Kevin Peter Hall


Když se řekne Predator, každému z nás se vybaví mimozemské monstrum. Kdo se ale skrýval pod maskou v tomto kultovním filmu a v jeho pokračování? Rozhodl jsem se vám blíže představit chlapíka, který se oblekl do nezapomenutelného kostýmu z dílny Stana Winstona.

Rodák z Pittsburghu Kevin Peter Hall začal svoji kariéru na univerzitě George Washingtona. Získal zde totiž stipendium jako velmi talentovaný hráč basketbalu, kterého při výšce 220 centimetrů nikdo nemohl přehlédnout.

Později se začal zajímat o divadlo. Absolvoval herecká studia v Los Angeles a stal se členem herecké skupiny USC.

Jeho následující role ve filmových ateliérech nebyly zanedbatelné, ovšem Kevina nebylo téměř nikdy vidět.
Skoro vždy totiž představoval nějaké monstrum, jako tomu bylo například v obou dílech filmu Predator, kde byli jeho protivníky Arnold Schwarzenegger a Danny Glover. Více než na filmovém plátně byl v USA populární jako televizní herec. Natočil několik filmů a celou řadu seriálů.

Nejznámějším seriálem se stal Harry a Hendersnovi, kde se objevil v masce opičího muže. V roce 1988 se Kevin oženil s herečkou Alainou Reedovou. Měsíc před svatbou se dozvěděl o své pozitivitě HIV. Manželka mu tímto krokem chtěla psychicky pomoci, protože zpráva o zákeřné chorobě ho připravila o většinu přátel. V roce 1991 Kevin Peter Hall zemřel.

A vznikne-li v budoucnu další pokračování Predatora, určitě nikdo z nezasvěcených diváků nepozná, že “v jeho kůži” není již populární herec K. P. Hall, který zůstane bezejmennou hvězdou akčních filmů…

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář