Lucio Fulci


Tento italský režisér se narodil 17. června 1927 v Římě. Nejprve se věnoval studiím medicíny a pak začal s filmem.

Režírovat začal proto, aby mohl vydělat peníze poté, co se oženil. V jeho prvním filmu I Ladri (1959) hrál velký italský komik Toto, ale byl bohužel neúspěšný. Fulci tvrdil, že má problémy pracovat s komiky, protože do jeho filmů se prostě komici nehodí. Pak přišly na svět tři Fulciho slavné filmy: Zombie, The Beyond a City od the Living Death (znám také jako Gates of Hell). Kritiky byly tyto filmy nenáviděny, ale fanoušci je přijali a chtěli více.

Brzy poté vznikl další Fulciho film Manhattan Baby a jeho spolupráce s producentem Fabrizio DeAngelisem byla přerušena. Typickým obrázkem Fulciho filmů bylo nadměrné, někdy až nechutné násilí, převážně vůči ženám. Za tyto praktiky byl režisér velmi často kritizován.

Bohužel, v době předprodukce filmu Wax Mask, na němž se podílel jako scénárista, Lucio Fulci zemřel. Bylo to v březnu 1996. Fulci, jakožto vážný diabetik, opomenul vzít svůj inzulín před odchodem do postele.

Násilí je Italské umění.” – Lucio Fulci

 

Zdroj: IMDB.com

Sdílejte článek

  1. Manhattan Baby (1982) - Horror.cz 2 února 2018 v 08:00

    […] Lucio Fulci sice nikdy nepatřil a ani patřit nebude do mé režisérské TOP 10, ale viděl jsem od něj už dost filmů a některé z nich se mi hodně líbily. Což znamená, že uznávám jeho kvality a vždy se rád podívám na nějaký jeho kousek, když se mi zrovna dostane pod ruky. Tento film jsem však mnohokrát přešel bez povšimnutí, přestože mi trafikové DVD doma leželo už dost dlouhou dobu. Hlavním důvodem bylo to, že jej dost lidí označuje za jeho vůbec nejslabší film. Po jeho zhlédnutí však s tímto tvrzením musím nesouhlasit. Nejde sice o nic světoborného, ale taková Smrtící spona byla mnohem horší. […]

Nový komentář