Higurashi no naku koro ni (2006) (TV seriál)


Režie: Ryukishi07
Rok výroby: 2006
Země: Japonsko
Počet epizod: 26

Hrají:
Soichiro Hoshi … (Keiichi Maebara)
Mai Nakahara … (Rena Ryugu)
Satsuki Yukino … (Mion Sonozaki)
Yukari Tamura … (Rika Furude)
Grant George … (Keiichi Maebara)
Mela Lee … (Rena Ryugu)
…a další

 

Děj
Mladý Keiichi Maebara se nastěhuje do idylického zapadákova Hinamizawa. Seznámí se s partičkou holek, s Mion, Renou, Satoko a s Rikou( později přibyde i Shion). Holky ho hned vezmou do party a užívá si s nima kupu zábavy. Je v ráji!…. Ale postupem času začíná být trochu paranoidní. Holky se chovají zvláštně, dobývají se mu do bytu, pronásledují ho s mačetou,… Keiichi se dozvídá o hrůzných vraždách, které zde v Hinamizawě trvají už 5 let, od ” války o stavbě přehrady”. Keiichi se začíná bát, neví komu má věřit a kdo je an jeho straně. Proč se chovají holky tak zvláštně? Nebo… Nechová se on zvláštně? Není moc paranoidní?  (SPOILER) Vše to skončí tragickou smrtí Keiichiho a holek a druhý den se jede Keiichi project za svýma již zesnulýma i živýma kamarádkama. Co se to tady děje? Byl to jenom sen? Nebo předtucha? Budou se holky zase chovat divně?… (KONEC SPOILERU) Kdo ví (já to vím).

Ten spoiler vám toho moc neřekne. Takže si ho klidně přečtěte.

Takže… Jak na tom je?
Higurashi je jedním slovem skvělá podívaná. Hudba je ohromující. A opening? Bez komentáře. Vždy openingy přeskakuju, protože jsou nudný. Na tyhle jsem se díval (téměř) vždy. Ta záplava barev, kytek, vystřídáno temnými obrázky a provázeno tajemnou hudbou. Ending už sice tak skvělý není, ale mě tedy uspokojil. Atmosféra je různá. Když už začne jít do tuhého, tak to musim dát opravdu palec nahoru, seděl jsem u pc a čuměl co se bude dít, ale jinak ne. Krve je tu sice méně než v Erufen rito, ale myslím, že si na své přijdete. Snad jednou z nejlepších stránek seriálu je japonský dabing. Neměňte si ho na anglický. Nechte si japonský a dejte si titulky. Protože psychopatický smích hlavních psotav je opravdu úžasný. A telefonní rozhovor též nemá chybu. Dokonalé.

Seriál je totiž rozdělen do několika “arků”. Vždy to skončí, a pak se to rozjede od znova. Ale vždy se to odvíjí trochu jinak. Zklamu vás, důvod se dozvíte až v druhé řadě, na kterou (bohužel) taky udělám nejspíš recenzi.

 

Hodnocení8
Higurashi no naku koro ni je opravdu skvělé anime, které by si fanoušci neměli nechat ujít. Jestli máte zájem, tak existuje i manga. Skvělá hudba, změna psychiky postav z miláčka na zrůdu, a krev. Nenechte se odradit začátkama, kdy je z Higurashi komedie. Pak se to rozjede, nebojte se. Co vytknout? ... Dávám 85%, ale když si mám vybrat, skloním se spíše k té 80. Nipaah!
80%

Sdílejte článek

22 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář