Masters of horror: Homecoming (2005)


Režie: Joe Dante
Rok výroby: 2005
Délka: 58 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Jon Tenney … (David Murch)
Thea Gill … (Jane Cleaver)
Wanda Cannon … (Kathy Hobart)
Terry David Mulligan … (Marty Clark)
Robert Picardo … (Kurt Rand)
…a další

 

Další díl seriálu Masters of Horror má na svědomí Joe Dante. Jedná se o šestý díl první série.

Válka je svinstvo, plno lidí při ní umírá. David Murch je publicista, který prosazuje jen svůj názor. A tak trochu válčí s Jane Cleaverovou. A též je to velký lhář a podvodník. Čeho je moc, toho je příliš a o slovo se hlásí i nemrtví vojáci. Kteří chtějí jen jedno. Mír. To se ale Davidovi a Jane moc nelíbí. A vlastně moc ani žádné společnosti. A tak začne válka. Ale ne válka na bitevním poli, ale volební válka. Ale znáte tuhle politiku, někdo začne jako vždy podvádět. Ale to není vše, David má ještě jednu temnou stránku….

Joe Danteho snad nemusím moc představovat. Režisér slavných Piraní a ještě slavnějších Gremlinů. Bohužel si teď vybral látku, která mu moc nesedla. Jedná se o jeden z průměrnějších dílů. Masky nemrtvých vojáků jsou sice velmi dobré a krásné, jizvy, díry v těle po kulkách atd. Jsou velmi dobře vymodelované. Ale filmu bohužel chybý dynamičnost. Rozhovory jsou dobře rozestavené, ale nejednoho člověka můžou nudit. To samé zdlouhavé scény při volbách.

Dantemu se ale nezapře skvělý humor, který sem dostal. Humor se v tomto díle musí pochopit. Je to taková zábavná satira na válku a vše co se okolo ní točí. Dantemu se dokonce podařilo do tohoto dílu dát i jisté dramatické prvky. Scéna, kdy jeden nemrtvý voják přijde do kavárny, je celkem dojemná. Ostatně kdo viděl, jistě ví.

Dále se dostáváme k hercům. Herec v roli Davida hrál velmi dobře a není mu nijak co vytknout. Ale herečka v roli Jane hrála příšerně. A to bude možná tím, že není nějak moc známá. Další herci podávali standard.

Atmosféru nečekejte, ale co byste měli čekat, je celkem slušný hudební doprovod. Skladby se střídají po akční až po dramatické. Co více říct? Je to průměrnější díl skvělého režiséra. Nečekejte moc krve, ale čekejte satiru, která se vám může dostat pod kůži. Rozesměje, poučí, rozpláče.

Hodnocení5
50%

Sdílejte článek

  1. Hannah 4 listopadu 2012 v 13:04

    Náhodou, super průměr. Prostě Amerika! 🙂 . Jak nemám ráda, když ve filmu pluje americká vlajka na každém kroku, tak tady se mi to dokonce líbí. Beru tento díl spíše pro pobavení a neberu ho vážně. Nápad s mrtvolami dobrý a hlavně masky byly na velice dobré úrovni. Horor – T-DOWN , parodie – T-UP , kombinace těchto dvou je úsměvná. Kvalitní průměr

  2. see-sawandrew 7 prosince 2008 v 18:26

    Nepříliš povedená recenze, nicméně s hodnocením tak jako tak souhlasím. Homecoming je zajímavý, místry trapná satira na americkou nabubřelost 🙂 jako horror selhává, ale pobaví i několika příjemnými odkazy. Já se zasmál při scéně, kdy se vojáci znovu hrabali z hrobů, kde na jednom z náhrobků stálo jméno G.A.Romero

Nový komentář