Jamie Lee Curtis


Tak tohle bude určitě můj první životopis v kostce, který se nebude týkat mě samotného. A protože můj vlastní životopis sklidil u zaměstnavatelů střídavý úspěch nebo spíš neúspěch, který mě nakonec donutil zaměstnat se sám, doufám že tenhle se bude líbit víc než ten můj.

A rozhodně je o čem nebo spíš o kom psát, protože Jamie Lee Curtis je přece ženská k pokoukání nebo spíš byla, protože se narodila 22. listopadu 1958, to znamená, že slaví v těchto dnech narozeniny.
Její rodiče byli umělci a tak bylo asi předem dáno, čím se Jamie bude živit. Natočila nepřebernou řádku filmů. Začala v roce 1975 maličkou rolí v Columbovi, ano je to ten pan chytrý v baloňáku, co klame tělem, ale nás zajímá rok 1978, kdy si střihla roli v prvním Halloveenu. Těch bylo v její kariéře celkem pět a poslední bylo Zmrtvýchvstání v roce 2002.

Jamie je všestraná herečka a viděli jsme ji mohli ve strašné spoustě rolí, ať už komediálních (např. Pravdivé lži) nebo právě v hororech a díky tomu právě nám přirostla k srdci.

Sdílejte článek

Nový komentář