Masters of horror – Incident on and Off a Mountain Road (2005)


Režie: Don Coscarelli
Rok výroby: 2005
Délka: 51 min
Země: USA

Hrají:
Bree Turner … (Ellen)
Angus Scrimm … (Buddy)
John DeSantis … (Moonface)
Ethan Embry … (Bruce)
Heather Feeney     … (Young Woman)
…a další

 

Úplně první díl MoH patří Donu Coscarellimu, který udělal slavnou a dobrou sérii Phantasm. I když je tento díl první a nedosahuje kvalit ostatních, je určitě nadprůměrný.

Děj
Mladá holka Ellen jede někam autem a při cestě hodně pozdě v noci nabourá do stojícího a prázdného auta. Při bližším prozkoumání silnice zjistí, že se děje něco divného. Nějaká zrůda tam loví na silnici lidi a další průšvih je, že jí nejde nastartovat auto. Takže se musí dostat pryč jinudy. Musí přežít a k tomu jí pomáhá to, co ji naučil její přítel, který ji miloval a také….surově bil. Takže se o něm ještě během příběhu něco dozvíme.

Hodnocení
Tento v pořadí první díl první série natočil Don Coscarelli alias režisér parádního Phantasmu. O tomto díle jsem ale prakticky nic nevěděl a ani mě nezaujal jeho příběh. Ten je celkem primitivní, teda spíš jeho kostra. Ale co se Coscarellimu nepovedlo na příběhu, to bravurně dohnal stylem a atmosférou.

Film nejvíce připomíná Jeepers Creepers, ovšem o něco lepší. Herci tu nejsou nijak extra známí, objeví se tu Bree Turner, kterou znám jen z Jekyll + Hyde. Pak hrála ještě v několika seriálech, ale hraje tu “Dlouhán”! Znalci určitě vědí, že nemluvím o nikom jiném, než o Angusovi Scrimmovi, který si zahrál v Coscarelliho Phantasmu.

Hudba byla celkem mrazivá, přesně se hodila do dané pasáže, ale co mě trochu zklamalo, byly krvavé efekty. Moc si jich tu neužijeme. Maska zabijáka celkem ušla, a i když by šla celkem i zlepšit, držela se v nadprůměru, ostatně jako herec samotný.

 

Hodnocení8
Takže jak jsem sliboval po první recenzi na MoH - Sounds like, tak jsem učinil vybral jsem si dobrý díl, u kterého se možná nebudete bát, ale budete napnutí.
80%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. caviarcavalir 5 února 2013 v 07:34

  Tak tohle jsem viděl, jako první díl ze všech a musím říct, že mě to celkem zaujalo, atmosfera dobrá, bohužel slabší efekty, scénka s vrtákem mohla jít trošku víc do hloubky, ale to je názor vkusu. Boční zápletka s manželem byla zajímavá a stopáž filmu, tak akorát. Už se těším na další díl.

 2. Vredesbyrd 28 srpna 2010 v 01:55

   Co dodat.. příjde mi, že se Ellen chovala až moc hloupě. Příběh se vygradoval pouze 2x.

  Co se týče Imprintu tak mě příjde jako nejnechutnější díl, to musím uznat (dokáže přimět lidi otočit se od obrazovky), ale jako nejkvalitnější dílo série mi příjde Cigarette Burns, ale to je pouze můj názor!

 3. Solo 3 listopadu 2008 v 09:10

   Neviděl jsem, ale podle toho co zbyněk popsal věřím, že to bude určitě dobré. Něco podobného jsem četl v nějaké hororové sbírce ( myslím tím podobný děj) a dost se mi to líbilo. Recenze mě určitě zaujala a myslím, že se po serii MoF brzo podívám. Sice nevím jestli se dá získat v ČR, ale v cizině určitě.

Nový komentář