Kevin Bacon


Narozen: 8. července 1958
Povolání: herec/muzikant
Sourozenci: bratr Michael, se kterým hraje ve skupině The Bacon Brothers (3 alba – Forosoco (1997), Getting There (1999) a Can’t Complain (2001) )
Rodiče: Otec Edmund Bacon, známý městský architekt, matka Ruth, učitelka a liberální politická aktivistka
Děti: syn Travis (narozen 1989) hraje v rock – punkové kapele Idiot Box, dcera Sosie Ruth (narozena 1992) – matkou jeho dětí je jeho současná manželka Kyra Sengwick, kterou poznal při natáčení Lemon Sky
Domácí mazlíčci: pes jménem Paulie
Nejznámnější filmy: Apollo 13 (Jack Swigert), Muž bez stínu (Sebastian Caine), Kokosy v pralese (Jimmy Dolan), Několik správných chlapů (Jack Ross), Pátek třináctého (Jack Burrell)

Ač horory nejsou zrovna Kevinovou parketou, jednomu z nich vděčí za svou kariéru – není to nic jiného než Pátek třináctého. Bacon byl v podstatě jediný z mladých herců z tohoto filmu, který se dokázal prosadit i dál a zbavit se nálepky “ten z Pátku”, byť nyní má nálepku jinou, a to “ten z Apolla”. Dalším jeho poměrně známým hororovým filmem je Muž bez stínu, kde se představil v roli podivínského až psychopatického vědce Sebastiana Caina.

Výroky:

“Myslím, že jsem něco jako tažný kůň – může být mráz, vedro, dobré dny, spětné dny, ale nikdo mě jen tak nevyhodí od práce.”

“Kyra je žena, která udělala všechny zásadní chyby v kariéře herečky – vdala se mladá, měla dítě a hned nato druhé.”

“Slyšel jsem, že prý aby herec zahrál svou roli dobře, musí ji milovat. Upřímně, hrál jsem spoustu rolí a zdaleka všechny jsem je nemiloval. Myslím, že je to o tom, aby herec uměl svou roli předvést realisticky.”

“Nikdy se nedívám na své filmy. Maximálně jednou, dvakrát, když jsou nové, a pak je nevidím třeba celá léta. Když na nějaký narazím v televizi, přepínám kanál. Je to těžké, vždycky si říkám: “Sakra, měl jsem radši udělat tohle a támhleto…” Myslím, že jsem na sobě schopný vidět akorát chyby.”

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář