Wes Craven


Tento americký režisér se narodil v Clevelandu ve státě Ohio 2. září 1939 jako Wesley Earl Craven. Po nešťastném dětství Cleveland opustil a odešel studovat anglickou literaturu na Wheatonskou fakultu ve státě Illinois. Ale po zdravotních problémech školu opustil a vrtáli se ke studiím psychologie. V roce 1963 získal titul na Hopkinsově univerzitě.
Během svého působení univerzitního učitele se oženil s Bonnie Broeckerovou, s níž měl později dvě děti, Jonathana a Jessicu. Ale po několika letech se rozvedli a obě děti zůstali s matkou.

Wes opustil svoji práci učitele a než se stal zvukovým editorem pro New Yorskou společnost, živil se krátce i jako řidič taxíku.
Na vzniku filmu Together, se podílel s režisérem Seanem S. Cunninghamem. a když se psal se rok 1972, Wes natočil svůj první film The Last House on the Left. Film sklidil velký úspěch a další film The Hills Have Eyes (1977) zvítězil v ceně kritiky na Filmovém festivalu.

V roce 1984 Wes poprvé na filmové plátno uvedl postavu Freddyho Kruegera a započal tím úspěšnou sérii o maniakálním vrahovi ze snů, jenž terorizuje obyvatele (především mládež) v Elm Street. Rok 1996 znamenal začátek další filmové série Screem (Vřískot) o psychopatickém sériovém vrahovi.

 

Zdroj: IMDB.com (http://www.imdb.com)

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář