě i fakt, že se AMC spojilo se společností Universal.

Ricka Grimese ztvárnil, resp. ztvárňuje Andrew Lincoln. (SPOILER) Jeho postava v seriálu skončila na začátku deváté série, kdy odjela na jiné místo a právě o tom má být první film. (SPOILER)

Zveřejněn trailer k 10. řadě seriálu The Walking Dead

Když už jsme nakousli Ricka Grimese, tak se podíváme i na seriál The Walking Dead (Živí mrtví, 2010-současnost), který na podzim vstupuje do 10. sezóny. Na letošním Comic-Conu byl zveřejněn čtyřminutový trailer, který nastinuje osudy hrdinů.

V nové řadě se objeví Norman Reedus, Melissa McBride, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Thora Birch nebo Danai Gurira. Tvůrcem seriálu, který vychází z komiksové podoby Roberta Kirkmana, Tonyho Moora a Charlieho Adlarda, je Frank Darabont, nadcházející řadu režíroval Greg Nicotero.

TWD se na obrazovky stanice AMC vrátí v neděli 6. října a celkem se odvysílá 16 dílů.

American Horror Story se blíží

V dubnových aktualitách jsme informovali o deváté řadě amerického seriálu American Horror Story, který v každé sezóně nabízí nové postavy a nové příběhy a dost často je hrají ti stejní herci. Nejinak tomu bude i v nejnovější sérii.

Celý titul zní Ameican Horror Story: 1984, vrátíme se tedy do minulosti. Ve slasherově laděné sezóně se objeví například Emma Roberts, Gus Kenworthy, Angelica Ross nebo Billie Lourd. Tvůrce série Ryan Murphy na svém Instagramu sdílel několik minivideí, mimoto byl zveřejněn skoro minutový teaser.

AHS: 1984 startuje 18. září na stanici FX a bude se vysílat celých deset týdnů, protože právě tolik dílů bylo natočeno.

Návrat Creepshow

V osmdesátých letech vznikl ze spojení George A. Romero a Stephen King film Creepshow, v němž bylo hned pět horrorových příběhů. Postupem času vznikla další dvě pokračování, ale zmíněná dvojice se na těchto projektech společně již nepotkala.

V šestidílném seriálu se dohromady představí dvanáct příběhů. Na seriálu se podílelo vícero režisérů, David Bruckner, Roxanne Benjamin, Rob Schrab, John Harrison, Greg Nicotero (tvůrce seriálu) a Tom Savini. V seriálu se ukáží Adrienne Barbeau, Jeffrey Combs, Bruce Davison, DJ Qualls, Giancarlo Esposito, Tobin Bell či David Arquette.

Creepshow nabídne americká streamovací služba Shrudder a vykopává se 26. září.

Mike Flanagan a Trevor Macy připravují další seriál

Mike Flanagan a Trevor Macy, kteří stojí za seriálem The Haunting of the Hill House (2018), který natočili pro stanici Netflix, se pouští do nového projektu! Opět se bude jednat o horrorový seriál, který bude opět běžet na populární streamovací službě Netflix. Jmenuje se Midnight Mass a prý bude natočeno sedm epizod. Datum premiéry ještě není známo, stejně tak jako herecké obsazení.

Třetí řada seriálu Scream

8. července odstartovala na stanici VH1 3. řada seriálu Scream s podtitulem Resurrection s Ghostfacem v hlavní roli. Ale ještě před tímto datem stanice zveřejnila trailer.

Seriál nabízí šest epizod, v nichž se objeví například Mary J. Blige, Keke Palmer, Tyler Posey, Jessica Sula, C.J. Wallace či Giullian Yao Gioiello.

A jak si třetí sezóna vede? Nic moc. Seriál v recenzi na bloody-disgusting.com získal 2/5 b, na ihorror.com 3,5/5 b a na rottentomatoes.com dostal k tomuto dni 40 %.

 

 

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář