Rob Zombie


Rob Zombie (vlastním jménem Robert Cummings) se narodil 12. ledna 1965 v Haverhillu v USA. Od mala vyrůstal u kolotočů. V jeho raném mládí ho uchvátily komiksy a pak v patnácti letech, když už měl kolotočů plné zuby, šel se svým bratrem Michaelem studovat design. Poté odjel do New Yorku, aby se uplatnil v branži. Setkal se se Shaunou Reynolds a založily kapelu White Zombie – inspirovanou prehistorickým horrorem s Belou Lugosim. Změnil si jméno na Rob Zombie a stal se zpěvákem.

Zombie využíval svého uměleckého talentu a své kapele dělal veškerá loga, potisky CD, obaly, plakáty a videoklipy. A tak si vybudoval slušnou pověst kontroverzního umělce. White Zombie vydali dvě úspěšná alba a poté se v roce 1996 rozpadli. A tak se Rob vydal na svou solovou dráhu.

25. srpna 1998 vyšlo jeho první solové CD s názvem Hellbilly Deluxe. Album se umístilo na 5. místě v prodejnosti a píseň Superbeast byla nominována na cenu Grammy.

V roce 2000 dostal nabídku natočit svůj vlastní film a tak vznikl velmi kritizovaný House of 1000 Corpses (Dům 1000 mrtvol). Volné pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat a tak v roce 2000 se na plátna kin dostalo brutální road-movie The Devil’s Rejects (Vyvrženci pekla). Film vytvořil rekord v užití slova FUCK – 560krát za film.

A v roce 2007 se na plátnech kin objevil remake slavného slasheru Halloween.

Sdílejte článek

  1. Sue1999 14 června 2012 v 19:24

    Je to prestě borec. Halloween je ten nejlepší horor,co sem kdy viděla.
    salfa72: Já si to nemyslim,Halloween (2007 a 2009) je dobrej a mě se líbí oba díly,i když originál je vždycky nejlepší. Jestli chceš říct o něčem,že je zrůdnost,tak se koukni na původní a nově natočenou Noční můru v Elm street. To je zrůdnost,jakýho divnýho chlapa daly do nový noční můry aby hrál Freddyho Kruegra…

  2. Frenk 12 června 2008 v 09:20

     Já znám Roba pouze coby režiséra a jeho díla považuju za snesitelné průměry. Jinak Haloween vydělal na tržbách 80 M dolarů, takže se už uvažuje o dalším díle. Rob také připravuje (podle csfd) nový film s názvem Tyrannosaurus Rex (2009), o kterém se zatím nic neví, jen v kolonce herců je uvedená Sheri Moon Zombie – tedy jeho dvorní herečka…

Nový komentář