George Eastman


Luigi Montefiori, jak zní vlastní jméno George Eastmana, se narodil v roce 1942 poblíž města Genoa v Itálii. Budoucí herec účinkoval pro různé reklamní agentury před tím, než se v roce 1966 přestěhoval do Říma. Ačkoliv uvažoval o pokračování ve své umělecké kariéře, dostal se do kontaktu s lidmi, kteří jej přemlouvali k účinkovaní ve filmu. Skutečně se pak objevil v několika italských westernech již pod pseudonymem George Eastman.

Brzy se přesunul do jiných filmových žánrů, hrál kladné postavy i záporné postavy. Objevil se i v anglicky mluvených filmech, jako např. The Call of the Wild (1972) s Charltonem Hestonem.

V roce 1980 si zahrál hlavní roli ve filmu Joe D’Amata Anthropophagus. George zde stvárnil kanibalského zabijáka Nikose Karamanlise, jenž terorizuje skupinu mladých lidí, kteří přijeli strávit několik poklidných dnů na řecký ostrov. Už jméno Joe D’Amata jako režiséra by mohlo napovídat, že děj filmu by se měl točit kolem násilí a spousty nahých ženských těl a sexu. Ovšem není tomu tak. Násilí sice ano, ale nahotinky se ve filmu neobjevují.

Krom herectví začal George Eastman také psát scénáře nebo na nich spolupracoval a v roce 1989 režíroval svůj první film DNA Formula Letale, který je znám také jako Metamorphosis nebo Regenerator – příběh doktora Housemana, který je brilatním genetikem a pracuje na séru, které dokáže zastavit lidské stárnutí, ovšem jeho kolegové v úspěch nevěří…

Podrobnosti o jeho soukromém životě nejsou nijak známé, ale pouze zběžné a útržkovité, i když některé zdroje přinašejí informace o tom, že je otcem dcery.

 

Zdroj: IMDB (http://www.imdb.com)

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář