Stephen King


Stephen Edwin King se narodil v Portlandu v roce 1947 jako druhé dítě Donalda a Nellie Ruth Pillsbury Kingové. Rodiče se však rozvedli ještě v době, kdy byl Stephen batole. Spolu se svým straším bratrem Davidem zůstal s matkou. Část svého dětství strávil ve Fort Wayne, v Indianě, kde nějaký čas pobývala i rodina jeho táty a ve Stratfordu ve státě Connecticut.

K psaní strašidelných příběhů se dostal díky svému strýci, s nímž hojně navštěvoval kino a Stephen obdivoval tehdejší hvězdy – Borise Kafloffa a Belu Lugosiho. Byl natolik ovlivněn, že jeho rozhodnutí věnovat se psaní horrorů nemohlo nic změnit.
Nejprve publikoval krátké povídky, než si jeho talentu všiml Bill Thompson a nabídnul Stephenovi první smlouvu. Ten bez váhání přijal akrátce poté se zrodila Carrie.
Po fenomenálním úspěchu Carrie, přišla na řadu další úspěšná díla, např. Prokletí Salemu, Osvícení nebo Mrtvá zóna. Odlišením od horrorových románů bylo např. drama Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelená míle.
Úspěch Stephena Kinga spočívá i v tom, že každého jeho dílo se dostalo na filmové plátno. Zde si velmi dobře vedla Mrtvá zóna nebo také Christine a 7-mi násobnou nominaci na Oskara získal i film Vykoupení z věznice Shawshank s Timem Robinsem a Morganem Freemanem.

V roce 1971 se Stephen oženil s Tabithou Sprucovou, s níž se potkal v univerzitní knihovně, kde oba studovali. Spolu se třemi dětmi žíjí ve státě Maine.
V roce 2003 Stephen získal “The National Book Foundation Medal for Distinguished Contribution to American Letters”, což je “Medaile Národní knižní nadace pro významné přispění americké literatuře”.

 

Zdroj: IMDB (http://www.imdb.com)

 

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář