Lloyd Kaufman


Americký režisér a producent, zakladatel společnosti Troma Studios.

Narodil se 30. prosince 1945 v New York City. Vystudoval Yale University, kde chodil do třídy se svým přítelem Georgem W. Bushem. Už od mládí chtěl být součástí známých Broadwayských muzikálů, ale nakonec si to rozmyslel a začal tíhnout k Bečkovým filmům a hlavně ke králi tohoto žánru, kterým byl Roger Corman.

Po ukončení studií se rozhodl odjed do Afriky, konkrétně do Čadu, jako člen mírových sborů. Natočil tam krátký dokument o podřezávání prasete domorodci, který trval 15.minut.

Jeho první filmem, který producentoval, byl černobílý úsporný film jeho přítele Roberta Edelsteina – Rappaccini. Potom začal pracovat pro Cannon Films, kde se seznámil s Johnem G. Avildsenem (režisér filmů Rocky, Karate Kid). Společně natočili pár nízkorozpočtových filmů typu Joe and Cry Uncle nebo The Battle of Love’s Return.

V roce 1970 napsal a producentoval film Sugar Cookies, na kterém spolupracoval s Oliverem Stonem. Asi nejslavnější film, na kterém se podílel jako producent, byl Rocky (1976) se Silvestrem Stallonem.

Založil si společně s Oliverem Stonem a Frankem Vitalem společnost 15th Street Company, která však brzy zkrachovala. Proto se v roce 1970 rozhodl založit novou filmovou společnost a tak, když se seznámil s Michaelem Herzem, založili Troma Entertainment. Jejich vytvořená díla se staly známá po celém světe, ne však vždy s velkou oblibou. Jsou často srandovní, ale i hodně pobuřující, kdy se nezastaví téměř před ničím. Nejvíce si zakládají na nahotě a fyzickému ubližování na ženách.

Natočil či produkoval filmy: Sizzle Beach, Def by Temptation, Chopper Chicks in Zombietown, The Wedding Party, Poultrygeist, Terror Firmer, Tromeo a Juliet, The Toxic Avenger, Troma War, Mother’s day, Nuke’Em High a mnoho dalších.

Na rozdíl od svého obchodního partnera si Kaufman v pár filmech i zahrál osobně (Herz se objevil jen v Atomovém gymnáziu). Rád podporuje i nezávislé filmaře a pomáhá jím pomocí své společnosti, aby jejich filmy spatřil svět (Kanibal muzikál, Divadlo hrůzy…). Mimo jiné ve filmech od Tromy si zahrálo i několik teď už slavných herců, tehdy to však byli ještě zelenáči (Kevin Costner, Robert De Niro, Samuel L. Jackson a mnoho dalších).

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář