Masters of Horror: Deer woman (2005)


Režie: John Landis
Rok výroby: 2005
Délka: 57 min
Země: USA

Hrají:
Brian Benben … (Dwight Faraday)
Anthony Griffith … (Officer Jacob Reed)
Cinthia Moura … (The Deer Woman)
Sonja Bennett … (Dana)
Julian Christopher … (Chief Einhron)
Don Thompson … (Detective Fuches)
…a další

 

Dalším dílem Masters of Horror (epizoda 7, 1. série) se jmenuje Deer woman. Poprvé jsem si řekl, že “Srnčí žena” bude buď blbost, nebo průměrný díl. Ale vyklubala se z toho parádní hororová komedie.

Děj

Jeden starší policista dostane případ. A ne jen tak obyčejný případ. Vypadá to, že ve městě se potuluje masový vrah, protože tělo, které se našlo v kamionu, bylo extrémně roztrhaný. Hospodský řekne policistovi o jedné indiánce, která šla spolu se zavražděným. A další svědci viděli plno srnců. Takže podezřelí jsou srnci, nebo indiánka. Když se stane další vražda, tak se začne všechno obracet vzhůru nohama. Protože indiánka není k nalezení. A jediné vodítko je to, že až najdou indiánku, tak se jí musejí kouknout na nohy. Protože podle staré legendy existuje žena se srnčíma nohama.

Hodnocení

Oproti ostatním dílům je tento ale velmi zábavný a kdo má rád horor opepřený humorem, tak si tento díl velmi užije. Už jen když Dwight přemýšlí o místě činu, co se tam mohlo stát atd…. Tak u toho jsem se mohl polámat smíchy. Scénář je sice svým způsobem klišovitý, ale díky režisérské pohotovosti nenudí.

O hercích nijak extra moc nevím, protože nejsou moc známí, snad kromě Briana Benbena, který hrál v Dark Angel. Pak je tu ještě pár známých tváří, jako třeba Don Thompson, ale nejsou nějak moc výrazné. Atmosféra filmu je téměř nijaká, ale za to může nejspíš onen humor.

Hudba byla ale dobře vystavená a dokázala překvapit a v některých scénách možná někoho vyděsit. Takže tomuto dílu dávám 70%, protože je opravdu velmi zábavný. Sice nemusí někoho bavit, ale mě bavil a já jsem tady teď recenzent, ne?

Hodnocení7
Tento díl natočil John Landis, který natočil legendárního Amerického vlkodlaka v Londýně a je tu velmi poznat jeho rukopis.
70%

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Eraserhead 7 ledna 2010 v 19:33

     No, takřka čistá detektivka s indiánským mytologickým podtextem. Sice se tu objevuje nádherná Indiánka a sexy patoložka, ale to je tak všechno. Tohle téma by bylo docela dobré jako psaná povídka, myslím si, že v této podobě by mě to i bavilo, ale natočené to ztrácí tu výhodu vlastní představivosti.

Nový komentář