Kate Beckinsale


Je to velká náhoda. Zrovna píšu článek o mé oblíbené herečce a ona má zrovna narozeniny. Kate Beckinsale se totiž narodila 26. července 1973 v Londýně jako dcera televizního herce Richarda Beckinsalea. Mládí věnovala hlavně psaní a později byla za své literární počiny i oceněna. Roku 1991 začala dokonce studovat ruskou a francouzskou literaturu, ale školu opustila, protože zatoužila státi se herečkou.

Její filmografie se rozjíždí počátkem 90. let, ale byly to spíše menší role. K prvním velkým úspěchům tak asi patří až megafilm Pearl Harbor z roku 2001, kde ztvárnila postavu Evelyn. Pak se už nabídky hrnuly. Dodnes si třeba zahrála v oscarovém Letci, po boku Leonarda di Capria, ale její nejslavnější postava – Selena – je nám známa z upírské ságy Underworld (2003). Po jeho úspěchu jsme se dočkali pokračování (Underworld: Evolution) a z největší pravděpodobností se brzy můžeme na křehkou upírku v černém latexovém oblečku těšit znovu. Proti vlkodlakům a jiným monstrům si však ještě zařádila ve Van Helsingovi (2004). Občas se mihne v nějaké romantické komedii (Lásce na stopě, nebo nověji ve filmu Klik – život na dálkové ovládání), ale tento rok se rozhodla navštívit i horor ve snímku Motel smrti, který nedávno vstoupil do našich kin.

Jinak má tahle 34letá britka také dcerku Lilly (s Michaelem Sheenem) a nevlastní sestru Samantu, která se také věnuje hraní. A taky se nechala slyšet, že by ráda větší poprsí. Takže hodně štěstí, Kate.

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Nový komentář