Tajemná místa


Paranormal tým Tajemná místa

Tajemná místa 1. České Budějovice

V první epizodě se zaměříme na České Budějovice. Královské město založené Přemyslem Otakarem II. letos slaví 750. narozeniny. Jaké tajemné příběhy o nich vznikly? To se dozvíte v tomto díle.

režie: Ondřej Bezouška

Tajemná místa 2. jihozápadní Morava

V této epizodě se vypravíme na jihozápadní Moravu, kde se seznámíme se zaniklou obcí se strašidelnou pověstí. Dále pak navštívíme mlýn, v němž tragicky zaniklo několik dětských životů. Závan smrti a konce života nasajeme v jedné pozoruhodné hrobce a podíváme se na jeden židovský hřbitov.

režie: Tomáš Bastl

Tajemná místa 3. Karviná první část

Karviná jako tajemné místo je někdy pro svůj těžký průmysl opomíjená. Má ale celou řadu tajuplných zajímavostí a informací, které stojí za to si připomenout. Je jich dokonce tolik, že tomuto místu budeme věnovat rovnou dvě epizody. V té dnešní se zaměříme hlouběji do historie a podíváme se na zoubek příběhům doby, kdy zemím ještě vládli císaři a králové.

režie: Kateřina Běhanová

Tajemná místa 4. Budějovický okres

V této epizodě zavítáme na tři lokality. Nejprve se seznámíme s jihočeským Stonehenge. Poté zamíříme do podzemí Eliášovy štoly. A nakonec nás přiková věž Železná panna.

režie: Eliška Michalová

Tajemná místa 5. Třeboň

Třeboň je krásné městečko obklopené rybníky, které odkazují na slavnou minulost celého jihočeského kraje. Ten do roku 1611 vlastnili Rožmberkové. Proto se podíváme na historii tohoto místa, jeho známé i méně známé tajemné pověsti a samozřejmě si i něco povíme o zakladateli rybníkářství: Jakubu Krčínu z Jelčan a místní tajemné Schwarzenberské hrobce, včetně jednoho tragického osudu spojeného s Napoleonem Bonapartem.

Režie: Ondřej Bezouška

Tajemná místa 6. Český Krumlov

Tato epizoda se zaměří na město s druhým největším zámeckým komplexem v České republice. Český Krumlov je historickou perlou oceněnou členstvím v UNESCU. Nejen jeho architektura, ale i tajemné příběhy tvoří přenádhernou mystickou atmosféru tohoto místa. A my si o něm nyní povíme.

režie: Ondřej Bezouška

Tajemná místa 7. Karviná druhá část

V sedmé epizodě se budeme opět věnovat Karviné. Podíváme se na příběhy z městské části Ráj a Karviné-Doly. Seznámíme se s tragickými příběhy 19. a 20. století a povíme si něco o původní Karvinné.

režie: Kateřina Běhanová

Tajemná místa 8. Praha

V posledním díle první série Tajemných míst se podíváme do matičky Prahy. Samotného centra tajemností na našem území. Toto město má tolik mystických příběhů a pověstí, že by z toho šla udělat samostatná série. Proto my se tentokrát zaměříme na Prahu jako tajemné místo druhé poloviny 16. století a první polovině století 17. Dozvíme se něco o místě, kde byl vystavěn letohrádek Hvězda. Seznámíme se s Rabi Löwem a Rudolfem II. Habsburským. A zúčastníme se bitvy na Bílé hoře.

režie: Ondřej Bezouška

Sdílejte článek

ondrej ( profil autora )

Jsem typický i netypický člověk, záleží na vašem úhlu pohledu. Patřím k fandům Stephena Kinga a hororového žánru vůbec. Mé koníčky zahrnují psaní vlastních příběhů, vědecký výzkum paranormálních jevů, filmařina (jak psaní recenzí, tak participace na jejich tvorbě). *** Profil na CSFD.cz: http://www.csfd.cz/uzivatel/65137-nach/

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář