True Blood (III. série)


Český název: True Blood: Pravá krev / Pravá krev
Režie: Alan Ball, Scott Winant, John Dahl, Michael Lehman a další
Rok výroby: 2008 – ?
Délka epizody: 60 min
Země: USA

Hrají:
Anna Paquin … (Sookie Stackhouse)
Stephen Moyer … (Bill Compton)
Sam Trammell … (Sam Merlotte)
Ryan Kwanten … (Jason Stackhouse)
Rutina Wesley … (Tara)
Nelsan Ellis … (Lafayette)
Chris Bauer … (Andy)
Carrie Preston … (Arlene)
Alexander Skarsgard … (Eric)
…a další

 

Druhá série Pravé krve skončila trochu vybředle. Mocná Myrian byla poražena, všichni se jakštakš uklidnili a mezi ústřední dvojící (Sookie a Bill) se očekávaně schylovalo k otázce sňatku. Kdo by však čekal, že se nyní dočká velkolepé svatby a že všichni budou šťastni až do smrti, ten se mýlil. Tento seriál totiž není vyměklý jako Twilight sága a ve třetím menu nám servíruje vůbec nejdrsnější podívanou, kde si téměř žádná postava nemůže být jista životem. O co tedy jde?

Bill je unesen, Sookie ho hledá a záporák je i tentokrát úctyhodný – vůbec nejstarší (zákonitě tedy i nejsilnější) upír, král oblasti Mississippi. Svůj prostor konečně dostávají i vlkodlaci, údajně taktéž silní tvorové, ale nepříliš pro upíry. Vlastnosti Sookie se nadále vylepšují a v průběhu seriálu se konečně dostane i na odhalení její skutečné totožnosti. Sam Merlotte nachází svou pravou rodinu, ale zároveň dostává černého Petra za nejméně (alespoň pro mne) zajímavou linii. Tu v úvodu mohla vyfasovat matka Tary (pro mě vůbec nejotravnější postava), ale Taru na(ne)štěstí čekají mnohem krušnější chvíle. Hodně prostoru má tradičně i sympaťák Jason, který se jako vždy do něčeho zaplete a hláškař Lafayette. Ostatní si taky řeší své problémy, ale tento přehled zatím stačí.

Mimo to se tradičně ve vzpomínkách vracíme do minulosti a prohlubujeme důležité charaktery. Můžu jen napsat, že s každým dalším dílem se na pažbě každého obyvatele Bon Temps objevují další a další zářezy, až si budete myslet, že je toto městečko plné vrahů. Už ani samotný šerif to neunesl a šel raději do penze – počet mrtvých byl zřejmě i na něj moc. Ostatně do velkých trablů se dostanou i ty největší postavy. Někdo bude krutě mučen, někdo se pokusí zabít upíra středověkými nástroji, jiný se spolehá na obyčejný kůl. Krev létá na všechny strany, z lidí se vytrhává páteř a hlavy létají zpomaleně od těla, na kterých byly usazeny.

Děj je samozřejmě nevypočitatelný, zvláště když autoři tentokrát nechají postavy na sebe házet špínu a zrada střídá zradu. Dramaturgicky výborně pojaté vygradované finále vše dovršuje, leč tady už se malinko přehání. Jeden zvrat následuje druhý, ale tvůrci už se neobtěžují obdarovat diváky nějakým dalším vysvětlováním. Našlapaný děj je ale i tak pastvou pro oči a jako tradičně se od Pravé krve prakticky nedá odtrhnout zrak. Drsné osudy postav jsou dokonce tak pohnuté, že nezbývá ani čas na nějaký ten sex, který byl v předcházejících řadách snad ve všech dílech. Ani notorický sukničkář Jason za celou sérii nesvede víc než tři holky, což pro něj dříve byla směšná cifra.

Ale co bych se tu dále zbytečně rozepisoval. Pravá krev už dávno má své fanoušky a pokud se vám nezalíbila už od začátku, tak je vám stejně fuk, jak to všechno pokračuje. A vám všem ostatním, kterým se to líbí nemusím psát dlouhé články, protože vy se na to tak jako tak podívate.

Hodnocení9
Takže si připravte o něco pevnější nervy, protože vás čeká drsná jízda plná překvapení, osudovost a epické zakončení, které rozhodně neskončí u oltáře. Pro mě zatím nejlepší a nejodvážnější série.
90%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Nový komentář