World War Z (Marco Beltrami)


Úvod

World War Z (Světová válka Z) režiséra Marca Forstera je dozajista tou největší událostí zombie subžánru posledních let. Brad Pitt se tu jako “krizový expert” snaží jednak vyhledat účinné látky proti apokalypse a druhak sám přežít davové útoky nakažených. Jestli se vám takhle velkolepě pojatá podívaná líbila, nechám na vás – pro stále vysoce aktivního hudebního rutinéra Marca Beltramiho to každopádně byla zase jednou velmi ambiciózní zakázka. Jeho soundtrack vyšel v červnu 2013 pod záštitou Warner Bros Records.

Hodnocení

Marco Beltrami, jak už je jeho zvykem, celkem kašle na budování nějakého čitelného motivu a jednoduše háže za sebe vše, o čem si myslí, že je cool. Výsledkem tedy zase je jednorázové efektní pobavení, které ovšem ve filmu samotném, co se působivosti týče, plní úlohu velice dobře. Beltrami vsadil na orchestr a populární elektroniku a na albu nabízí dvě polohy.

V té první – akčnější – nechybí mohutná orchestrace, v níž bubny duní, smyčce skřípou a vše dost slušně graduje tak, jak se na megalomanské hordy zombies sluší a patří. Tuhle instantní velkolepost skladatel ovládá, což se v podstatě dá říct i o poloze druhé, v níž většinou elektronicky dokresluje ponurou atmosféru plnou nejistoty. V obou rovinách se mu poměrně daří měnit tempo.

Seznam skladeb

 1. Philadelphia (4:03)
 2. The Lane Family (2:47)
 3. Ninja Quiet (2:54)
 4. Searching For Clues (5:33)
 5. Nj Mart (4:01)
 6. Zombies In Coach (3:43)
 7. Hand Off! (2:49)
 8. No Teeth No Bite (3:25)
 9. The Salvation Gates (4:24)
 10. Wales (5:22)
 11. Like A River Around A Rock (5:08)

Celková doba: 44:12

Hodnocení6
Na zrychlení srdečního tepu to sem tam stačí, jiný emocionální zážitek tu nehledejte. Ostatně, u Světové války Z jde především jen a pouze o popcornové opojení, u něhož nakonec zůstal i Marco Beltrami.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Nový komentář