William Zabka


Americký herec, scénárista a producent, který má předky z Československa.

Narodil se 12. 10. 1965 v New Yorku. Jeho matka Nancy pracovala jako obchodnice a otec Stan byl režisér, spisovatel a skladatel. Z jeho osobního života toho není moc známo, ale v roce 2004 byl nominovaný na cenu Academy Award v kategorii Most in the Live Action Short Film category.

Jeho filmová kariéra začala celkem slibně. První roli dostal ve filmu The Karate Kid, kde si zahrál hlavní zápornou chlapeckou roli Johnnyho Lawrence. Jeho herecký výkon režiséra zaujal tak, že ho obsadil i do druhého dílu, kde bohužel nedostal zas až takový prostor, což nechápu.

V roce 1995 si zahrál v průměrné akční bojovce Shootfighter 2, ale potom následovala řada podprůměrných filmů, se kterými žádnou díru do světa popularity neudělal. Zahrál si v obou dílech hororu Python, ve kterém bojoval proti gigantickému hadovi. V dalším filmu Interceptors byly jeho protivníky vesmírné příšerky, které by se daly v uvozovkách přirovnat k Predátorovi, ale tak po deseti pivech. Následovaly další špatné filmy jako Epoch nebo Gale Force. Od té doby nic pořádného nenatočil, zřejmě o něj ztratili režiséři zájem.

V roce 2007 se objevil v hudebním klipu Sweep the Leg od skupiny No More Kings, kde představuje sám sebe, žijícího v přívěsu a vzpomínkami na svoje herecké výkony ve filmu The Karate Kid. Takhle skončil jeden z velice nadaných dospívajících herců, který se v dospělosti moc neuchytil.

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář