Masters of Horror: Sick Girl (2005)


Režie: Lucky McKee
Rok výroby: 2005
Délka: 58 min
Země: USA

Hrají:
Angela Bettis … (Ida Teeter)
Misty Mundae … (Misty Falls)
Jesse Hlubik … (Max)
Marcia Bennett … (Lana Beasley)
…a další

 

O tom, že je Masters of Horror skutečně rozporuplný projekt, dostatečně vypovídá i desátá epizoda, kterou si tentokrát vzal na svědomí zatím nepříliš produktivní režisér Lucky McKee. Těžko říct, zda jsem pouze já tím záškodníkem, který si nikdy nedokáže přijít na své, anebo jestli to milí páni režiséři prostě neumí a navzdory slibům nenatáčí to, co by nás opravdu vyděsilo. Zaplaťpánbůh, alespoň nás to baví sledovat.

Tentokrát snad ani nemá cenu nakukovat pod sukničku příběhu (tedy tomu, co scénárista v polospánku spáchal za hodinu a čtvrt). Měl bych snad jen představit pár hlavních postav, jednu ulítlejší než druhou. Takže se seznamte s lesbickou ženou Idou, mladou entomoložkou, která svou práci tak miluje, že má ve svém bytě insektária místo dekorací. Dále dobře zvažte, zda si potřesete rukou s jejím kolegou Maxem (je celkem pravděpodobné, že večer masturboval a zapomněl si umýt ruce). Poslední, koho potřebujeme znát, je podivínská dívka Misty, která se v ústavu poměrně často objevuje. Zatímco Idě dorazil domů balíček s novým a velmi podivným broukem, ona sama sbírá odvahu, aby Misty pozvala na rande. No, nebojte se – podaří se jí to a dojde i na lechtivý lesbický sexíček, který ty ospalejší možná na pár minut probudí. Někdy mezitím ten podivný brouk, který Idě přišel poštou, nepozorovaně zdrhne a schová se do jejího polštáře. Tento jediný hororový (a to ještě se značnou rezervou) prvek stejně však celou epizodu jen vyčkává v pozadí. Vyleze pouze na chviličku, aby splnil svůj úděl v příběhu a kousnul Misty do ucha. Brouk je sice jedovatý a jeho kousnutí způsobuje značnou mutaci, ale nedělejte si naděje, žádná velkolepá proměna ala Jeff Goldblum se nekoná. Ti, kteří čekají na hororový zážitek, si můžou klidně skočit ven na cigárko a vrátit se až na posledních pět minut, protože Sick Girl skutečně není horor a nutno podotknout, že se za to ani nestydí.

Na co si tedy epizoda Sick Girl vlastně hraje? Suma sumárum jde o komediální, ulítlou a značně nadsázkovou love story mezi dvěma ženami. A víte co? Nerad to přiznávám, ale tentokrát mi nepřítomnost hororové atmosféry nijak zvlášť nevadila, protože vtipný nádech celé epizody mi prostě sedl a já se nejednou zasmál. Ať už šlo o legrační zaplácnutí sklípkana, nebo o Maxe, který s rukou v trenýrkách telefonoval Idě a ptal se na pokroky s její novou přítelkyní, bylo to vtipné a bylo to zábavné. Z chování postav každým okamžikem vyzařuje, jak jsou vlastně všichni až sympaticky divní. McKee do role Idy obsadil svou zřejmě oblíbenou Angellu Bettis, která si zahrála v jeho de-facto jediném hororovém snímku May (známější je však jako představitelka Carrie z roku 2002). Většinou bývá tohle dohazování roliček na škodu, ale tentokrát se musím režie zastat. Budu se s chutí hádat s každým, kdo prohlásí, že Angella Bettis není dobrá herečka. Je. A i když je tato epizoda pouze podivnou směskou komických situací, je také přehlídkou dobrých hereckých výkonů. A to ze strany úplně všech – od sladké, ale časem až příliš výbušné Misty, nakažené virem z jedovatého brouka, přes dokonale nervózní Idu, až po nevrlou domovnici, co nemá ráda „perverzní holky”, jak lesbičky označuje.

Hodnocení6
Co desátá epizoda MoH ztrácí na směšném modelu brouka a kratičkém hororovém vyvrcholení, které přichází za pět minut dvanáct, to dohání na dobrých hereckých výkonech a celkově příjemné atmosféře. Neuspokojí diváka, který očekává scény formátu Jenifer nebo Cigarette Burns, méně náročnému zbytku postačí.
60%

Sdílejte článek

see-sawandrew ( profil autora )

Jsem třiadvacetiletý ignorant, milovník šachu, prózy, výtvarného umění, hororů, tenisu, brambůrků, krve, žen, metalu, jazzu a spánku. **UPOZORNĚNÍ** Pokud mě chcete kontaktovat, zeptat se na něco, nebo si prostě jen pokecat, nezkoušejte to na ICQ, použijte vzkazník. Už tak mám kontaktů až příliš mnoho a den má stále pouze 24 hodin. Děkuji za pochopení.

  1. Hannah 4 listopadu 2012 v 13:41

    Když jsem se na tento díl dodívala, tak jsem byla na rozpacích. Bylo to myšleno vážně nebo to bylo pro pobavení…kdyby to bylo myšleno vážně, tak bych hodnotila hůř, ale já to beru tak, že to bylo pro odlehčení, proto dávám konkrétněji 45 procent. Spíš než horor to na mě působilo jako scifi z krajních mezích. Angela Bettis byla perfektní a zábavná. Dobrý díl. Není ani nejlepší, ani nejhorší. Prostě průměr

Nový komentář