Freddy vs. Jason (Různí interpreti)


Kdo by neznal Freddyho? A Kdo by také neznal Jasona? Dvě hororové ikony zejména 80. let. V novém tisíciletí se tvůrci těchto teenager bijců rozhodli postavit je proti sobě ve filmu Freddy vs. Jason. Film sám o sobě dopadl celkem slušně. Díky úspěchu se uvažovalo o druhém dílu, který se ale nakonec nekonal. Já tady ale nerecenzuji film, ani o něm nedělám článek, nýbrž recenzuji soundtrack, který se povedl.

Rozbor

První skladba “How I can live” je takový klidný rock, který nám představuje onen film. Střídají se tu různé nástroje od klasické elektrické kytary přes buben. Tato skladba je velmi chytlavá a příjemná. Zato druhá “When darkness falls” je už o dost drsnější. S ničím se nemaže a hned v první vteřině jde do akce. Je drsná a nepříčetná. I když ke konci bohužel ubírá tempo, je to neřízený adrenalin. Další skladba “Beginning of the end” zazní na začátku filmu a je méně drsná. Ale je radost ji poslouchat. Někomu (jako mně) sice nemusí sedět zpěv hlavního zpěváka, je to však velmi příjemná kombinace lehkého a velmi těžkého bubnování.

“Sun doesn’t rise” je písnička, kde je samý fuck. Nic pro másla. Hlas zpěváka je velmi hluboký a skvěle znějící. Bohužel další část skladby zpívá někdo jiný a totálně vás vytáhne z atmosféry. Kdyby zůstal zpívat původní típek, tak budiž, ale druhý vás bohužel opravdu nemile vytáhne z transu. “Condemned until rebirth” začíná kytarovým a bubnovým sólem pomalejšího tempa. To se rychle změní a jsou tu orgie, které nekončí. Ano, tato skladba se moc neliší od předešlé skladby. Musí se u ní pochválit výkon zpěváka, že to vůbec stíhal ukřičet.

“Snap” mi vůbec nepadla do noty. Na můj vkus až moc zpěvu, věty se opakovaly, ztratilo to zkrátka své kouzlo. Naštěstí se „Army of me” vrátila do rozběhlých vod a nechala mě díky pomalejšímu začátku trochu oddechnout. Na této skladbě je nejlepší bubnové sólo, které dokáže vtáhnout tak moc, že si budete chtít dopřát druhé kolo.”The after dinner payback” Je další ukázkou toho, co se mi jakožto posluchači líbí. Naprosto krásně se linoucí tóny, které se mi velmi zamlouvaly, neustálý řev a další nekončící adrenalin.
A konečně je tu něco klidnějšího. “Leech”. Tedy ono se to zdá být klidnější, ale je to klidnější jen ze začátku. Popravdě je to klidnější v porovnání s předešlými skladbami, ale ne zase o moc. Další skladby jsou už vlastně klasiky, kde se řve do mikrofonu, mlátí do bubnů, atd.

Hodnocení

Tento soundtrack se mi celkem zamlouvá, je tu hodně výrazná hudba. Našlo se tu dokonce i pár skladeb, které si pouštím dokola, a to se mi moc často nestává. Bohužel mě trochu zklamalo to, že je hudba prakticky jedno a to samé.

Dostupnost

Dobrá zpráva je, že je to celkem nový snímek a soundtrack není zas tak těžké sehnat, i když to popravdě není také žádná hračka. Shání se celkem dobře.

Seznam skladeb

  1. How I can live (3:18)
  2. When adarkness falls (4:02)
  3. Begginning of the end (3:32)
  4. Sun doesn’t rise (3:16)
  5. Condemned until rebirth (2:07)
  6. Snap (2:42)
  7. Army of me (4:20)
  8. The After dinner payback (2:50)
  9. Leech (4:30)
  10. Bombshell (3:14)
  11. Welcome to the strange (4:19)
  12. Out of my way (3:51)
  13. Inside the cynic (3:23)
  14. Swinging the dead (3:37)
  15. The Waste (3:38)
  16. Middle of nowhere (4:05)
  17. Ether (3:43)
  18. Trigger (4:56)
  19. 11th hour (3:44)
Hodnocení7
Nijak výrazně se skladby neliší. Ale jinak jde o dobře udělaný soundtrack, ke kterému se někdy určitě ještě vrátím.
70%

Sdílejte článek

15 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Prasoid 26 října 2008 v 10:27

     Jinak aby tu byl i trochu objektivnější komentář, tak musím říct, že pro OST Freddy vs. Jason jsem si jsa zvyklý na symfonický doprovod řádění těchto pánů myslel, že se bude konat něco jako syntéza nejznámějších hudebních motivů obou. Volba tvůrců vsadit na “módní” kompilace drsňácké metaloviny mě přiliš nenadchla.

Nový komentář