Jay Acovone


Jay Acovone je ten typ herce, který hraje snad ve všem, ale jen málokdo si ho všimne. Až když uvidíte jeho asi pátý film, začnete si říkat, že toho chlápka odněkud znáte. Postupem času se tak zařadil mezi herce, kterým se člověk nevyhne, ať jde na romantickou komedii nebo na krvák.
Narodil se 20. srpna 1955 v Mahopacu, New York, USA. Pochází z poměrně chudé rodiny, jeho rodiče měli v Mahopacu čističku, což nebyl zrovna výnosný obchod, ale na uživení pětičlenné rodiny to stačilo – Jay je nejmladší ze tří dětí. Hercem se rozhodl stát až poměrně pozdě, ve svých 19ti letech. Tehdy ho kamarád přemluvil, aby zkusil štěstí na konkurzu do filmu „Mr. Roberts”, a k překvapení obou dvou roli nakonec získal. S požehnáním rodiny tedy odešel studovat do New Yorku na American Academy of Dramatic Arts a Lee Strasberg Theatre Institute.

Nyní tedy trochu k jeho filmografii. Jay se nejvíce objevuje ve vedlejších rolích nebo jako host v nejrůznějších seriálech, např. Ochránce, To je vražda, napsala, Hvězdná brána (major Charles Kawalski) z těch strašidelnějších pak Akta X nebo série Werewolf. Z hororů má na svém kontě filmy Doctor Mordrid (Tony Gaudio), Stepfather 3 (Steve Davis), Terminator 3 a remake druhého dílu Hills Have Eyes (dr. Wilson). Zahrál si hlavní roli ve filmu The Seventh Sense, což je parodie na slavný počin M. Nyght Shyamalana The Sixth Sense. Zajímavé je, že kromě amerických filmů a seriálů se dost často objevuje také v italských nízkorozpočtových filmech.

Dnes dvaapadesátiletý Acovone žije se svou manželkou v Los Angeles a kromě herectví se ve volném čase věnuje boxu, plavání a lyžování, v němž dokonce získal řadu ocenění. Svým hereckým následovníkům vzkázal na http://www.industrycentral.net/ toto:

“V našem povolání nám každou volnou hodinu zabírá natáčení nebo učení se něčemu novému, a tím je dáno, že není dostatek času na nějakou druhou kariéru. Herectví není hobby nebo něco, v čem se dá „sekundovat”. Herecká kariéra vyžaduje 100% koncentraci. Takže, pokud jste na toto připraveni – hodně štěstí a pevné nervy!”

Sdílejte článek

Nový komentář