RSS
Vyhledávání
Náhodné články

Prometheus (2012)

20. 03. 2012 / autor: Jino / kategorie: Novinky

Začátek června bude ve znamení Promethea od Ridleyho Scotta, který do světa pouští docela hodně zajímavé záběry... no, nechme se překvapit!
tisknout článek
Internet už začínají zaplavovat nové a nové informace okolo dalšího filmu Ridleyho Scotta, který se tímto vrací k žánru sci-fi a co je daleko poutavější, vrací se k samotnému Vetřelci. Přesněji k mimozemské rase Space Jockeyů, kteří byli v původním snímku tak trochu stranou. Zda zůstanou i po červnové premiéře zahaleni ještě nějakým oparem tajemna - uvidíme.

Nejdříve tedy něco k nastínění děje. Ten se bude točit okolo posádky vesmírné lodi Prometheus, která byla vyslána společností Weyland na blíže nespecifikovanou planetu (později snad LV-426), aby poodhalila počátky lidstva. Přitom objeví neznámý inteligentní organismus, který s lidmi do budoucna možná ani moc nepočítá.

Posádku lodi budou tvořit Noomi Rapace (která o sobě dala vědět ve zfilmované knižní trilogii Stiega Larssona Milénium), Charlize Theron (vraždící zrůda ze snímku Zrůda) či Michael Fassbender, jehož filmografie může na první oko zase nabídnout třeba Jezero smrti nebo komerční hit X-Men: První třída. Z dalších jmen pak namátkou Idris Elba, Sean Harris, Kate Dickie nebo Patrick Wilson.

Dlouho se spekulovalo o tom, jakou roli zastane možná nejzvučnější jméno hereckého obsazení Guy Pearce. Teď už je jasné, že to bude postava Petera Weylanda. Co se týče strávených minut na obrazovce, nemáme se moc těšit, ale o to víc prý bude zásadní pro celý snímek. Jestli to bude zejména „jen" díky promo akcím je jedno, protože svou úlohu nalákat diváka zvládají docela snadno. Co myslíte?

Video z TED konference, při nichž lidé z oblastí vědy, techniky, umění, politiky a jiných odvětví přednášejí myšlenky, které podle jejich hesla stojí za rozšíření.
Jakkoliv chtěl Ridley Scott před pár měsíci popírat nějakou větší provázanost Promethea s Alienem, když tvrdil, že z prequelu nakonec vznikl jiný film a na vetřelce máme raději zapomenout, dnes už mu nezbývá nic jiného než dezinformovat a mlžit, protože s každým novým videem je vidět, že vetřelčí svět (i když asi v jiné - rané formě) na nás bude pomrkávat i tady... a to v žádném případě nemluvím jen v souvislosti „spojnice" výše zmíněné postavy Weylanda (společnost Weyland-Yutani vybudovala na LV-426 kolonii a také stojí za vydáním rozkazu o prozkoumání neznámého signálu lodním počítačem Nostroma v prvním díle). Nuže, posuďte sami... Jen dodám, že pod hudebním doprovodem je podepsán Marc Streitenfeld


Promo trailerFanouškovské video ukazující podobu Vetřelce (1979) s prvními ukázkami z Promethea (2012)Oficiální trailerOficiální trailer (UK)
Při první verzi scénáře (Jon Spaihts) se počítalo s 250 miliony dolarů. Potom, co režii převzal sám Scott a nechtěl točit prequel k Vetřelcovi, byl scénář přepracován Damonem Lindelofem a samotný rozpočet klesl zhruba o 100 milionů dolarů. Ale kdo ví, kde se nakonec tato čísla zastaví. Zatím ještě není ani úplně jasné, v jaké podobě se film do kin dostane (3D je samozřejmost) - jestli s ratingem PG-13 nebo R. Vysoký rozpočet budou chtít studia a producenti asi rychle zpět, a proto je docela reálné, že se do kin (v USA 8. června, někde i o pár dní dřív) budou hrnout davy mladší sedmnácti let bez doprovodu dospělé osoby. V tomto případě by pak verze filmu s ratingem R měla být uvedena na DVD a BluRay.

