Ashley Greene


Tato drobná herečka se narodila 21.února 1987 ve městě Jacksonville na Floridě. Její matka Michele pracuje pro místní pojišťovnu a otec je bývalý voják. Má jednoho staršího bratra, který dostal jméno po svém otci Joe. Od dětství vyrůstala v malém městečku Middleburg poblíž Jacksonville. V sedmnácti odmaturovala na Wolfson High School a poté se přestěhovala do Los Angeles v Kalifornii, kde si chtěla vybudovat hvězdnou kariéru. Od začátku se chtěla stát úspěšnou modelkou, jenomže její malá výška 165cm jí to neumožňovala. Žádnou pořádnou nabídku nedostala, a tak se začala soustředit na natáčení reklam. Známou se však stala teprve díky své účasti v americkém zábavném pořadu Punk’d, který uvádí Ashton Kutcher.

Nakonec se jí podařilo dostat do Hollywoodu, ale její první role v seriálech Crossing Jordan a Shark byly opravdu malé. Většinou se tam mihla vždy jen krátce a ani za ně nebylo moc peněz. V roce 2006 se objevila v dalším seriálu Desire, ale ten byl velmi brzy zrušen a ona se opět dostala na dlažbu. Teprve rok 2007 jí přivedl k lepším zítřkům, když se objevila ve filmu King of California po boku takových hvězd jako Michael Douglas nebo Evan Rachel Wood. Tato úsměvná komedie jí otevřela cestu ke slávě, která se měla odstartovat o rok později.

Zrodila se snad nová hvězda?

Zrovna nějakou velkou hvězdou bych jí tedy určitě nenazval, protože do podvědomí diváků a to především těch náctiletých se dostala nedávno díky roli krásné upírky Alice Culen, sestry hlavního hrdiny romantické upířiny a fenoménu všech dnešních teenagerů Twilight a všech jeho pokračování této ságy, která vyvolává tolik nadšení i nevole mezi diváky na celém světě. Zatímco pro jedny je to modla a nejlepší ‘‘hororový‘‘ film, pro fanoušky tohoto žánru je to spíše pěkný kýč a kravina všech dob. Jenže právě díky mladším divákům a pubertálním děvčatům se z Ashley a jejich kolegů začínají stávat žádané tváře nejrůznějších firem, jejich reklam a především lukrativním zbožím v suvenýrech.

Mezi natáčením jednotlivých dílů Twilight ságy si tato temperamentní herečka odskočila k několika dalším filmům, ale ty spíše její pověsti uškodily. V roce 2008 to byla černá hororová komedie Otis, která však velkou díru do světa neudělala. Dále potom tři neznámé snímky Skateland (2009), Radio Free Albemuth (2009) a Warrior (2010). V roce 2009 stihla natočit ještě podprůměrný film Summer’s Blood, kde si zahrála hlavní roli a především mužskou část publika jistě potěšila svým odhalením v lehce erotických scénách. Poslední dobou se o ní mluví ve spojitosti s připravovaným filmem Scream 4.

V letošním roce Ashley zvedla vlnu nadšení i svými fotkami pro reklamu firmy Sobe na ženské plavky, kde se objevila v několika odvážných modelech a časopis People Magazíne jí označil za jednu z nejkrásnějších žen světa. Nedávno byla také oceněna organizací PETA díky své kampani pro Avon, kde bojuje proti testování kosmetiky na zvířatech. V posledních dnech navíc potěšila všechny své mužské fanoušky tím, že na internet unikly její soukromé peprné fotografie, kde je zcela nahá. A že se je skutečně na co dívat. Má ráda surfing, potápění, turistiku a nakupování.

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář