Tara Reid


Americká herečka. Narodila se 8. listopadu 1975 ve městě Wyckoff, New Jersey. Oba její rodiče Donna i Tom pracují jako učitelé a vychovatelé. Tara již od dětství toužila být herečkou, a tak jí rodiče poslali studovat na prestižní Professional Children’s School na Manhattanu. V této škole studovalo i několik dalších známých herců. Potom přišla na řadu střední škola Dwight D. Eisenhower Middle School a Ramapo High School. Promovala na Barnstable Academy.

Svou hereckou kariéru začala zhruba v šesti letech. Poprvé se objevila v seriálu Child’s Play (1982). První filmová role přišla až o pět let později v hororovém filmu A Return to Salem’s Lot (1987). Potom přišel trochu útlum v její kariéře. Vrátila se k seriálům a v roce 1995 se objevila v seriálu ‘‘Mad Tv‘‘. Přišel rok 1998 a dva filmy. Prvním z nich je průměrný horor Urban Legend (o tajemném universitním vrahovi). Druhým je dnes již velice oblíbený film The Big Lebowski.

Rok 1999 se stal pro její kariéru zlomový. Nejprve si zahrála menší roli ve filmu Cruel Intentions. Potom už však přišla její prozatím životní role v americké teenagerské komedii American Pie. Role Vicky jí otevřela dveře do povědomí diváků i samotných režisérů. Tento film se dočkal ještě pěti pokračování, ale Tara se objevila jen hned v tom prvním.

Ve stejnou dobu natočila i film Body Shots, ve kterém nejvíce diváky zaujala erotickou scénou, kde toho moc zakrytého nezůstalo.

Přišlo nové tisíciletí a Tara začala pomalu upadat do zapomnění. Hlavně co se herectví týče. Protože její aférky s milenci (většinou šlo o sportovce), řízení pod vlivem drog a alkoholu, odhalování ňader na různých společenských akcích zaplňovaly přední stránky amerických novin neustále. Možná i díky svým aférkám o ni měli zájem jen průměrní režiséři a filmy, ve kterých začala hrát, byly většinou průměrné až podprůměrné.

Mezi ty známější bych zařadil komedie Just Visiting (2001), Josie and the Pussycats (2001), Van Wilder (2002), My Boss’s Daughter (2003), Knots ( 2004). Většinou šlo o zahraniční komedie a ani jedna z nich se nesetkala s velkou diváckou podporou. To se pokusil napravit mrazivý thriller Devil’s Pond, který se mně osobně celkem líbil. Potom ovšem přišly tři filmy, které se řadí mezi velice podprůměrné: The Crow: Wicked Pratet (2005), Alone in the Dark (2005) a Incubus (2006). V poslední době se vrátila do vod průměrných a objevila se ve dvou filmech, které stojí za řeč. Prvním z nich je thriller Clean Break (2008) a kanadský horor Vipers (2008).

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Jino 26 ledna 2009 v 15:28

     jednička a dvojka prciček byly pro mě nejlepší …. zbytek už šel strmě dolů… Dvojka se mi líbila hlavně kvůli tomu, že Stifler dostal větší roli (ve trojce se mi nelíbilo jeho napravení)… Jinak to nic nemění na tom, že Tara byla v jedničce pěkná….ale alkohol a pařby ji zkazili a stala se z ní troska, která se mi vůbec nelíbila … teď nevím jak na tom je …

Nový komentář