Internet má tu vynikající vlastnost, že nové informace se po něm šíří rychlostí blesku. A je jedno, jestli jsou založené na čistě spekulativních dohadech fanoušků, nepřímo potvrzených či vyvrácených pravd a polopravd z úst tvůrců nebo fotografiích z rozfázovaného traileru. Ale proč si kazit dojem z napínavého očekávání na možná jeden z nejlepších snímků tohoto roku jen proto, abychom toho věděli, co nejvíce... Nechme se raději překvapit až v červnu.


 

Komentáře

Komentáře můžou vkládat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé
videla a tezky zklamani nic moc vetrelci byli lepsi
10. 05. 2013, 19:49:10, macek
Uz se nemuzu dockat
22. 03. 2012, 20:02:03, mililukas
Toho se snad nedožiju … myslím toho remaku, ne úspěchu. Toho bych se dožil rád a třeba i dalšího pokračování, když k tomu dojde. I když nemůžu říct, že by mě nelákalo pokračování Aliena, ale ne toho popkornového stylu, ale pěkně po staru … s příběhem, scénářem a vším kvalitním, čím se pro mě vyznačovaly první tři díly
22. 03. 2012, 08:15:59, Jino
Při případném (reálném) úspěchu Promethea se budu bát jediné věci... že studio odklepne remake Vetřelce.
21. 03. 2012, 22:26:32, ondrej
4 Frenk: No to by byl úlet spíš mě úsměvně pobavilo, že i když se to odehrává ještě před prvním Vetřelcem (mám pocit, že 30 let), tak vesmírná loď Prometheus či skafandry mi přijdou vyspělejší než na lodi Nostromo samozřejmě, dnešní možnosti jsou někde jinde než v roce 1979 - tak proč je nevyužít a nebo to lze vysvětlit i jednodušejc, a to tím, že náplň práce obou lodí byla jednoduše jiná
21. 03. 2012, 19:00:25, Jino
4 Jino: ...třeba se i seznámíme s dcerou Ripleyové, která na Zemi umřela během její hybernace - to by byl úlet . Jinak si myslím, že od Avatara tu nebylo scifi, který by mě tak vzrušovalo. Ale tento rok to v kinech vypadá na fanboyovský orgasmus (viz.týmovky Avengers, druzí Postradatelní, nebo Lincoln lovec upírů). Mňam.
21. 03. 2012, 17:46:16, Frenk
Ondřej: Díky ... Pro mě taky ... a možná ne jen tohoto roku ... už dlouho jsem nebyl tak příjemně vnitřně napínán na nějaký film jako na tento
21. 03. 2012, 09:49:06, Jino
Pro mě nejočekávanější scifi tohoto roku. Díky Jino za tuto skvělou novinku - článek.
21. 03. 2012, 07:41:56, ondrej
to Frenk: no já si taky myslím, že Scott hrál ze začátku mrtvého brouka a odvracel pozornost jinam. Mám z toho takový pocit, že i když se nebudou vetřelci prohánět před kamerou, tak o ně nebudeme v žádném případě ochuzeni a Prometheus bude daleko platnějším článkem do celé vetřelčí mytologie než nějaké další klasické pokračování.
20. 03. 2012, 21:25:28, Jino
No zatím to vypadá víc než dobře. Ridley v jednom z rozhovorů řekl, že vetřelčí vesmír bude reprezentovat jenom společnost Weyland-Yutani, ale soudě podle viděného toho bude víc (Space Jokey nebo jak se jmenuje ten obr z jedničky apod). Těším se.
20. 03. 2012, 17:32:35, Frenk
Na tento film a na hobita se těším tento rok nejvíce), tak doufám, že mě nezklamou
20. 03. 2012, 13:06:14, Hannah
Už se těším jako prase
20. 03. 2012, 12:11:45, Solo