Bruce Campbell


Bruce Campbell, ano to je ten herec který vytvořil kultovní postavu. No pokud se ptáte jakou, tak hanba Vám. Bruce začínal jako herec v krátkometrážních filmech spolu se svým kamarádem Samem Raimim, který je znám především jako režisér. Zlom přišel v roce 1978 kdy si zahrál v kraťasu Within the Woods. Film měl úspěch a Sam dostal díky němu peníze na svůj další film. Bruce byl opět obsazený do dalšího Samova filmu a zprvu se ani nezdálo, že by to mohl být úspěšný film. Horor s názvem EVIL DEAD (1981) zaznamenal nečekaný úspěch na festivalech a Bruceova kariéra se začala pomalu rozjíždět. V roce 1987 si Bruce zahrál „One Man Show“ v částečném remaku Evil Dead (EVIL DEAD 2) a dal filmovému světu jednu z nejkultovnějších postav v historii hororu – Ashe s brokovnicí a motorovou pilou místo ruky, který nechodí pro dobré hlášky daleko. No možná vlastně ano, protože Bruce se vrátil ke své postavě ještě v roce 1993, kdy Sam Raimi nechal Ashe bojovat proti ARMÁDĚ TEMNOT v daleké minulosti.

Poté se Bruce vrhl na režii (seriály Xena a Herkules) a až do roku 2002 ve filmech na sebe moc neupozorňoval – hrál ve většině filmů menší role. Ale v roce 2002 se převlékl za Elvise a ve snímku BUBBA HO-TEP nakopával zadek v domově důchodců egyptské mumii. Role starého hláškujícího Elvise dala připomenout na Bruceovi zlaté časy. V roce 2005 natočil svůj první celovečerní film pod názvem MAN WITH THE SCREAMING BRAIN, kde si zahrál také hlavní roli – bohužel nejde o moc dobrý snímek a tak s nadějí můžeme očekávat jeho další režisérský počin MY NAME IS BRUCE (který by měl spatřit světlo světa v září tohoto roku). Za rok na to by se měl vrátit opět do role Elvise v druhém pokračování BUBBA HO-TEP.

Když se podíváme hlouběji do jeho herecké filmografie, najdeme tam spousty filmů jako Maniac Cop (hrál jednu z hlavních rolí), Spiderman 1-3, Escape from L.A. (od Johna Carpentera), Majestic, Woods, atd. Pozn.: Je dvorním Raimiho hercem a můžeme ho vidět ve spousty jeho filmech.

Bruce je také dabérem – namluvil svoji postavu Ashe v počítačových hrách na motivy Evil Dead a můžeme ho slyšet ještě např. v Mravenčí polepšovně.

Bruce příští rok oslaví 50 let, ale je jasné, že ať už jeho budoucí filmy dopadnou dobře či špatně, stejně si ho budeme pamatovat jako démonobijce Ashe s motorovou pilou, výbornými hláškami a nezapomenutelnou bradou.

Takže co říci na závěr? Snad jen “Got you. Goodnight‚ you little sucker!”

Sdílejte článek

Jino ( profil autora )

Jsem fanouškem hororů a jeho přidružených subžánrů... Mezi mé favority v hororových postavách patří takové ikony jako jsou zombie a vlkodlak, atd.

14 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. trancid 29 dubna 2009 v 12:35

    Nemělo by se opomenout na filmy s Brucem v hlavní roli : MOONTRAP (1989,kde si zahrál po boku W. Koeniga ze Star Treku) a MINDWARP (1990,kde pro změnu si zahrál s A.Scrimmem z Phantasm)…zkrátka B-éčka mého mládí …dodnes si pamatuji jak jsem byl zklamaný když jsem poprvé viděl Maniac Copa 2 a těšil se na Bruceho…taky ho ten Cordell mohl vynechat. Jinak ASH samozřejmě RULEZZ!

Nový komentář