Katharine Isabelle


Narodila se 10. dubna 1982 ve Vancouvru, Kanada. Svou první roli dostala v 17ti letech ve filmu Cold Front, tehdy ale ještě pod jménem Kattie Murray. Za celou svou kariéru své jméno obměňovala poměrně často, můžete jí najít pod jmény Katherine Isabelle, Katharine Isobel, Katherine Isobel, Kate Murray, Katharine Isobel Murray, Katie Murray.

K filmům měla vždy blízko, její otec, Graeme Murray, pracoval na zvláštních efektech třeba pro takové projekty jako Akta X. Její bratr Joshua Murray je herec. Jak už jsem řekla, svojí první roli dostala v Cold Front, dále hostovala v MacGyverovi a dalších seriálech, které ale u nás nejsou známé. Postupně se propracovala k větším rolím, které jí připravili půdu na roli největší – roli Ginger v hororové trilogii Moje sestra vlkodlak, kde si zahrála po boku Emily Perkins. Zdálo se, že ty dvě na sebe mají zvláštní štěstí – narodily se ve stejné porodnici, chodily na stejnou školu (ale to všechno v rozmezí pěti let)… Katharine začalo po čase unavovat, že je všichni pořád srovnávají, proto dnes nejsou jeich vztahy tak vřelé jako kdysi.

Dalším mezníkem v její kariéře byl v roce 2004 film Insomnia s Al Pacinem, a hned po něm film This is our youth s Woodym Harrelsonem s Jasonem Lewisem.

V posledních dvou letech se Katharine začala zaměřovat spíše na nízkorozpočtové filmy a v Kanadě si upevnila post jedné z nejznámějších hereček.

Sdílejte článek

Nový komentář