Eli Roth


Eli Raphael Roth se narodil 18. dubna 1972 v Bostonu v USA. Natáčet začal již jako osmileté dítě, a to poté co shlédnul kultovní film Ridleyho Scotta Alien a rozhodl se, že se stane režisérem.
Ještě než začal studovat filmovou školu, tak spolu se svými bratry Adamem a Gabrielem a s dalšími přáteli vytvořil na 50 krátkých filmů. Školu zakončil v roce 1994.

O rok později spolu s Randy Pearlsteinem začal psát Cabin Fever a dva roky neúspěšně sháněli někoho, kdo by jim film financoval. V roce 1999 Roth opustil New York a přesídlil do Los Angeles, kde během čtyř měsíců získal finance pro svůj animovaný televizní seriál Chowdheads. Eli a jeho přítel Noah Belson napsali a namluvili epizody, které Roth produkoval, režiroval a také designoval.

V roce 2001 začal Eli Roth podle vlastního scénáře a s malým rozpočtem (1,5 milionu dolarů) natáčet Cabin Fever. Snímek o masožravém viru, který postupně napadá a zabíjí skupinu mladých vysokoškolských studentů, sklidil u diváků velký úspěch a vydělal přes 100 milionů dolarů.
Rok 2005 byl ve znamení dalšího hororového filmu Eli Rotha, a sice Hostel. Film, odehrávající se na Slovensku, se ale setkal také s početnou kritikou, a to díky brutálním mučícím scénám, do nichž upadnou dva kamarádi, kteří se dostanou na Slovensko během svého výletu napříč Evropou…

Podle vlastních slov Eliho Rotha: “Jasně že miluju horory! Jsem do nich prostě blázen a už od malička jsem je chtěl točit.” se v budoucnu nejspíše máme na co těšit!

 

Zdroj: IMDB (http://www.imdb.com)

Sdílejte článek

  1. Dawee 14 listopadu 2007 v 20:18

     Náhodou Hostel je vcelku kvalitní dílo, takový jak má být, teda podle mě. Nechápu, jak se někomu můžou líbit třeba Hory mají oči 2. To je odporný nechutný a eště ke všemu se u toho vůbec nebojíte jako film nic moc. To stejný Saw IV. totání ostuda hororu, to musím říct já. Nejenže to nemá smysl, ale už to ztrácí všechno a je to jenom lacinej krvák.

Nový komentář