Robert Z’Dar


Tento americký herec se narodil ve státě Illinois 13. června 1950. Je znám pod několika dalšími jmény, jako např. Robert Darcy, Robert West, Bobby Z’Dar nebo Bobby Z’dar, ale pravé jméno zní Robert Zdarsky.  Lásku k herectví objevil na střední škole. Po absolvování Arizonské univerzity získal titul BFA, což je Bachelor of Fine Arts (v překladu Umělecký bakalář). Pak se vrátil do Chicaga a stal se policejním důstojníkem.

Nakonec se mu ale splnil sen a Robert začal hrát v Hollywoodu. V roce 1984 se objevil ve své první hlavní roli, a to ve filmu Joea Tornatora ‘Code name Zebra’, jehož děj pojednává o skupin bývalých vojáků, kteří vytváří mezinárodní protizločinnou organizaci.
Dále se Robert objevoval v jednom filmu ročně, např. The Night Stalker (1987), The Killing Game (1988) a Dead End City (1988).

V roce 1988 přišla jeho nejznámější filmová role ve filmu Maniac Cop, která jej uvedla do filmové historie jako Matta Cordella, maniaka, který v ulicích New Yorku zabíjí nevinné lidi. Protivníkem na straně zákona mu zde byli Bruce Campbell a Tom Atkins.

Dalším známým filmem byl Tango a Cash v roce 1989. Robert se zde objeví hned na začátku, kdy s komplicem jede v cisterně, kterou se chystá zastavit Sylvester Stalone a pak ještě jednou, kde na mu střeše vězení zkříží cestu, když chtějí s Kurtem Rusellem uprchnout.
Po roce 1991 sdílel filmové plátno po boku F. Murray Abrahama, Christiana Slatera a Lary Flynn Boyleové ve filmu Mobsters.

Nyní, v roce 2006, má za sebou účinkování v 76-ti filmech, na třech filmech se podílel jako producent a také účinkoval v televizi. Dva jeho filmy Soultaker and Future War byly uvedeny v Sezoně 10 na “Mystery Science Theater 3000”.

A co říká sám Robert o své kariéře? “Jdu do práce každý den, stejně jako mnozí ostatní … abych přinesl své Josie společný oběd. V každém případě.”

V roce 2007 je očekáván film Silvergun Samurai, na němž se podílí jako pruducent.

 

Zdroj: Wikipedia (http://en.wikipedia.org)

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář